Canon EOS R5

Wszelkie lustrzanki canona i sprawy z nimi związane
Dividex

Canon EOS R5

25.08.2020, 15:05

Canon R6 wydaje się ideałem gdyby nie to przegrzewanie ... przy pracy na ślubach miałbym chyba portki pełne filmując tą puszką :) Sony A7SIII ma wszystko co jest tak naprawdę potrzebne poza dobrą ceną (która według mnie jest wysoka jak na moją kieszeń) i niestety jako aparat ma matryce o niskiej rozdzielczości co przy robieniu zdjęć (które ja lubię robić) jest mało fajne ... Coś ptaszki ćwierkają o nowym Full Frame entry level od Sony, więc może nowy A75 czy 6, albo A7IV będzie tym wymarzonym aparatem :roll: Generalnie zawsze coś jest nie tak, bo idealnego sprzętu nikt nie wyprodukował i wiele wskazuje, że wyprodukować nie chce :D
docxxx

Canon EOS R5

25.08.2020, 15:41

Poczekajcie jeszcze do 10 września na S5 od Panasa. Moze i crop zniknie.
M4jster

Canon EOS R5

25.08.2020, 16:35

A skoro o tym mowa... Wiecie jak jest z działaniem AF przy nagrywaniu ze zwiększoną liczbą klatek w tych obu puszkach? Działa, czy nie? Do tego też nie dotarłem.

w a7iii działa w 100fps, tutaj nie mam pojęcia
sven

Canon EOS R5

25.08.2020, 22:20

arelemm pisze:
M4jster pisze:Źródło posta Nie zapominaj o 240fps w fhd :D

A skoro o tym mowa... Wiecie jak jest z działaniem AF przy nagrywaniu ze zwiększoną liczbą klatek w tych obu puszkach? Działa, czy nie? Do tego też nie dotarłem.

Jeżeli masz na myśli R5 i R6 to tak, AF działa w R5 do 120/4k, w R6 do 120/1080.
alias
Awatar użytkownika

Canon EOS R5

25.08.2020, 22:51

za moment będzie nowy, bardziej budżetowy, pełnoklatkowy, filmowy panas
więc warto poczekać ;)

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
nie pamiętam czy to ten?
https://www.panasonic.com/uk/consumer/c ... mix-S.html
arelemm
Awatar użytkownika

Canon EOS R5

25.08.2020, 22:55

alias pisze:za moment będzie nowy, bardziej budżetowy, pełnoklatkowy, filmowy panas
więc warto poczekać ;)

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
nie pamiętam czy to ten?
https://www.panasonic.com/uk/consumer/c ... mix-S.html


Ale S1H, chyba nie grzeszy zbytnim dostępem do obiektywów, a i AF nie urywa... głowy.
alias
Awatar użytkownika

Canon EOS R5

26.08.2020, 00:06

no ja pisze o tym który ma mieć premierę we wrześniu, z bardzo poprawionym AF
i dual iso

Dodano po 1 godzinie 1 minucie 9 sekundach:
aha, to S5
https://www.dailycameranews.com/2020/08 ... ptember-2/
docxxx

Canon EOS R5

26.08.2020, 08:58

Chyba nie ma sensu czekać na S5, bo ma mieć niby tylko jeden slot SD.
alias
Awatar użytkownika

Canon EOS R5

26.08.2020, 10:20

docxxx pisze:Źródło posta Chyba nie ma sensu czekać na S5, bo ma mieć niby tylko jeden slot SD.

a to jest jeszcze problem?
obecnie markowe karty są bardzo niezawodne i odpowiednio pojemne
a w szczególności sam panasonic oferuje własne karty które nie znają pojęcia reklamacji czy problemów z wieloletnim użytkowaniem ;)
fransua
Awatar użytkownika

Canon EOS R5

26.08.2020, 10:56

Ciekawe czy Panaś zmieni ceny z rodziny G/GH ?
docxxx

Canon EOS R5

26.08.2020, 11:02

alias pisze:a to jest jeszcze problem?
obecnie markowe karty są bardzo niezawodne i odpowiednio pojemne
a w szczególności sam panasonic oferuje własne karty które nie znają pojęcia reklamacji czy problemów z wieloletnim użytkowaniem ;)


Strasznie nie lubie tego argumentu. Niezawodnosc to jedno, ale wole miec dwa sloty i podmieniac jedna z kart. Zawsze to mniejsze ryzyko utraty CALEGO materialu a w miedzyczasie mozesz juz zgrywac czesc rzeczy na dysk.
Dwa sloty to dla mnie mus. Dlatego tez, jak pisalem juz, nie kupilem Nikona Z6.

