SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

Humor, off-topic
Gelo

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

3.02.2017, 21:56

Taka po której znajdą cię klienci?? :)
Mafox_
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

3.02.2017, 21:58

no to zobaczymy w poniedziałek czy moja jest dobra :) a wy jakie macie frazy zaszyte?
Admin
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

3.02.2017, 22:54

Taki ci to specjalista, a nic nie podpowie jak tu jeszcze forum podnieść :D
Admin też człowiek (z kamerą:)
Stefan
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

3.02.2017, 23:39

Forum potrzebuje czasu więcej, prestiż się liczy w latach, poczekajmy trochę :-)
"każda przyslona znaczy co innego, wyraża inne emocje"
(c) jakaś grupa z facebooka
Admin
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

3.02.2017, 23:41

Pocieszam się, że wchodzalność i odwiedzalność cały czas rośnie po trochu :)
Admin też człowiek (z kamerą:)
the_watcher
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

10.02.2017, 13:51

Dostałem ofertę na pozycjonowanie strony foto/video, z firmy widzialni.pl, którą polecał na początku Kulfi...

Mogę skorzystać z rocznego abonamentu na 16 fraz za 14760,- zł (brutto za rok), albo na 7 fraz za 9600,- zł :roll:
Niestety firma nie daje żadnej gwarancji na swoje działania, a jedynie zobowiązuję się do wykonania pewnych zabiegów, które w teorii powinny przynieść efekty.

Nie mam doświadczenia w tych sprawach w ogóle. Stąd jestem ciekaw co o tym sądzicie. Czy to dobra (rynkowa) cena? Czy takie są standardy, że dobre firmy nie biorą pieniędzy za wyniki tylko za działania? Zamówiłem już nowe teksty u copywritera, chciałbym w przyszły tygodniu zlecić pozycjonowanie... Tylko pytanie czy to jet dobry wybór?

P.S. Mafox, podpinam się w nadziei, że rozwiązałeś już swój problem i nie będzie Ci przeszkadzać jak zaśmiecę wątek... :oops:
kulfi82
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

10.02.2017, 14:19

Tak jak napisałem klika postów wyżej
Każda firma poważnie podchodząca do tematu przedstawia tygodniowy, miesięczny, kwartalny raport z tego co i jak zostało wykonane. Mam taką zasadę, że jak widzę "cześków" co gwarantują mi na 100% miejsce w pierwszej 10 to dziękuję im z miejsca za współpracę. Poważna firma zagwarantuje Ci rzetelne wykonanie planu, który powinien spowodować taki i taki wzrost pozycji strony.


widzę, że poszli trochę do góry z cenami :| niestety, jak wspomniałeś nikt nie da Ci 100% gwarantowanej pozycji.. chyba, że jakiś "janusz". Przerabiałem już wiele firm w skrajnych przedziałach cenowych i w tych niskich progach bywało różnie. Może warto wysłać zapytanie do jeszcze kogoś.. nie wiem do końca co będziesz pozycjonował, widzialni biorą dość grube tematy a to pociąga za sobą gruby cennik :(

-- edit --
pewnie każdy, kto zetknął się z SEO zna ten adres.. ale może warto jeszcze raz podać forum optymalizacja. Kopalnia wiedzy
"Ojciec Zdzicha"
the_watcher
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

10.02.2017, 14:43

Te ceny, które przytoczyłem, to już z uwzględnieniem 45% rabatu ;)
Sam się na tym nie znam, nawet jak przeczytam całe forum optymalizacyjne dwa razy, to i tak zajmie to mnóstwo czasu, a efekty będą żadne.

Nie ma złudzeń, że trzeba kogoś wynająć, żeby zrobił to dobrze. W sumie, precyzując pytanie, chodzi mi o to czy to jest optymalna oferta?
Jak Wy to rozgrywacie?

(Ja na ten moment w ogóle się nie promuję w żaden sposób, obracam się od lat w kręgu stałych klientów i jakoś żyję, jednak dojrzałem znowu do większych zmian i chciałbym wpuścić "nowe") :)
mav
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

10.02.2017, 14:53

Trzeba by użyć kalkulatora. Ale korzystałem z dwóch firm i obie miały tak, że codziennie sprawdzali top10 i płaciłem wtedy, kiedy faktycznie byłem w top10. Płaciłem 50netto za pelny miesiąc za jedno hasło, więc np. Jeśli pól miesiąca byłem, to płaciłem 25.imo bardzo uczciwe. Nie poszedłbym na współpracę niezależnie od wyników.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Gelo

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

10.02.2017, 16:12

Raczej coś tu nie gra. Cena zależy od frazy, im bardzie popularna tym drożej. Wszystkie oferty jakie miałem gwarantowały pozycję w 1 dziesiątce, jeśli niżej to taniej albo free. Ogólnie płaciłem za miejsce w 1 dziesiątce za daną frazę.
mav
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

10.02.2017, 16:14

No tak tak, ale dostawałem wycenę już po określeniu haseł. Widocznie może nie były takie trudne :)
Zresztą to było już jakiś czas temu, rynek mógł się mocno zmienić. Niemniej i tak szukałbym takiej firmy, która chce kasę za realne efekty. Zapisek "uda się albo nie uda" nie kupuje mnie.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
the_watcher
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

10.02.2017, 17:56

Listę haseł dostałem wraz z wyceną... Jeśli brałbym usługę, to raczej 7 fraz i zostawiłbym z zaproponowanej listy:

Kod: Zaznacz cały

•fotografia biznesowa warszawa
•fotografia wnętrz warszawa
•fotografia studyjna warszawa
•fotografia produktu warszawa
•filmy reklamowe warszawa
•filmy instruktażowe warszawa
•filmowanie eventów warszawa

A nie chcesz Mav zarekomendować swojej firmy? Może znacie inne sprawdzone firmy oprócz "widzialnych"...
yotka
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

14.03.2017, 14:42

Podbijam, wycena od widzialnych faktycznie nie daje gwarancji. Dostałem też jakiś czas temu ofertę od sunrise system, wszystko wygląda fajnie ale opinie w internecie... brrr, straszne :| Jest ktoś jeszcze warty uwagi?
quadro
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

14.03.2017, 18:02

Google radzi
http://nowymarketing.pl/a/13035,google- ... gencje-seo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A6300 się gimba na Ździchunie ;)
the_watcher
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

14.03.2017, 21:32

yotka pisze:Źródło posta Podbijam, wycena od widzialnych faktycznie nie daje gwarancji. Dostałem też jakiś czas temu ofertę od sunrise system, wszystko wygląda fajnie ale opinie w internecie... brrr, straszne :| Jest ktoś jeszcze warty uwagi?

Nie wiem czy jesteś na forum PiO, tam jest dośc dużo informacji.
Co do agencji SEM, to od Sun coś tam należy trzymać się za daleka ;)
widzialni.pl maja dośc dobre opinie, obsługuja bardzo renomowanych klientów, jak kogoś stać to bym nie odradzał.
Dostałem jeszcze wycenę od firmy XANN, ciekawą rozmowę odbyłem z gościem z agencji Antygen - mocno się nad nimi zastanawiałem oraz od formy websem.pl z Krakowa.
Najdroższa okazała się firma krakowska, która najlepsza jest najlepsza trudno wyczuć. Dziś nikt nie daje gwarancji, mozna jedyni eufać doświadczeniu, że będą działać w miarę aktywnie, ale na tyle kompetentnie żeby ni edoprowadzić do filtra.

Ostatecznie nie skorzystałem z żadnej agencji. Wszystko robię sam na ten moment. Mam 4 różne strony i zapłata 50-60 tys. złotych netto, jakoś mnie nie przekonała... :D
Zleciłem napisanie nowych tekstów SEO copywriterom (serwis useme), sam zoptymalizowałem strony, wykupiłem w agencji linkującej multipakiety linków i artykuły (z takich firm, często korzystają większe agencje SEM, jest to żmudna i mało płatna praca), regularnie monitoruje SERPy i inne wskaźniki i wprowadzam drobne korekty.

Jednak przy jednej stronie i ograniczonej ilości czasu, odpuścił bym sobie tę dychę na rok i oddał wszystko do agencji.
yotka
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

14.03.2017, 22:30

Zajmowałem się trochę pozycjonowaniem swojej strony i udało mi się ją wypozycjonować na 7 fraz we Wrocławiu do top 10, nie mam jednak na tyle dużo wiedzy i czasu, żeby to kontynuować. Jestem na PiO i trochę tam dziś grzebałem, myślę że coś uda mi się wybrać, widzialni niestety dość drogo w przeliczeniu pln/fraza.
kulfi82
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

15.03.2017, 09:30

yotka pisze:Źródło posta widzialni niestety dość drogo w przeliczeniu pln/fraza.

tu zadziałała chyba zasada.. "klient zauważył, że jesteśmy dobrzy = podnosimy cenę". Jak ja korzystałem z ich usług cennik wyglądał zgoła inaczej :|
"Ojciec Zdzicha"
PanzerMamba
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

15.03.2017, 10:21

Lokalnie, np. właśnie na "fraza+Wrocław" dobrze zrobiona strona nie wymaga pozycjonowania - sama się plasuje w 10 po około 60-80 dniach.
kuffialex1

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

12.09.2017, 09:36

PanzerMamba pisze:Źródło posta Lokalnie, np. właśnie na "fraza+Wrocław" dobrze zrobiona strona nie wymaga pozycjonowania - sama się plasuje w 10 po około 60-80 dniach.


jakby to było takie proste to masa ludzi w tych wszystkich agencjach nie miałaby pracy. Ale trochę racji w tym jest bo dobrze zrobiona strona z zoptymalizowanymi tekstami na takie lokalne frazy czy tez frazy związane z naszą nazwą będzie wyskakiwać wysoko w wynikach. Ale optymalizowanie treści na stronie to też w pewnym sensie SEO i nie potrzeba do tego żadnej agencji. Wystarczy trochę zaangażowania.
dianaduke

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

13.07.2018, 16:50

Zanim się udasz na rozmowę z SEO-wcami :ugeek: , warto samemu poszukać informacji na temat pozycjonowania strony. Po prostu, żeby nie dać sobie wcisnąć kitu. Ciekawe informacje można znaleźć w internecie. Dobrze zweryfikować wiedzę, bazując na kilku co najmniej źródłach. Polecam:
[tu był link] :-D
Informacja od Admina

Dobry żart

kulfi82
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

13.07.2018, 20:07

w marny sposób budujesz sobie zaplecze
"Ojciec Zdzicha"
the_watcher
Awatar użytkownika

SEO,Pozycjonowanie - z czego korzystać?

18.07.2018, 23:02

No nie wiem czy tak odżył... bo mi na jakieś zombie obecnie wygląda ;-) szczególnie ze spamerem, który go wskrzesił :P

A co do samodzielnego prowadzenia SEO/strony, to niezmiennie chętnie bym komuś zapłacił za taką robotę.
Macie coś aktualnego do polecenia?

Wróć do „Luźne tematy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal