BEZ POWROTU trailer of teaser

Ponko

BEZ POWROTU trailer of teaser

9.09.2018, 10:25

Zawładnęła mną myśl aby zrobić zwiastun do filmu, który nigdy nie powstanie. Udało mi się namówić znajomych na udział w tym projekcie za co jestem im niezmiernie wdzięczny. Na potrzeby konkursu organizowanego w moim mieście (zasada-film max 1 min) zmontowałem krótszą wersję.
To co zaraz obejrzycie można nazwać zwiastunem do zwiastunu filmu, który nigdy nie powstanie :roll: Finalnie całość będzie mieć około 5 min.
https://vimeo.com/288935223
gladiac

BEZ POWROTU trailer of teaser

9.09.2018, 11:02

Rok temu też zrobiłem trailer dla szkoły, filmu który nigdy nie powstanie, co śmieszne to to, że rodzice myśleli ze będzie naprawdę jakiś film później :)

ale do rzeczy, montaż ok, jest dynamicznie jak na film akcji, muza zbyt mocna, bo w czasie wypowiedzi aktorów zwyczajnie ich zagłusza.A aktorstwo to padaka i to wielka.To jest zawsze największy problem takich filmików...
kulfi82
Awatar użytkownika

BEZ POWROTU trailer of teaser

9.09.2018, 12:38

mocno kibicuje takim projektom, jeżeli scenariusz pociągnie resztę z chęcią zobaczę całość.

gladiac pisze:Źródło posta A aktorstwo to padaka i to wielka.To jest zawsze największy problem takich filmików...

a oglądałeś jakikolwiek film papryki vege?
"Ojciec Zdzicha"
gladiac

BEZ POWROTU trailer of teaser

9.09.2018, 12:48

kulfi82 pisze:Źródło posta mocno kibicuje takim projektom, jeżeli scenariusz pociągnie resztę z chęcią zobaczę całość.

gladiac pisze:Źródło posta A aktorstwo to padaka i to wielka.To jest zawsze największy problem takich filmików...

a oglądałeś jakikolwiek film papryki vege?


jeśli aktorstwo w filmach Vegi to koń na 3 nogach, to tutaj to koń bez nóg i bez głowy, leżący od roku w rowie.Właściwie to robię temu koledze przysługę, bo uczciwie mówię co myślę, może weżnie sobie do serca i następnym razem, będzie bardziej wymagający co do "aktorów" i coś z tego będzie...
MarcinM
Awatar użytkownika

BEZ POWROTU trailer of teaser

9.09.2018, 16:46

fajnie, że coś robicie, ale 50% filmu to dźwięk. ja nie rozumiem co mówią Ci aktorzy, którzy rzeczywiście słabo grają. a do tego brak konsekwencji estetyki - każde ujęcie wygląda jak z różnych produkcji
Ponko

BEZ POWROTU trailer of teaser

15.09.2018, 09:19

Panowie to nie są aktorzy tylko osoby, które razem ze mną chciały pobawic sie w robienie filmu, także pod tym kontem nie ma co oceniać. Jestem im wdzięczny za to, że poświęcili swój czas i zrobili to najlepiej jak mogi.
Co do produkcji to budżet wynosi 0 zł, byłem jednoosobowym oddziałem (operatorem, kierownikiem produkcji, dźwiękowcem a w jednej scenie operatorem i aktorem jednocześnie hłehłe). W głowie miałem kilka scen i ułożyłem je w jakąś sensowną historyjkę (tak subiektywnie w sensowną). Zdjęcia robiliśmy w wolnym czasie po pracy (od 1h do 3h). Wszystko zrobione dla zabawy, możliwości spotkania się i pośmiania.

Cieszę się, że nie oberwał montaż i zdjęcia (chociaż mogę wywołać wilka z lasu) a pozostałych bolączek jestem świadomy i staram się na bieżąco je poprawiać. Mam nadzieje, że w finalnym zwiastunie będzie to lepiej wyglądało i brzmiało.
Dzięki za wszystkie uwagi.
PS Papryk Vega ten gość to kase zarobić umi.
Ponko

BEZ POWROTU trailer of teaser

16.12.2018, 11:37

Zapraszam do obejrzenia finalnego filmu. Próbowałem poprawić większość niedociągnięć, ale wyszło jak wyszło :?
https://www.youtube.com/watch?v=i0gU1EB8Dis&t=1s
MarcinM
Awatar użytkownika

BEZ POWROTU trailer of teaser

16.12.2018, 20:21

Super, że się bawicie, nie będę koncentrował się na tym, co fajne, bo rozumiem, że nie o to chodzi

Operator kadrował 16:9, a film jest "2,39:1,"

Ujęcie urzędu miasta za długie, powinno być tożsame z długością poprzednich ujęć

Aktorstwo - wiem, że budżet = 0, ale po prostu jest złe. Widza nie obchodzi budżet.

Ech... oś złamana i wygląda to drastycznie... Cały ten dialog, prowadzenie kamery... aż boli....

Białe napisy znikają na białej koszuli

Plastyka obrazu różni się pomiędzy ujęciami - pierwsze ujęcie kolesia w kapeluszu jakiś plastikowe

Rozmowa telefoniczna - za cicho w stosunku do muzyki i za bardzo obcięte pasmo

Nie rozumiem, co mówi koleś przy fontannie (oczywiście mogę przeczytać napisy, ale chyba nie o to chodzi)

Cross ruchu w dół z ruchem prostopadłym w 2:42 - odważny :) (i nie bardzo wiem po co te ujęcia)

2:51 - ciut za późno wchodzi ujęcie kiedy siada - przez to ruch nie jest naturalny

3:26 "szukają" powiedziane nagle jakby przez telefon

z ręka - nie rozumiem. bo jeżeli miało wyjść, że znajdują coś, co jest pod nogami, to jednak trochę nie wierzę w to, że ten policjant nie widział ręki metr od niego. jeżeli policjant chciał ją ukryć - podobnie.

3:51 - inny balans bieli niż ujęcie wcześniej

słaba słyszalność aktorów w dalszych scenarch

zboże? nie rozumiem

prowadzenie kamery - oś akcji i ścieżka percepcji - :)

brak ujednolicenia kolorystycznego

i ja całości nie rozumiem :)

Wróć do „Nasze fabuły, reklamy, reportaże, teledyski”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal