Blackmagic Pocket 4K

Kamery Blackmagic
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

25.05.2019, 22:13

Jakimś przypadkiem wrzuciłem inny film, bo zdziwiło mnie pisanie o księdzu.
Wyszło na to ze to chyba był odnośnik do starego filmu nagrywanego 5D MKIII. W sumie ciekawe że tyle osób się na to nabrało.

Chciałem wrzucić ten film: https://youtu.be/1WBqApjaWhg
docxxx

Blackmagic Pocket 4K

25.05.2019, 23:10

cezary170 pisze:Źródło posta Jakimś przypadkiem wrzuciłem inny film, bo zdziwiło mnie pisanie o księdzu.
Wyszło na to ze to chyba był odnośnik do starego filmu nagrywanego 5D MKIII. W sumie ciekawe że tyle osób się na to nabrało.

:lol:
Kenzo
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

26.05.2019, 00:13

cezary170 pisze:Jakimś przypadkiem wrzuciłem inny film

No i tu to zdecydowanie lepiej wygląda.
videofan

Blackmagic Pocket 4K

26.05.2019, 19:31

No właśnie zastanawiała mnie ta data na końcu filmu. Coś to nie grało, skoro wiemy że BM zacząłeś kręcić w tym sezonie :D
mav
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

26.05.2019, 19:35

Niezła siła sugestii :D
arelemm pisze:Źródło posta mnie osobiście kolejny raz uderza brak plastyki m43

cezary170 pisze:Źródło posta odnośnik do starego filmu nagrywanego 5D MKIII

A jeszcze nie tak dawno temu arelemm mówiłeś, że właśnie Canon ma najwięcej tego 'medżiku", coś mi świta ;)
A73, FS7, jazda kran dron zdzich i takie tam | Moje realizacje | Sprzęt filmowy do wynajęcia
arelemm
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

26.05.2019, 21:18

mav pisze:Niezła siła sugestii :D
arelemm pisze:Źródło posta mnie osobiście kolejny raz uderza brak plastyki m43

cezary170 pisze:Źródło posta odnośnik do starego filmu nagrywanego 5D MKIII

A jeszcze nie tak dawno temu arelemm mówiłeś, że właśnie Canon ma najwięcej tego 'medżiku", coś mi świta ;)

Już lepiej bym to zniósł gdyby to był BM :lol: :lol: :lol:

Jak Cezary napisał, że to Canon 5D MKIII to moja reakcja była jedna...ufff :lol: To chyba niemożliwe :/.
Może zabrzmi okrutnie, ale jest to dowód na to, że to nie sprzęt robi filmy.

videofan pisze:No właśnie zastanawiała mnie ta data na końcu filmu. Coś to nie grało, skoro wiemy że BM zacząłeś kręcić w tym sezonie :D

Nie dotrwałem...
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

27.05.2019, 12:38

byłem na targach w Łodzi, gdzie najbardziej jako dodatek do pocketa spodobał mi się
nowy MOZA AirCross 2
silny, leciutki, 12 godzin pracy na jeden szybko-wymiennej baterii, blokowanie każdej osi, a pocket wchodzi bez problemu,
można też w klace i wtedy nie potrzeba klatki mocować od spodu bo można z boku
wygodna rękojeść, itd.
dobre lekkie szkło, pocket i ten gimbal, i można cały dzień z tym biegać bez zmęczenia ręki ;)
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

27.05.2019, 21:22

i nawet zdjęcie mam tej nowości
ale nie wiem czemu tu na forum obraca mi to zdjęcie
link: https://s6.ifotos.pl/img/IMG201905_qsxhnse.jpg

Obrazek
Kuba

Blackmagic Pocket 4K

5.06.2019, 21:49

Kilka słów w temacie dostępności:
Zamówiłem dawno temu Blackmagica z cyfrowe.pl i z ich strony przez kilka miesięcy była cisza. Przeczytałem wszystko co było pisane na tym forum i zrobiłem tak, jak wielu z Was polecało - zamówiłem kamerę we wszystkich sklepach. Dosłownie po dwóch tygodniach od zamówienia zadzwonili do mnie z Nefal.tv i powiedzieli, że kamera jest gotowa do odbioru. Jeśli ktoś potrzebuję Pocketa jak najszybciej, to z całego serca polecam te mniejsze sklepy!
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

5.06.2019, 22:49

To jest dobra droga. Ja zadzwoniłem do creativtools zapytać o zamówienie z września a oni mówią ze dalej trzeba czekać :lol:
Dziś odebrałem trzecią kamerę z Bemixu.
Kuba

Blackmagic Pocket 4K

6.06.2019, 14:27

Ja z Bemixu zamówiłem w lutym i cisza.

Mam do Was natomiast takie pytanie techniczne. Kompletuję sobie klatkę do Pocketa z Tilty i jeśli chodzi o rozwiązanie problemu "bateryjnego" Tilta ma kilka ciekawych opcji: https://tilta.com/bmpcc-4k-cage-configurator/#/power

Mnie chyba najbardziej interesuje ten battery plate do f970 + kabelek do DC. Tylko pytanie. Blackmagic niby potrzebuje 12V, tutaj ten battery plate ma wyjścia 12V i 7.4V, a same baterie mają przecież 7.2V. Czy to będzie działać??? Bo skoro tak, to fajna i tania możliwość.

Dodano po 1 godzinie 26 minutach 48 sekundach:
Cezary170 na poprzednich stronach widziałem, że Ty działasz właśnie z F970. Na stronie Tilty piszą, że zasilane jest przez "dummy battery", czyli o ile dobrze rozumiem atrapę LP-E6 z kabelkiem wychodzącym na zewnątrz.

Ty natomiast masz kabel poprowadzony prosto przez boczne wyjście do zasilania. I działa to? Z tym battery platem też będzie? Taki F970 Newell za 99zł powinien się zachowywać podobnie, co Twój SWIT S-8972?

Sorki za grad pytań, akurat o sposobach zasilania mało co wiem.
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

6.06.2019, 16:09

Ja wczoraj odłożyłem zamówienie na kamerę a w sumie mogłem komuś odstąpić. Widać że te kamery już stają się dostępne. Dziś widziałem ogłoszenie jakiegoś sklepu z Nowego Sącza który miał od ręki wolną sztukę. Do tego dochodzi BS multimedia którzy sprzedają za 6599zł te kamery i mają od ręki :lol:
Kamera potrzebuje około 12v. Baterie np-f970 działają tylko dla tego że adaptery mają przetwornice na 12v.
To co ja używam to nie są baterie NP-F970. Te moje mają 14,4v Dzięki temu mogę podpiąć kabel bezpośrednio do baterii.

Wróć do „Blackmagic”