Rejestrator dźwięku - NTG3 Rode

Rejestracja, odtwarzanie i obróbka
wqer

4.12.2019, 16:57

Cześć Wam,
kupuje kierunkowy mikrofon NTG 3 Rode i tutaj mam pytanie odnośnie rejestratora dźwięku. 
Jaki lub który polecacie zakupić rejestrator, aby mógł swobodnie pracować z takim mikrofonem jak NTG3? 
Obecnie posiadam rejestrator - Zoom H1. Czy jest on wystarczająco dobry, lub czy w ogóle będzie on współgrał z takim mikrofonem?
Szukam czegoś z niższych półek cenowych
Pozdrawiam
amos
Awatar użytkownika

4.12.2019, 17:05

Potrzebujesz czegoś:
a) z wejściem mikrofonowym XLR
b) co podaje na to wejście napięcie +48V, tak zwany Phantom, żeby zasilić ten mikrofon.

Zoom H1 nie ma ani jednego ani drugiego.

Ja używam razem z C100, ale chętnie dowiem się, co polecacie. Może coś z Tascama? DR-40 jest względnie tani, ale ponoć szumi. Następny, o którym myślałem to DR-70.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
kulfi82
Awatar użytkownika

4.12.2019, 17:34

amos pisze:Źródło posta DR-40 jest względnie tani, ale ponoć szumi. Następny, o którym myślałem to DR-70.

Obydwa są genialne, ale z odmiennym zastosowaniem.. DR40 run`n`gun ..DR70 tam gdzie możesz trochę bardziej zapanować nad tym co się dzieje. Ja swojego DR40 wrzucam, wieszam, przyklejam gdzie i czym się da.. czego z DR70 raczej nie uczynisz. Również spotkałem się z opiniami, że 40 rejestruje słabiej. Ja bynajmniej tego nie zauważam w swoich zastosowaniach.
"Ojciec Zdzicha"
SOUNDplay

4.12.2019, 17:43

DR70, DR 60, Fostex FR2LE (tylko używki), Roland serii R z wejściami XLR, Sound Devices Mixpre 3. Jest tego od cholery ;)
Napisz jeszcze co i jak będziesz chciał tym ntg3 nagrywać.
wqer

4.12.2019, 19:33

Dzięki Panowie :)

SOUNDplay pisze:Źródło posta DR70, DR 60, Fostex FR2LE (tylko używki), Roland serii R z wejściami XLR, Sound Devices Mixpre 3. Jest tego od cholery ;)
Napisz jeszcze co i jak będziesz chciał tym ntg3 nagrywać.

Będzie to tylko zastosowanie do nagrań przy planach zdjęciowych, czy to w plenerze czy w pomieszczeniu.
Mikrofon trzymany tyczką od góry nad głowami osób prowadzących dialog lub po prostu prowadzenie danej akcji.
sven

5.12.2019, 14:44

wqer pisze:Będzie to tylko zastosowanie do nagrań przy planach zdjęciowych, czy to w plenerze czy w pomieszczeniu.
Mikrofon trzymany tyczką od góry nad głowami osób prowadzących dialog lub po prostu prowadzenie danej akcji.

Popatrz na to:
https://www.youtube.com/watch?v=bv1xUShuUY0&t=5s

i na to:
https://www.youtube.com/watch?v=c4SHRya4d6I

Do pierwszego będziesz potrzebował recordera z XLR
do drugiego wystarczy to co masz.
Leff

5.12.2019, 18:38

wqer pisze:Źródło posta Cześć Wam,
kupuje kierunkowy mikrofon NTG 3 Rode i tutaj mam pytanie odnośnie rejestratora dźwięku.
Jaki lub który polecacie zakupić rejestrator, aby mógł swobodnie pracować z takim mikrofonem jak NTG3?
Obecnie posiadam rejestrator - Zoom H1. Czy jest on wystarczająco dobry, lub czy w ogóle będzie on współgrał z takim mikrofonem?
Szukam czegoś z niższych półek cenowych
Pozdrawiam

Ja używam Tascama DR 60d mk II, bardzo fajne urządzenie
SOUNDplay

5.12.2019, 19:02

Widzę, że masz aspiracje aby robić coś więcej. Szukaj dr70 albo coś innego z zapisem więcej niż dwa ślady. Lada moment będziesz potrzebował radia, w ilości kilku sztuk. Poza tym patrz na konstrukcje, które nadadzą się do torby.
fotorimex
Awatar użytkownika

6.12.2019, 09:28

Jak już będziesz zdecydowany na jakiś model Tascama i Rode to zapraszam do kontaktu. Przygotuję Ci ofertę ;)
http://www.fotorimex.pl | Canon, Nikon, Sony, Pentax, Olympus, Panasonic, GoPro, DJI, Tamron, Sigma, Samyang, Tokina, Manfrotto, Benro, Sirui, Velbon, Rode, Tascam, Shure, Saramonic, Atomos, Libec, Akurat, Zhiyun, Feiyu-Tech oraz wiele innych
wqer

11.12.2019, 20:02

Dobrze, dzięki Panowie za wskazówki ;)
Adam

12.12.2019, 19:21

Cena tego Rode sugeruje, że mamy do czynienia z dobrym mikrofonem.
Każdy rejestrator będzie wystarczająco dobry, aby wykorzystać potencjał tego mikrofonu.
Niestety nie każdy rejestrator posiada przedwzmacniacz godny tego mikrofonu.
Być może najtańszym rozwiązaniem byłby zakup przedwzmacniacza na trzy baterie AAA i do tego jakiś rejestrator. Ewentualnie mikser polowy+ rejestrator.
Kiedy kupiłem Sony ECM680s miałem też ten dylemat. Kupiłem Sound Devices 744T (v2,67-160 GB SSD).
tomekk79

27.07.2020, 20:53

Adam pisze:Źródło posta Cena tego Rode sugeruje, że mamy do czynienia z dobrym mikrofonem.
Każdy rejestrator będzie wystarczająco dobry, aby wykorzystać potencjał tego mikrofonu.
Niestety nie każdy. Wspominane na wstępie dyktafony typu Zoom H1 całkowicie odpadają, ze względu na brak wejść symetrycznych i brak możliwości podania 48V.

Adam pisze:Źródło postaByć może najtańszym rozwiązaniem byłby zakup przedwzmacniacza na trzy baterie AAA i do tego jakiś rejestrator. Ewentualnie mikser polowy+ rejestrator.
Nie ma takiej potrzeby. Budżetowo wystarczy Tascam DR-60 lub 70, które zjadają Zooma na śniadanie. Im większy budżet do dyspozycji tym można iść wyżej.
Adam

2.08.2020, 22:10

Być może masz rację.
Posiadam mikser Tascama Portastudio 464 i jestem z niego bardzo zadowolony
Zresztą na tym modelu została nagrana jedna z moich ulubionych płyt (Now in a Minute Donny Lewis).
A jednak dziś z Tascam’em chyba jest coś nie tak,skoro nie spotkałem się na żadnym planie zdjęciowym z sprzętem tej firmy.
Jest Sound Devices,Roland a w Polsce często tanie nagrywarki ZOOM’a.
Z czego to wynika?
Nie wiem.

Wróć do „Dźwięk”