Kruk - nowa produkcja Canal +

Jeżeli tylko lubisz pogadać o zagadnieniach filmowych, to tu jest dobre miejsce
razor89md
Awatar użytkownika

16.03.2018, 18:54

W najbliższą niedzielę 18.03.2018 o 21:30 na Canal + odbędzie się premiera ich nowej produkcji "Kruk"

Pierwszy odcinek ma być odkodowany.

Widziałem pierwszy odcinek na pokazie przed premierowym i powiem Wam, że robi wrażenie ;)

Poniżej trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=sX2NnXs8o-I
Sony a7s + Commlite + szkła Canon, Samyang
SOUNDplay

16.03.2018, 22:33

Szkoda tylko że canal+ kłamie z tym 4K ;)
razor89md
Awatar użytkownika

17.03.2018, 18:56

SOUNDplay pisze:Źródło posta Szkoda tylko że canal+ kłamie z tym 4K ;)

A tego to nie wiem :)
SOUNDplay

18.03.2018, 09:02

razor89md pisze:A tego to nie wiem :)

Widziałem makingoffa na canale i kręcone było Alexą mini. A ta ma max 3,4K ;) Co prawda nie ma to żadnego znaczenia, ale chodzi mi jak wciskają kit nieświadomym oglądaczom. Marketing... ;)
razor89md
Awatar użytkownika

18.03.2018, 10:59

SOUNDplay pisze:Źródło posta
razor89md pisze:A tego to nie wiem :)

Widziałem makingoffa na canale i kręcone było Alexą mini. A ta ma max 3,4K ;) Co prawda nie ma to żadnego znaczenia, ale chodzi mi jak wciskają kit nieświadomym oglądaczom. Marketing... ;)

Podobna sytuacja była z 4G kiedy to Play się reklamował ;)

Ważne, żeby kupić tv z 4k bo przecież szwagier takiego nie ma ;)
razor89md
Awatar użytkownika

17.04.2018, 15:25

Skusisz się ktoś z Was do sprawdzenia tego serialu? Dla mnie osobiście jest to bardzo dobra produkcja - scenariusz, obraz, lokalizacje. Ludzie narzekają na dźwięk, ale ja oglądam na słuchawkach nie sprawdzałem na tv ;)
SOUNDplay

17.04.2018, 15:59

Problem z dźwiękiem jest dość złożony. Ja oglądałem z vod i w zasadzie nie mam zastrzeżeń. Ogólnie produkcja spoko.
kulfi82
Awatar użytkownika

17.04.2018, 19:13

Ostatnio czytałem bardzo fajny artykuł na temat udźwiękowienia polskich filmów/seriali LINK W zupełności się z nim zgadzam. Dźwięk w polskich produkcjach jest fatalny, do czego to doszło aby nie rozumieć podstawowych dialogów miedzy bohaterami. Ja mam bardzo dobry słuch tak samo jak moja żona i obydwoje stwierdzamy, że problem leży po stronie filmu. Ostatnio przeleciałem Belfra 1/2, Watahe 2 a teraz Kruka... każda ta pozycji powinna być oferowana z napisami, bo o ile toczy się narracja w pomieszczeniu między dwoma aktorami to jeszcze to jakoś ujdzie, ale wystarczy trochę akcji a terenie i już mamy "brzszcz szczcz ssszss czcz sxdskurrlll szsszzc bla bla bla".

Tyle w temacie
"Ojciec Zdzicha"
SOUNDplay

17.04.2018, 22:05

Dużo zależy od tego jak chociażby głośno się film ogląda. Jak jest zgranie z dynamiką sporawą to przy cichym odsłuchu będzie problem ;)
kms

18.04.2018, 08:54

Kilka dni temu obejrzałem "Botoks". Też co chwilę wyklinałem z żoną, że nic nie rozumiemy... Ale widzę, że to jest wizytówka większości polskich produkcji - odgłosy otoczenia za głośnie, dialogi niezrozumiałe.
eX3

18.04.2018, 09:39

standard, wszystko przygotowane "pod kino" i trzeba oglądać mega głośno by można coś z rozumieć..
M4jster

18.04.2018, 09:50

Panowie to jeszcze uzupełnijcie na czym tego słuchacie bo to też ma spore znaczenie :)
Buzz

18.04.2018, 12:12

M4jster pisze:Źródło posta Panowie to jeszcze uzupełnijcie na czym tego słuchacie bo to też ma spore znaczenie

Jak oglądam zagramaniczne produkcje na czymkoliwek: komp, tablet, telefon + słuchawki douszne, słuchawki kostne, monitory odsłuchowe lub głośniczek bt, to prawie nigdy nie mam problemu ze zrozumieniem dialogów (a nie są one w moim ojczystym języku)... natomiast jakimś dziwnym trafem w polskich produkcjach ta tragiczna ścieżka audio to moje niedostosowanie sprzęt do filmu/serialu?
alias
Awatar użytkownika

18.04.2018, 12:28

Buzz pisze:Źródło posta natomiast jakimś dziwnym trafem w polskich produkcjach ta tragiczna ścieżka audio to moje niedostosowanie sprzęt do filmu/serialu?

to nie jest dziwny traf, poziom wielu polskich produkcji jest tragiczny
a nawet gorzej niż tragiczny pod tym względem
i to ostatnie lata przyniosły taki regres :(

Wróć do „Dyskusje”