Coronavirus - odwoływanie imprez

Jeżeli tylko lubisz pogadać o zagadnieniach filmowych, to tu jest dobre miejsce
QUBE
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

24.03.2020, 16:47

U mnie wesółko z 7 maja przeniesione na dwa terminy :) zostałem bardzo grzecznie poinformowany i poproszony o ewentualną tymczasową rezerwację obu... :)
Luminaris pisze:Źródło posta co ciekawe skomplikowanie wniosku było spowodowane przepisami unijnymi

zawsze to tak jest tłumaczone a rzeczywistość jest dokładnie odwrotna :)
QB
a6500 na FT MG2, GP6, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS
razor89md
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

24.03.2020, 17:11

Luminaris pisze:Źródło posta parę informacji dla tych co zawieszają DG - niestety raczej sporo minusów tego rozwiązania
https://msp.money.pl/wiadomosci/firmy-w-kleszczach-bez-skladek-nie-ma-swiadczen-6492386318895233a.html

a tu informacja o uproszczeniu odroczenia składek
https://biznes.trojmiasto.pl/ZUS-uproscil-wniosek-o-odroczenie-skladek-n143644.html
co ciekawe skomplikowanie wniosku było spowodowane przepisami unijnymi ;)


Zawiesiłem , ubezpieczony będę u żony ma UOP.

Trudno o emeryturę będę się martwił jak do niej dożyję ;)

Ja osobiście nie wierzę w obietnice szybkiego załatwienia spraw z ZUS, zaraz się okaże, że żeby dostać te 2 tys będziesz musiał się wstrzelić w jakąś branżę.
Oczywiście każdy robi jak uważa, ja Wam przedstawiam tylko moje zdanie i nikogo do niczego nie namawiam ;)

Najwyżej to ja będę stratny ;)
Luminaris
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

24.03.2020, 18:42

QUBE pisze:Źródło posta rzeczywistość jest dokładnie odwrotna


To mamy co najmniej dwie rzeczywistości.
Z mojego 25 letniego doświadczenia z polskimi urzędami i paroletniego z różnymi formami współpracy z UE, wniosek jest jeden - unia to papierkowe zło :evil:
QUBE
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

24.03.2020, 19:37

Luminaris pisze:Źródło posta To mamy co najmniej dwie rzeczywistości

Tak europejską i tą "prawdziwie" polską... o ironio dobrze brać i jednocześnie pokazywać środkowy palec...hipokryzja! należę jednak do tych, co nie krzyczą "...daj, mi się należy..." tylko do tych co szanują co sami wypracują... polska nadinterpretacja unijnych wytycznych niestety prowadzi do takiego myślenia...
QB
a6500 na FT MG2, GP6, H1, H2N, Adobe MC CS6 na macOS
Luminaris
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

25.03.2020, 09:57

QUBE pisze:Źródło posta Tak europejską i tą "prawdziwie" polską... o ironio dobrze brać i jednocześnie pokazywać środkowy palec...hipokryzja! należę jednak do tych, co nie krzyczą "...daj, mi się należy..." tylko do tych co szanują co sami wypracują...

możesz jaśniej?
razor89md
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

25.03.2020, 10:02

Dobra to inaczej, wierzycie albo jesteście pewni w to , że zostaniemy zwolnieni z ZUSu już od kwietnia?
Kolejna rzecz uważacie, że każdy z nas dostanie tą zapomogę 2k?
mav
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

25.03.2020, 10:50

Wyszło coś nowego? Jakoś mi umknęło :oops:
A73, FS7, jazda kran dron zdzich i takie tam | Moje realizacje | Sprzęt filmowy do wynajęcia
Luminaris
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

25.03.2020, 15:59

nowy projekt pomocowy, info z https://wyborcza.biz/biznes/7,147584,25818971,tarczy-antykryzysowa-znamy-szczegoly-poprawionego-pakietu-pomocowego.html

Rząd chce przeznaczyć na pomoc 212 mld zł. Aby mógł je wydać, trzeba będzie zmienić ok. 30 ustaw. Głosowanie nad zmianami ma się odbyć w Sejmie w piątek.

We wtorek ok. godz. 22 rząd ustalił szczegóły zmian. Dotarliśmy do tego projektu.
1. Dopłata do pensji pracowników

Dofinansowanie przewidywane jest na 3 miesiące. Pomoc będzie kierowana do firm, które spełnią określone kryteria. To spadek obrotów o 15 proc. w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Jeśli dana firma będzie spełniać kryteria, jej szef będzie mógł ograniczyć każdemu pracownikowi wymiar czasu pracy do 0,8 etatu i obniżyć pensję do 80 proc. dotychczasowego wynagrodzenia (wynagrodzenie nie może być mniejsze niż pensja minimalna - obecnie 2600 zł brutto).

Firma będzie mogła więc ograniczyć wymiar etatów i dodatkowo dostanie dofinansowanie do pensji każdego pracownika. Może ono wynieść maksymalnie 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej za 2019 r.

Przykład. Jan Kowalski zarabiał 4,8 tys. zł (czyli tyle, ile wynosi przeciętne wynagrodzenia). Państwo dołoży 1920 zł do jego pensji. Tyle samo, czyli 1920 zł, zapłaci pracodawca.
2. Postojowe

Dopłata do pensji pracowników dotyczy firm, które są w kryzysie, ale cały czas działają. Inne rozwiązanie rząd proponuje firmom, które czasowo zaprzestały działalności i są na tzw. postojowym.

W przypadku przestoju pracownikom takiego przedsiębiorcy będzie przysługiwać (łącznie)

– świadczenie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych do wysokości 100 proc. zasiłku dla bezrobotnych (823,60 zł brutto ), podwyższone o kwotę składek na ubezpieczenie społeczne. Łącznie pomoc państwa wynosiłaby więc 1300 zł brutto dla każdego pracownika;

– wynagrodzenie finansowane ze środków przedsiębiorcy o łącznej wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę. Czyli, jeżeli firma ma przestój i pracownicy nie przychodzą do pracy, pracodawca może im płacić pensję minimalną.

W drugiej wersji tarczy skrócono termin rozpatrzenia wniosku przez urząd pracy o postojowe – z 30 dni na „niezwłocznie, po wyjaśnieniu ostatniej okoliczności niezbędnej do jego przyznania”.

3. Negocjacje

Żeby firma weszła w tryb przestoju i mogła dostać pieniądze, przedsiębiorca - według pierowotnych zapisów w tarczy - musiałby dogadać się ze związkami zawodowymi lub pracownikami. Jeśli to nie nastąpi w ciągu dwóch dni, to o postojowym ostatecznie zdecydowałby pracodawca.
Na przedsiębiorców którzy skorzystają z pomocy rządowej czekają pułapki o których rząd nie mówi

Przeciwko temu protestowała Solidarność. - Zaproponowany dwudniowy termin jest skandalicznie krótki, nieadekwatny do wagi postanowień, które mają zostać uregulowane. NSZZ "Solidarność" oczekuje, że termin ten nie będzie krótszy niż siedem dni, oraz że zapewniona będzie konieczność zawarcia uzgodnień - pisze "S".

- W poprawionej wersji pakietu dodano, możliwość zawarcia porozumienia przez pracodawcę oraz zakładową organizację związkową – jeżeli u pracodawcy działa jedna organizacja związkowa - oraz będzie obowiązek przekazania porozumienia do Państwowej Inspekcji Pracy. Pozostawiono jednak zapis, że po dwóch dniach negocjacji pracodawca będzie mógł wprowadzić zmiany samodzielnie. Dodano też, że jest możliwość zawieszenia postanowień układów zbiorowych i umów o pracę na czas zawarcia porozumienia - mówi Katarzyna Siemienkiewicz, ekspert ds. Prawa Pracy Pracodawców RP.
4. Zasiłki dla rodziców w ramach tarczy antykryzysowej

Rządowa specustawa przewiduje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni, związany z zamknięciem szkół i przedszkoli. Zasiłek będzie przysługiwać na opiekę nad dzieckiem do lat 8.

Związkowcy domagali się o przyznanie zasiłku opiekuńczego również rodzicom dzieci do 15. roku życia. Podobny postulat miała opozycja. Rząd się nie zgodził na zmianę.

Z nowości - o dodatkowy zasiłek opiekuńczy będą mogli starać się też rolnicy.
5. Osoby na umowie-zleceniu i o dzieło, oraz samozatrudnieni

Rząd zdecydował, że wszystkie osoby na samozatrudnieniu, umowie-zleceniu i umowie o dzieło dostaną jednorazową zapomogę w wysokości 80 proc. minimalnego wynagrodzenia. Wychodzi 2080 zł netto.

Według minister rozwoju Jadwigi Emilewicz pieniądze może dostać 2,2 mln osób. Będzie to kosztowało 9 mld zł.

Warunek? Przychód osoby samozatrudnionej musiałyby spaść o co najmniej 15 proc. do poprzedniego miesiąca.
Pandemia Koronawirusa. PiS zaczyna oszczędzać: zamrożenie płac i rezygnacja z 14. emerytury. Na zdjęciu: uroczyste podpisanie (przez Andrzeja Dudę) ustawy o dodatkowym świadczeniu dla emerytów i rencistów.

Wsparcie dostaną też samozatrudnieni, jeśli zawiesili działalność nie wcześniej niż 1 lutego 2020 r.

A co z osobami na umowach zlecenie i działo? Pieniądze dostaną wszyscy, którzy mają umowy cywilnoprawne zawarte przed 1 marca 2020 r. Wsparcie dostaną zarówno Polacy jak i cudzoziemcy.

Zapomoga (zwana świadczenie postojowym) nie będzie przyznawane jednak tym, których przychód w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku był wyższy od 300 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto (to dziś 5282,72 zł. brutto miesięcznie).

Poza tym zatrudnienie musiało trwać nieprzerwanie co najmniej 30 dni przed złożeniem wniosku o świadczenie postojowe, a sama umowa została zawarta nie później 1 lutego 2020 r. W końcu wynagrodzenie musiało wynosić nie mniej niż 50 proc. kwoty minimalnego (czyli przynajmniej 1300 zł brutto)
6. Pomoc tylko raz

W pierwszej wersji tarczy był zapis że świadczenie 2080 zł dla samozatrudnionych i dla osób na cywilnoprawnych kontraktach będzie przyznawane jednorazowo, ale w szczególnych przypadkach (jeśli sytuacja materialna danej osoby nie polepszyła się) prezes ZUS będzie mógł udzielić go ponownie.
Jak załatwić sprawy w urzędzie przez telefon i internet? Czy można dostać zwolnienie lekarskie na telefon?
poradnik

- Teraz wykreślono zapis o możliwości wypłacenia świadczenia postojowego po raz drugi - mówi Katarzyna Siemienkiewicz, ekspertka Pracodawców RP.

Pieniądze ma wypłacać ZUS, ale osoby na umowach cywilnoprawnych nie będą składały wniosku osobiście w ZUS, ale za pośrednictwem firmy, która je zatrudniała.

Dodatkowo zleceniodawca będzie musiał we wniosku do ZUS podać informacje o kontrakcie cywilnoprawnym (czyli na jak długo była podpisana umowa, na jaką kwotę) i podać szczegóły, jak koronawirus wpłynął na jego sytuację finansową (a więc wykazać np., że już dalej nie może przedłużać umów-zleceń).

ZUS ma wypłacać w ciągu 30 dni od pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Gdy nie dostaniemy pieniędzy będziemy mogli odwołać się do sądu.
7. Mikropożyczki

Rząd przewiduje też pożyczki dla firm zatrudniających nie więcej niż 9 osób. W wysokości do 5 tys. zł, oprocentowane na 0,05 proc.. Jeśli pracodawca utrzyma miejsca pracy przez pół roku, pożyczka zostanie umorzona.

8. Co nowego w tarczy antykryzysowej?

Wszyscy samozatrudnieni i mikrofirmy zatrudniające do 9 osób będą mogli nie płacić przez trzy miesiące składek na ZUS. Chodzi m.in o fryzjerów, stolarzy, informatyków na własnej działalności czy sklepikarzy Dziś to 1431,48 zł, w tym 362,34 zł to składka zdrowotna. Składek przez trzy miesiące, ale na KRUS, nie będą płacić też rolnicy oraz właściciele gospodarstw rolnych zatrudniający do 9 osób.

Pracownicy mikrofirm mają na tym nie stracić. Składki emerytalne ma bowiem za ich szefów uzupełnić państwo, dzięki temu pracownicy nie będą mieli niższej emerytury.

A co z większymi firmami? Oni będą mogli tylko odroczyć płacenia składek na ZUS na trzy miesiące (za luty, marzec i kwiecień 2020 r.)

Przy odraczaniu spłaty trzeba będzie wypełnić uproszczony wniosek. (już można go wypełniać, wniosek jest na stonie www.zus.pl). Z takiego samego dokumentu będzie można skorzystać, by odroczyć, zawiesić lub wydłużyć spłatę należności w układach ratalnych z ZUS.

Zapłata nie będzie więc anulowana, lecz odroczona. Firma będzie musiała w przyszłości (jeszcze nie wiadomo kiedy) uzupełnić zaległe opłaty. Odroczoną należność będzie mogła spłacać w ratach ustalonych z ZUS.

Istnieje też możliwość zawieszenia spłaty za marzec, kwiecień i maj 2020 r. wynikającej z ustalonych z Zakładem układów ratalnych.

Wniosek zarówno o odroczenie składek, jak i zawieszenie układu ratalnego będzie można złożyć elektronicznie poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE), wrzucić do specjalnych pojemników w placówkach ZUS lub przesłać e-mailem do oddziału ZUS.

Jakie składki można odroczyć? Na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych a także Fundusz Emerytur Pomostowych.
Przedsiębiorcy: to za mało

– Wielu przedsiębiorców już nie ma środków na wypłatę wynagrodzeń i zobowiązania publiczno-prawne. Niezbędne są pilne działania, ponieważ kryzys zdrowotny i recesja gospodarcza nasilą się. Ludzie będą umierać. Firmy bankrutować. Mamy dopiero namiastkę rozwoju tej dramatycznej sytuacji - mówi Marek Goliszewski, prezes BCC.

Jego zdaniem dotychczasowe propozycje rządowe były "zbyt płytkie i fragmentaryczne", aby firmy mogły funkcjonować w dobie koronawirusa i recesji.

- Skala biurokracji, żądania dokumentacji firm, często wrażliwej, rozmaitych zaświadczeń, są klasycznym rzucaniem kłód pod nogi. W tych niespokojnych czasach biznes oczekuje, iż państwo polskie stanie na wysokości zadania i wdroży kompleksowe, skuteczne rozwiązania chroniące gospodarkę. Tarcza antykryzysowa powstaje zbyt wolno, a proponowane wsparcie jest oderwane od realnych potrzeb mikro, małych, średnich i dużych firm oraz ich pracowników – dodaje prezes BCC.

Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan: - Nadzwyczajna sytuacja w polskim państwie wymaga nadzwyczajnych środków i działań. Nie ma czasu na spory, dyskusje i politykowanie. Musimy działać razem, aby ratować gospodarkę. Mamy nadzieję, że rząd podobnie patrzy na krytyczną sytuację, w której się dziś znajdujemy, i podejmie z nami rzeczowy dialog.
razor89md
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

25.03.2020, 18:30

Dla firm jednoosobowych wprowadzone zostanie jednak ograniczenie związane z wysokością osiąganych przychodów. Aby skorzystać ze zwolnienia, przychód firmy nie będzie mógł być wyższy niż 15 600 zł. Ministerstwo, jak dotąd, nie ujawniło jednak, jakiego okresu ma dotyczyć ta wartość. Tego dowiemy się zapewne w najbliższych dwóch dniach, gdy opublikowany zostanie ostateczny projekt specustawy.

15600? Jeszcze pewnie brutto i w okresie 3 miesięcznym :oops:
Piotr Krężel
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

25.03.2020, 19:53

Przychód jest zawsze w netto.
W całym tekście mówi się o 3 miesięcznym okresie trwania tarczy, więc możliwe i raczej prawdopodobne że zwolnienie dotyczy mających przychód poniżej 5200 zł miesięcznie. Zobaczymy w Piątek kiedy do sejmu trafią konkretne ustawy.

Bardziej zastanawiam się co stanie się z gospodarką po 3 miesiącach. Roczny budżet kraju to około 370 miliardów, umieszczenie ponad połowy tego tylko w ratowanie gospodarki spowoduje dziurę budżetową z jaką jeszcze się nie spotkaliśmy. To napędzi i tak rozpędzoną już inflację. Dobrze byłoby podnosić ceny, ale komu, skoro popyt padł?
Pozdrawiam
Piotr @ngc Krężel
http://24fps.pl Filmy Promocyjne i Reklamowe, wizualizacje 3D
http://rental.24fps.pl Wypożyczalnia sprzętu filmowego
Luminaris
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

26.03.2020, 12:15

Piotr Krężel pisze:Źródło posta Bardziej zastanawiam się co stanie się z gospodarką po 3 miesiącach. Roczny budżet kraju to około 370 miliardów, umieszczenie ponad połowy tego tylko w ratowanie gospodarki spowoduje dziurę budżetową z jaką jeszcze się nie spotkaliśmy. To napędzi i tak rozpędzoną już inflację. Dobrze byłoby podnosić ceny, ale komu, skoro popyt padł?


Budżet po stronie wydatków miał mieć ponad 430 mld, a tarcza z 220 mld tak naprawdę wynosi mniej więcej 60 mld (reszta to gwarancje bankowe), część to będzie po prostu transfer do ZUSu (koło 14 mld), a z reszty około 17% w postaci VAT wraca do budżetu. Unia pozwoli zwiększyć deficyt, więc głównym efektem będzie zwiększenie zadłużenia państwa. Pobudzi to popyt wewnętrzny, więc przy odrobinie szczęścia może się ślizgniemy na nim jak w 2008 :) Taka wersja optymistyczna ;) Głównym czynnikiem jest chyba czas - w Chinach paraliż trwał ~3 miesiące. Mam nadzieję, że też się w kwartale zmieścimy.
Leff

Coronavirus - odwoływanie imprez

26.03.2020, 12:54

Piotr Krężel pisze:To napędzi i tak rozpędzoną już inflację.

Co oznacza spory wzrost cen naszych narzędzi pracy...
the_watcher
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

26.03.2020, 14:37

Nic nie kumam z tych limitów kwotowych... W lutym miałem trochę powyżej 15000 przychodu/dochodu, a w marcu niespełna 15000. Wiadomo, sezon ogórkowy teraz... To załapuję się czy nie, na dofinansowanie?
W zeszłym tygodniu zawiesiłem działalność, więc przez kwiecień będę miał przychód/dochód 0 zł.

Druga kwestia, to składki ZUS dla samozatrudnionych, będę umorzone czy tylko odroczone... Jeśli tylko to drugie, to nie odwieszam działalności, bo nie ma sensu. Gdybym nawet dostał dofinansowanie, to ledwie pokryłbym półtorej składki na ZUS z tego :/
Luminaris
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

26.03.2020, 14:48

the_watcher pisze:Źródło posta Druga kwestia, to składki ZUS dla samozatrudnionych, będę umorzone czy tylko odroczone... Jeśli tylko to drugie, to nie odwieszam działalności, bo nie ma sensu. Gdybym nawet dostał dofinansowanie, to ledwie pokryłbym półtorej składki na ZUS z tego :/


https://wyborcza.pl/7,155287,25821533,sa-juz-gotowe-projekty-ustaw-o-pomocy-pracownikom-i-firmom.html

Zwolnienie mikroprzedsiębiorców i samozatrudnionych z płacenia składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne przez okres 3 miesięcy.

Ważne jest to, że ze zwolnienia ze składek będą mogli skorzystać tylko płatnicy (zatrudniający od 1 do 9 osób) i samozatrudnieni, którzy osiągnęli przychód uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym został złożony wniosek o zwolnienie, nie wyższy niż 300 proc. prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2020 r. (czyli poniżej 15 681 zł).
the_watcher
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

26.03.2020, 15:00

OK. czyli tu bym się na styk łapał... Ale była mowa, że w kolejnym miesiącu ma spać ten przychód o przynajmniej 50%. Czy się mylę?
U mnie to dopiero byłby kwiecień. Jeśli tak jest, to wniosek mógłbym złożyć dopiero w maju.

Jeśli faktycznie zwolnią, a nie odroczą z płacenia składek ZUS, to wolałbym odwiesić JDG niż trzymać ją zawieszoną. Zawsze może wpaść jakiś drobiazg do zrobienia.

Dzięki Luminaris!
Luminaris
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

26.03.2020, 15:16

the_watcher pisze:Źródło posta Ale była mowa, że w kolejnym miesiącu ma spać ten przychód o przynajmniej 50%. Czy się mylę?


przy składkach raczej tego się nie stosuje, przy innych zwolnieniach tak

https://www.money.pl/gospodarka/tarcza-antykryzysowa-trzy-miesiace-bez-zus-zobacz-jak-to-dziala-6493118991476353a.html
docxxx

Coronavirus - odwoływanie imprez

27.03.2020, 00:47

Kto pisał ten artykuł? Przeciez wcale nie wszyscy:

Zatem w aktualnej wersji tarczy antykryzysowej, wszyscy przedsiębiorcy - niezależnie od tego, czy zatrudniają pracowników, czy też prowadzą działalność jednoosobowo - uzyskają całkowite zwolnienie ze składek ZUS na okres trzech miesięcy. Co więcej, firmy nie będą musiały udowadniać spadku przychodów w tym okresie.

Dla firm jednoosobowych wprowadzone zostanie jednak ograniczenie związane z wysokością osiąganych przychodów. Aby skorzystać ze zwolnienia, przychód firmy nie będzie mógł być wyższy niż 15 600 zł. Ministerstwo, jak dotąd, nie ujawniło jednak, jakiego okresu ma dotyczyć ta wartość. Tego dowiemy się zapewne w najbliższych dwóch dniach, gdy opublikowany zostanie ostateczny projekt specustawy.


A koncowka to juz w ogole mnie rozbawila. To jak z rozdawaniem samochow w Rosji przy stacji kolejowej.
mav
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

27.03.2020, 02:47

Dalej coś wyczytałem, że to za luty ten przychód. Ale czy dobrze zrozumiałem..?
Jako ciekawostka, moja żonka udziergała baby(?) Yodę :-D
Obrazek
A73, FS7, jazda kran dron zdzich i takie tam | Moje realizacje | Sprzęt filmowy do wynajęcia
Degenerado

Coronavirus - odwoływanie imprez

27.03.2020, 06:52

mav pisze:Źródło posta Dalej coś wyczytałem, że to za luty ten przychód. Ale czy dobrze zrozumiałem..?
Jako ciekawostka, moja żonka udziergała baby(?) Yodę :-D
Obrazek


na sprzedaż ?
mav
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

27.03.2020, 12:00

Pewnie, jak chcesz :)
A73, FS7, jazda kran dron zdzich i takie tam | Moje realizacje | Sprzęt filmowy do wynajęcia
docxxx

Coronavirus - odwoływanie imprez

27.03.2020, 12:35

Na dzisiejsze to będzie pewnie z 4 rolki papieru toaletowego lub 2 opakowania ryzu ;)
razor89md
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

27.03.2020, 18:48

"Na wniosek duchownego będącego płatnikiem składek zwalnia się z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe, chorobowe, zdrowotne należne z tytułu bycia duchownym, za okres od dnia 01.03-30.05. Duchowni zwolnieni przynajmniej. Firmy NIE" – wskazuje na Twitterze Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego Pracodawcy RP

https://natemat.pl/303919,kuriozalny-zapis-w-tarczy-antykryzysowej-pis-zwolni-ze-skladek-ksiezy?fbclid=IwAR3jJqVXRUvf0osfCKPUNcAi4ig0P_G9iL9eyCzQhGlWfztFPsvlV5xtqXk
mav
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

27.03.2020, 18:53

Wow, szczerze jestem w szoku, że w ogóle płacili :shock: :lol: :lol:

ech
A73, FS7, jazda kran dron zdzich i takie tam | Moje realizacje | Sprzęt filmowy do wynajęcia
kulfi82
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

27.03.2020, 19:10

razor89md pisze:Źródło posta "Na wniosek duchownego będącego płatnikiem składek zwalnia się z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe, chorobowe, zdrowotne należne z tytułu bycia duchownym, za okres od dnia 01.03-30.05. Duchowni zwolnieni przynajmniej. Firmy NIE" – wskazuje na Twitterze Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego Pracodawcy RP

https://natemat.pl/303919,kuriozalny-zapis-w-tarczy-antykryzysowej-pis-zwolni-ze-skladek-ksiezy?fbclid=IwAR3jJqVXRUvf0osfCKPUNcAi4ig0P_G9iL9eyCzQhGlWfztFPsvlV5xtqXk


naTemat najbardziej "wiarygodne" źródło informacji 8-)
"Ojciec Zdzicha"
razor89md
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

27.03.2020, 19:36

kulfi82 pisze:Źródło posta
razor89md pisze:Źródło posta "Na wniosek duchownego będącego płatnikiem składek zwalnia się z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe, chorobowe, zdrowotne należne z tytułu bycia duchownym, za okres od dnia 01.03-30.05. Duchowni zwolnieni przynajmniej. Firmy NIE" – wskazuje na Twitterze Arkadiusz Pączka, zastępca dyrektora generalnego Pracodawcy RP

https://natemat.pl/303919,kuriozalny-zapis-w-tarczy-antykryzysowej-pis-zwolni-ze-skladek-ksiezy?fbclid=IwAR3jJqVXRUvf0osfCKPUNcAi4ig0P_G9iL9eyCzQhGlWfztFPsvlV5xtqXk


naTemat najbardziej "wiarygodne" źródło informacji 8-)


zgadzam się :)
ale tam jest odnośnik do twittera :)

mav pisze:Źródło posta Wow, szczerze jestem w szoku, że w ogóle płacili :shock: :lol: :lol:

ech


Płacą ale tam to jest inaczej rozliczane ;)
oczywiście dużo mniej niż ja czy Ty :)
alias
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

27.03.2020, 19:39

mav pisze:Źródło posta Wow, szczerze jestem w szoku, że w ogóle płacili

płacą podatki i inne zobowiązania tak samo jak my wszyscy

Dodano po 30 sekundach:
razor89md pisze:Źródło posta Płacą ale tam to jest inaczej rozliczane
oczywiście dużo mniej niż ja czy Ty

nie ma dla nich innych zasad
tomekk79

Coronavirus - odwoływanie imprez

28.03.2020, 13:41

alias pisze:Źródło postanie ma dla nich innych zasad

Oczywiście, że są, sprawdź dokładnie.
alias
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

28.03.2020, 14:10

pamiętam, że jest tak iż kościół jako instytucja rozliczana jest w inny sposób
natomiast duchowni rozliczani są tak samo jak obywatele świeccy
ale sprawdzę o u źródła dla pewności
gazoo
Awatar użytkownika

Coronavirus - odwoływanie imprez

28.03.2020, 21:07

Wiadomo już, że pod uwagę brany będzie przychód za luty, co tam, ze w lutym wszystkie firmy jeszcze normalnie funkcjonowały, ale wszystko musi się zgadzać i jest dobrze policzone, aby jak najmniej osób z tego skorzystało.

Ja w lutym widząc już powoli co się szykuje starałem się pozamykać jak najwięcej zaległych rzeczy i płatności w związku z czym przekroczyłem przychód 15tys. zł. Nie wspominając już o tym, jak można jako kryterium przyjmować przychód, przecież możemy mieć go na grubo kilkadziesiąt tysięcy, a dochodu może zostać jakaś śmieszna kwota. Nie wspominając o tym, że za marzec mam jakieś śmieszne 1000zl przychodu.

Czy idąc tym tokiem myślenia w maju będzie można starać się o zwolnienie za kwiecień i maj, biorąc pod uwagę przychody z marca? Czy to jest tak, że dostajesz albo na całe 3 miesiąc albo spadaj?

Wróć do „Dyskusje”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 4KSony A6300 A6500 A7 mark 3Zhiyun Crane 2 | WeeBill LabMoza Air 2Canon C100 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FS7 FS5GradingPanasonic GH5s GH5Gimbal