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
fransua pisze:Źródło posta Ciekawe czy Panaś zmieni ceny z rodziny G/GH ?


Wcześniej myslalem ze tak, ale po info o nadchodzacym S5 nie jestem juz taki pewny :?
fransua
Awatar użytkownika

Canon EOS R5

26.08.2020, 11:04

Na jednej ze stron czytałem, że ma mieć dwa sloty. Nie ma co tu gdybać tylko trzeba poczekać. No i czas nowy wątek założyć :)
wemlo
Awatar użytkownika

Canon EOS R5

26.08.2020, 11:53

fransua pisze:Źródło posta Na jednej ze stron czytałem, że ma mieć dwa sloty. Nie ma co tu gdybać tylko trzeba poczekać. No i czas nowy wątek założyć :)

Canon pokazał że sam fakt dwóch slotów to jeszcze mało. Fuji też w X-T3 ma dwa takie same sloty, ale wideo można nagrać już tylko na jeden na raz. Dopiero X-T4 ma opcję backup.
alias
Awatar użytkownika

Canon EOS R5

26.08.2020, 11:57

docxxx pisze:Źródło posta Strasznie nie lubie tego argumentu. Niezawodnosc to jedno, ale wole miec dwa sloty i podmieniac jedna z kart. Zawsze to mniejsze ryzyko utraty CALEGO materialu a w miedzyczasie mozesz juz zgrywac czesc rzeczy na dysk.
Dwa sloty to dla mnie mus.

dlatego to co napisałem było w formie pytania ;)
Dividex

Canon EOS R5

26.08.2020, 17:02

Ten nowy S5 raczej AF nie zachwyci bo oni wciąż nie opanowali technologii detekcji fazy a same algorytmy na detekcji kontrastu to marketingowy bełkot ... gdyby było inaczej już w tej chwili cała linia rodziny S dostałaby upgrade softu ...
alias
Awatar użytkownika

Canon EOS R5

26.08.2020, 17:45

Dividex pisze:Źródło posta Ten nowy S5 raczej AF nie zachwyci bo oni wciąż nie opanowali technologii detekcji fazy

jak słuchałem jakiś ich konferencji, to twierdzili, że to celowy ich kierunek
i pokazywali przypadki faktycznej wyższości ich rozwiązania nad detekcją fazy

że życie pokazuje, iż jest inaczej wszyscy wiemy bo każdy sam widzi
ale z drugiej strony detekcja fazy nie jest jakoś trudna w implementacji, bo nawet w smartfonach się pojawiła ostatnio
mają nawet swój patent do niej, więc wszystko to dla mnie takie niezrozumiałe się wydaje
fransua
Awatar użytkownika

Canon EOS R5

26.08.2020, 18:04

Kiedyś (całkiem niedawno) też śmiano się z bezlusterkowców. Może będzie tak samo z detekcją kontrastu. Generalnie to nawet smieszkowano z AF podczas nagrywania :) Toć prawdziwy filmowiec to MF i tylko 24 fps ;)
docxxx

Canon EOS R5

27.08.2020, 08:13

Pojawił się nowy firmware do R5, w ktorym miedzy innymi poprawili to przegrzewanie się.
Tutaj bardzo fajne, empiryczne podsumowanie (od 53 sekundy):

https://youtu.be/W9FZOUr0EDo?t=52

W skrócie: jest lepiej o ok. 5-10 minut.
Dividex

Canon EOS R5

27.08.2020, 09:11

Internetowa teoria spiskowa nabiera tempa i powoli zdaje się być poparta rzeczowymi faktami...
docxxx

Canon EOS R5

27.08.2020, 12:24

Bardzo ciekawa analiza Amadeusza:

https://www.youtube.com/watch?v=Y_i0hC0JTDw

Wniosek: blokada softwarowa, aby nie kanibalizować droższego sprzętu.
Dividex

Canon EOS R5

27.08.2020, 13:57

Wszystko na to wskazuje, że Amadi i reszta świata się nie myli...
Gruby Pan Albert

Canon EOS R5

26.11.2020, 17:04

Kolejna próba, tym razem człowieka od światła


Otwórz film

Wróć do „Canon”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal