ATEM MINI PRO

Zapowiedzi sprzętowe, nowinki i inne potwierdzone informacje
tomekk79

ATEM MINI PRO

5.10.2020, 18:36

alias pisze:Źródło posta na YT jest taki filmik pokazujący MINI PRO vs MINI PRO ISO w środku
widać, że w ISO pojawia się dodatkowy scalak do wielokanałowego kodowania

Zgadza się, ale to raczej nie powoduje, że wspomniany bilans energetyczny jest korzystniejszy, bo ten specjalizowany scalak też wydziela ciepło wykonując czynność (wielokanałowy zapis) której ani ATEM MINI ani ATEM MINI PRO w ogóle nie potrafią wykonać, czyli w 'niższych' wersjach ciepło z tego tytułu w ogóle się nie wydzielało.

lmalecki pisze:Źródło posta Alias ma rację. Mini PRO przy długim streamie (6h / 4kam) był mocno gorący, zwłaszcza od spodu.

Ależ ja to przecież potwierdziłem wyżej! Dla tego w przypadku mojego ATEM'a staram się mu zapewnić możliwie dobre warunki pracy (chłodzenia) pomimo, że nie jest to wersja ISO.
Pamiętajmy, że ATEM MINI, niezależnie od wersji, będzie wydzielał rózne ilości ciepła w zależności od tego, ile źródeł wejściowych ma podłączonych i w jakiej rozdzielczości. Jeżeli użyjemy ATEM MINI tylko jako media playera to będzie grzał się mało (bo ma mało do roboty), jak dostanie 2 sygnały FHD będzie grzał się wyraźnie, a jak 4 sygnały 4k to już w ogóle będzie pieruńsko gorący, zwłaszcza po 6 godzinach pracy. I grzeje się właśnie na dole / od spodu. Jeśli górny panel ATEM'a MINI jest wyraźnie ciepły, to na 100% od dołu jest gorący. Problemy ze stabilnością zdarzały się już w pierwszej (najniższej wersji) ATEM MINI i też były opisywane i wskazywano tam własnie na ilość wydzielanego ciepła i chłodzenie.

Wróć do „Newsy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal