Blackmagic Pocket 4K

Kamery Blackmagic
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

24.03.2020, 13:50

marcink pisze:Źródło posta hałasującymi wentylatorami itp

a pocket ma wentylator? pierwsze słyszę

marcink pisze:Źródło posta Oczywiście są i inne "drobne" przypadłości - problemy z głośnikami, hałasującymi wentylatorami itp. Sam chciałem kupić tę maszynkę bo obraz (w sprawnych egzemplarzach) jest obłędny ale coś mi się wydaje, że trzeba się będzie rozglądać za innym producentem.

może niech się wypowiedzą Ci co tu mają pocketa, bo jak na razie chyba nie było za wiele utyskiwań
luke
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

24.03.2020, 20:23

alias pisze:Źródło posta a pocket ma wentylator? pierwsze słyszę

No to mało słyszałeś ;)
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

24.03.2020, 21:07

luke pisze:Źródło posta No to mało słyszałeś

a co miałem usłyszeć?
bo jak dobre pamiętam to tam jest chłodzenie ogniwem peltiera a nie żaden wentylator
ale mogę się mylić
luke
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

24.03.2020, 22:24

alias pisze:Źródło posta mogę się mylić

Tak, możesz się mylić.
I w pockecie 4K i 6K jest wentylator. Szczególnie w 6K jest dość głośny.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

24.03.2020, 22:47

luke pisze:Źródło posta I w pockecie 4K i 6K jest wentylator. Szczególnie w 6K jest dość głośny.

ok, dzięki
już doczytałem, że jest podwójny układ chłodzenia cieczą wspomagany wentylatorem

natomiast, we wszystkich nagraniach z pocketów 4K i 6K który przeszły przez moje ręce, oczy i uszy
nigdy nie słyszałem dźwięku takiego wentylatora, a wiem, że kamery nagrywały dźwięk wbudowanymi mikrofonami /do późniejszej synchronizacji/
a ja jako podstawowy dźwięk dostawałem materiał z rejestratorów
dlatego zaskoczył mnie ten wpis o hałasującym wentylatorze ;)
Robert98

Blackmagic Pocket 4K

25.03.2020, 15:31

Dzień dobry,
kupiłem ostatnio kamerę Blackmagic 4k i zauważyłem, że występuje luz na bagnecie. Jest niewielki, jednak przy ustawieniu ostrości odczuwalne jest stukanie. Niestety nie mam innego obiektywu, by móc sprawdzić, czy występuje ten sam problem, ale podpiąłem przejściówkę, którą kiedyś kupiłem i luz dalej jest. Stąd pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników i posiadaczy Pocketów. Z czego może wynikać taki luz? Dodam, że do kamery podpięty jest obiektyw manualny Samyang 12 mm f2.0. Czy jest to wada fabryczna kamery?
marcink

Blackmagic Pocket 4K

26.03.2020, 11:14

alias pisze:Źródło postanatomiast, we wszystkich nagraniach z pocketów 4K i 6K który przeszły przez moje ręce, oczy i uszy
nigdy nie słyszałem dźwięku takiego wentylatora, a wiem, że kamery nagrywały dźwięk wbudowanymi mikrofonami /do późniejszej synchronizacji/
a ja jako podstawowy dźwięk dostawałem materiał z rejestratorów
dlatego zaskoczył mnie ten wpis o hałasującym wentylatorze ;)

Nie pisałem o problemach z hałasem wentylatorów Bmpcc 4K przy normalnej eksploatacji. Użytkownicy na forach zagranicznych skarżyli się na hałas powstający po jakimś okresie użytkowania (3-4 miesiące) - kiepskie łożyskowanie wiatraków, źle dokręcone obudowy wentylatorów. Pozostaje też kwestia dostępności serwisu - czy w Polsce istnieje jakiś serwis autoryzowany? Lub jakikolwiek serwis sprzętu BM który mógłby np. wymienić wentylator, uszkodzoną klapkę baterii, zużyty przycisk sterujący, uszkodzony mechanicznie wyświetlacz, poluzowane gniazdo mikrofonowe minijack (bardzo częsta awaria) itp. Czy też sprawdzić i wymienić mocowanie bagnetowe (np. uszkodzone przez użytkownika) - przecież taką maszynkę kupuje się do użytkowania z masą przejściówek i masą różnych obiektywów.
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

18.07.2020, 02:43

Na AliExpress znalazł się grip do pocketa
https://a.aliexpress.com/_B1dw2X
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

18.07.2020, 17:36

cezary170 pisze:Źródło posta Na AliExpress znalazł się grip do pocketa

pokazał się z miesiąc-dwa temu
i do dziś wszyscy się głowią po co są trzy kieszenie na baterie jak można korzystać z jednej lub dwóch w danym momencie
/tak podaje opis/
wemlo
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

20.07.2020, 18:18

cezary170 pisze:Źródło posta Na AliExpress znalazł się grip do pocketa

nie wiem czy to to samo ale ten ma działać z trzema bateriami bez problemu...
https://www.optyczne.pl/15202-news-Nowe_gripy_Newell.html

Wróć do „Blackmagic”