filmowanie LG V30

Dział dla początkujących
rafi

filmowanie LG V30

2.10.2019, 20:31

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i jestem hobbystą amatorem. W zasadzie zupełnym laikiem. Hobbystycznie zajmuję się kręceniem filmów na wakacjach i mam z tego wielką frajdę. Specjalnie w tym celu kupiłem LG V30, jedyny chyba smartfon z oprogramowaniem pod kątem kręcenia video. Przed zakupem oglądałem sporo recenzji tego sprzętu i były b.pozytywne. Ktoś powiedział ,że kręcenie filmów LG V30 w trybie automatycznym to jak jeździć ferrari na pierwszym biegu. Niestety ja właśnie tak robię. Próby korzystania z trybu ręcznego lub cine video i potem praca w post produkcji daje b. marne efekty. W trybie automatycznym obraz jest zawsze ostry , kolory nasycone. W ręcznym- kicha i nic nie umiem z tym zrobić. Do obróbki filmów używam programu AVS Video Editor. Nie wiem czy to ja robię kardynalne błędy, czy AVS jest do d..y. Jak wspomniałem, to zabawa i zupełna amatorszczyzna ale jednak chciałbym, żeby wyszło możliwie dobrze. Będę wdzięczny jeśli znajdzie się ktoś chętny poświęcić chwilę na pomoc amatorowi.
Pozdrawiam
Rafi
alias
Awatar użytkownika

filmowanie LG V30

2.10.2019, 20:42

rafi pisze:Źródło posta Będę wdzięczny jeśli znajdzie się ktoś chętny poświęcić chwilę na pomoc amatorowi.

witamy!
chyba musisz udostępnić nam jakieś próbki klipów zarówno w trynie auto, jak i z trybu ręcznego oraz cine video
inaczej trudno będzie cokolwiek więcej powiedzieć na ten temat :(
rafi

filmowanie LG V30

2.10.2019, 21:19

Dzięki za zainteresowanie. Chyba najlepiej widać na filmie z Epirusa:
https://www.youtube.com/watch?v=UucFQ5m ... ture=share
Cały był robiony w trybie automatycznym , w ręcznym są krótkie ujęcia tu: 5.22 , 7.03 , 18.18 , i chyba najlepiej widać różnicę 21.21 jedno ujęcie w ręcznym a następne w automatycznym...
nie wiem czy to wystarczy...
alias
Awatar użytkownika

filmowanie LG V30

2.10.2019, 21:32

rafi pisze:Źródło posta nie wiem czy to wystarczy...

niestety nie, proszę wystaw gdziekolwiek w chmurze pliki źródłowe z telefonu
po jednym z każdego rodzaju
rafi

filmowanie LG V30

2.10.2019, 21:36

OK. Dzieki. Zrobie to na dniach
rafi

filmowanie LG V30

7.10.2019, 21:10

tak to wygląda. nic nie majstrowałem przy ostrości w ręcznym a jest tragedia. Nie wiem czy można cos z tym zrobić w postprodukcji? Na AVS video editor nie potrafię...

automatycznie
https://www.youtube.com/watch?v=cOP15F0 ... e=youtu.be

cine video
https://www.youtube.com/watch?v=i8UCmce ... e=youtu.be

ręcznie
https://www.youtube.com/watch?v=sKrSmgz ... e=youtu.be
Ostatnio zmieniony 7.10.2019, 21:17 przez rafi, łącznie zmieniany 1 raz.
alias
Awatar użytkownika

filmowanie LG V30

7.10.2019, 21:12

my nic nie zobaczymy

" Film niedostępny
Ten film jest prywatny. "

ponadto zupełnie bez sensu wystawiasz to na YT!
wgraj w jakąś chmurę żeby można było pobrać te pliki i testować, a nie na nie patrzeć na ekranie :lol:
zed

filmowanie LG V30

8.10.2019, 07:49

Po prostu nie ostry. Pacnięcie palcem w ekran nie powoduje ustawienia ostrości?
alias
Awatar użytkownika

filmowanie LG V30

8.10.2019, 08:24

rafi pisze:Źródło posta Nie wiem czy można cos z tym zrobić w postprodukcji? Na AVS video editor nie potrafię...

prawdopodobnie można, ale nie sprawdzę Ci tego bez udostępnienia klipów do pobrania :(
fransua
Awatar użytkownika

filmowanie LG V30

8.10.2019, 08:33

Jak automat w twoim przypadku daje ładny obraz to odpuść ręczne ustawienia. Wybierz sobie odpowiedni profil kolorystyczny. Ewentualnie automatyczny balans bielu zmień na ręczny. Unikniesz niepotrzebnej edycji w domu, którą też trzeba ogarniać. Zabawa w "koloryzację" jest ci niepotrzebna.
alias
Awatar użytkownika

filmowanie LG V30

8.10.2019, 09:02

fransua pisze:Źródło posta Jak automat w twoim przypadku daje ładny obraz to odpuść ręczne ustawienia. Wybierz sobie odpowiedni profil kolorystyczny. Ewentualnie automatyczny balans bielu zmień na ręczny. Unikniesz niepotrzebnej edycji w domu, którą też trzeba ogarniać. Zabawa w "koloryzację" jest ci niepotrzebna.

pomijając brak ostrości, to zwróć uwagę, że to ostatnie ujęcie jest najlepsze do uzyskania dobrego finalnego obrazka w montażu
wiec jeśli ktoś chce montować to najlepiej z takich właśnie surówek
ale fakt, że trzeba mieć ogarniętą sztukę panowania nad tym aparatem, a być może w trybie ręcznym da się użyć AF?
to pierwsze ujęcie z automatu jest ostre, ale cała reszta informacji o obrazie oprócz tego co widać poszła w kosmos
rafi

filmowanie LG V30

8.10.2019, 09:36

Wielkie dzieki. Z tą ostrością mam problem. Nie wiem czemu. Jak by nie było to smartfon nie kamera... Może ja za dużo chcę... Druga spawa jest taka, że ja z epoki dinozaurów jestem i zbliżam sie do 60ki wielkimi krokami. Na co dzień nie mam doczynienia z technologią IT więc dla mnie wstawoanie czegoś w chmurę to jakies czary ;) . Jest jesień i całe niebo zachmurzone to bewnie dałbym radę :lol: ale kolejna rzecz którą trzeba ogarnąć. Lubię uczyc sie3nowych rzeczy ale nie zawsze mam czas. Wczoraj prawie 1,5 godz. logowałem sie do YouTube bo coś pozmienial. Udało sie ale nie wiem jak. 1.5 godz!! Masakra.
Chyba skorzystam z Waszych rad i może na razie będę korzystał z tego co mam w telefonie i odpuszczetroche aspiracje...
Pozwolę sobie zapytac jeszcze jak pojawią sie problemy w przyszłości.
Wielkie dzieki za zainteresowanie moim postem
fransua
Awatar użytkownika

filmowanie LG V30

8.10.2019, 16:41

rafi pisze:Źródło posta Jak by nie było to smartfon nie kamera.

Obrazek

Wróć do „Filmowe przedszkole”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal