25 rzeczy, o których musisz pamiętać, nagrywając dźwięk

Postprodukcja dźwięku - poprawianie, edycja i inne
soundprayer

25 rzeczy, o których musisz pamiętać, nagrywając dźwięk

18.11.2017, 02:16

Pierwszy artykuł w temacie. Jako, że brakuje wiedzy na tym forum może to zachęci grono filmowe do publikowania kolejnych :) 8-)
http://gadamstudio.pl/25-rzeczy-o-ktory ... ac-dzwiek/
razor89md

25 rzeczy, o których musisz pamiętać, nagrywając dźwięk

18.11.2017, 02:46

Ciekawy artykuł ;)

Dla mnie jak dla gościa który mało wie o nagrywaniu dobrej jakości dźwięku pozwala sobie to wszystko ułożyć w głowie i stworzyc obraz tego jaki się za to zabrać ;)

Btw to Twój artykuł?
Stefan
Awatar użytkownika

25 rzeczy, o których musisz pamiętać, nagrywając dźwięk

20.11.2017, 13:10

Czyli w skrócie "jakby co, to lepiej będzie wynająć zawodowca" no ale to ma sens. Podpisuję się pod wszystkimi punktami :-) Szczególnie podoba mi się punkt 22:

Nagrywając alternatywy nie twórzmy stu wersji jednego zdania. Wiąże się to z perfekcjonizmem, który zatruwa życie. O ile obecnie nie robisz tego dla treningu czy eksperymentu, to nie jest to najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj, czas jest cenny! Dlatego teraz nagrywając głos, czy wersje ujęcia, nie tworzę więcej niż 3-4 wersje krótkich fragmentów frazy, jak i maksymalnie 2 wersje dłuższych „całości”. Z zasady pierwsze wersje (już po dobrej rozgrzewce) zwykle zabrzmią najlepiej.


Kilka miesięcy temu nagrywałem podkłady do materiałów szkoleniowych i była przy tym kupa roboty - jak dwie osoby wcisnąłem do budki (żeby zaoszczędzić na czasie) to potem musiałem wyrównywać poziomy, miałem w sumie 4-5 wersji a potem się okazało, że i tak gdzieś mi umknął jakiś wdech, uderzenie o stojak na papiery czy szum tychże :-) O tym, że było 5 wersji językowych (w tym tylko jeden język, który znam), ludzie nie byli aktorami i o sztywność ich wypowiedzi można się było potknąć, w trakcie okazało się, że część tekstu trzeba zmienić bo nie odpowiada rzeczywistości a kierownik poganiał, żebym się pośpieszył bo do zadania byłem wydelegowany gościnnie przez inny dział nawet nie wspominam :-)

Generalnie o większości rzeczy wiedziałem ale fajnie zobaczyć to wszystko w jednym miejscu.
"każda przyslona znaczy co innego, wyraża inne emocje"
(c) jakaś grupa z facebooka

Wróć do „Dźwięk”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal