Bezlusterkowiec do filmowania do 3k

Dział dla początkujących
Ravage

Bezlusterkowiec do filmowania do 3k

2.01.2020, 12:23

Witam,

Mam zamiar kupić bezlusterkowca głównie do filmowania (4k, gniazdo mikrofonowe, do 3tysięcy zł), okazjonalnie do robienia zdjęć. Aparat miałby być używany głównie do filmowania samochodów i samolotów, więc ujęcia raczej dynamiczne, okazjonalnie nocą. Chcę zakupić sobie aparat, statyw, mikrofon. Obiektyw jest raczej kwestią czy aparat będzie już w niego wyposażony czy nie, bardziej interesuje mnie kwestia jaki to będzie miał być obiektyw, ale po kolei.

1- Aparaty jakie mam na uwadze to; Lumix GH4, Lumix G7, Fujifilm XT20, Sony A6300 - Zależy mi na 4k i gnieździe mic, który z nich najlepiej nadaje się do filmowania?

2- Obiektyw - Myślałem raczej nad zwykłym obiektywem coś pokroju 20-70mm ogniskowej, większe mi niepotrzebne. Może na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

3- Mikrofon, lepiej pojemnościowy czy dymaniczny, tutaj zależy mi na dobrym dźwięku - wiadomo silniki :)

Myślałem również o kamerze, jednak z racji większej "wielozadaniowości" aparatu, wolałbym raczej bezlusterkowca. Dzięki za wszystkie sugestie, odpowiedzi i porady :)

Pozdrawiam :)

Wróć do „Filmowe przedszkole”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal