Bezlusterkowce Canona

Wszelkie lustrzanki canona i sprawy z nimi związane
alias
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

13.01.2017, 19:50

Test Canona M5 na optyczne.pl http://www.optyczne.pl/index.php?test=a ... est_ap=353 a w nim tradycyjnie do pobrania sample.
Widać zauważalny progres w obrazie min. z powodu redukcji filtra AA w kierunku pionowym. Warto porównać to FHD z FHD 6300 czy panasoników.
W ogóle odczuwam lekki ukłon w stronę filmowców.
Michal
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 12:10

alias pisze:Źródło posta Warto porównać to FHD z FHD 6300 czy panasoników.
W ogóle odczuwam lekki ukłon w stronę filmowców.


Możesz to rozwinąć?

Gdyby miał 4k i gibany ekran jak w 600d. Ale i tak cholernie mi się podoba . . .
kulfi82
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 13:22

Moim zdaniem za 5300zł nie ma się czym podniecać. Jedno zdanie podsumowuje bardzo dobrze obecne podejście Canona do bezlusterkowców.
Bardziej wymagający użytkownik nie ma tak naprawdę w czym wybierać, jeżeli chodzi o optykę z mocowaniem EF-M


Dajcie jeden rozsądny powód przemawiający za M..
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 13:32

Michal pisze:Źródło posta Możesz to rozwinąć?

Przeczytaj artykuł z optyczne.pl - po co mam powielać, tam jest wszystko ładnie opisane. ;)

Pobrałem trochę sampli z netu i zmontowałam film dla testów w D.R. i Jeśli chodzi o FHD to wyszedł bardzo ładny obrazek. Do tego pięknie się ostrzy.
Niestety M5 więcej szumi na wysokim ISO niż 80D, ale jak ktoś nie potrzebuje wysokiego ISO będzie bardzo zadowolony. ;)

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
kulfi82 pisze:Źródło posta Moim zdaniem za 5300zł

Ta cena jest zdecydowanie za wysoka, ale jak prześledziłem spadki cen serii M to widzę, że po premierach leci później mocno w dół i stosując proporcję to wychodzi że M5 będzie kosztował 3,5 tys.
kulfi82
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 13:53

alias pisze:Źródło posta Przeczytaj artykuł z optyczne.pl

Artykuł przeczytałem i co z niego wynika? Pod względem filmowym to ogon w całej stawce i ta cena. Traktować to należny w kategoriach porażki. Ok, gdyby chodził pod 3 tyś. ktoś kto szuka budżetowego rozwiązania miałby ciekawy model a tak. Ani zjawiskowej specyfikacji, ani zaplecza szkieł...

Nie da się również ukryć, że dla M5 stosunek oferowanych możliwości do ceny nie jest szczególnie atrakcyjny.
"Ojciec Zdzicha"
luke
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 14:09

Fakt - system obiektywów EF-M jest ubogi.
Pamiętajmy jednak, ze jak ktoś ma całą szafkę szkieł EF to wszystko to do M5 podepnie. A to jest duży plus.
kulfi82
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 14:17

luke pisze:Źródło posta Fakt, że system obiektywów EF-M jest ubogi, pamiętajmy jednak, ze jak ktoś ma całą szafkę szkieł EF to wszystko to do M5 podepnie. A to jest duży plus.

No tak ale to przez adapter za 600zł :) I idąc dalej za fotopolis..
Jedyne zastrzeżenia mamy do szybkości ostrzenia, która w EOS-ie M nie zachwyca z dedykowanymi obiektywami i wydłuża się jeszcze po zastosowaniu konwertera EF-EOS M.
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 14:24

kulfi82 pisze:Źródło posta Artykuł przeczytałem i co z niego wynika? Pod względem filmowym to ogon w całej stawce

Nie porównuj go reszty stawki tylko do innych aparatów Canona w tej klasie cenowej, a w szczególności do poprzednich modeli tego producenta. Chodzi o to że coś się zaczyna zmieniać w ich podejściu do tematu. Wyraźnie widać to w efektach pracy konstruktorów modelu M5.
luke
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 18:35

kulfi82 pisze:Źródło posta No tak ale to przez adapter za 600zł I idąc dalej za fotopolis..
Jedyne zastrzeżenia mamy do szybkości ostrzenia, która w EOS-ie M nie zachwyca z dedykowanymi obiektywami i wydłuża się jeszcze po zastosowaniu konwertera EF-EOS M.

Akurat pod względem AF w filmowaniu canon nie bardzo ma konkurencję. Chciałbym żeby taki dual pixel AF był w panasonikach i soniaczach.
Jako użytkownik Eosa M1 absolutnie nie potwierdzam wolniejszego ostrzenia przez adapter. Optyczni też tego nie widzą.
Akurat do autofocusa nie ma się co czepiać. Problem jest w szczegółowości obrazu i w rozpiętości tonalnej.
kulfi82
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 19:07

alias pisze:Źródło posta Nie porównuj go reszty stawki tylko do innych aparatów Canona w tej klasie cenowej

A niby czemu mamy go nie porównywać do innych? Według mnie nic się kompletnie nie zmienia, gdyby tak było dostalibyśmy M5 z 4K/60p z użytecznym wysokim ISO, zapisem na dwie karty i logami na pokładzie. A tak otrzymujemy przeciętny sprzęt w nieprzeciętnej cenie, z gadżetem w postaci funkcji nagrywania. Jaki tu progres? Ten aparat zniknie tak szybko jak się pojawił..
"Ojciec Zdzicha"
the_watcher
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 20:59

kulfi82 pisze:Źródło posta przeciętny sprzęt w nieprzeciętnej cenie

Normalnie w dziesiątkę! :D
Chyba sobie na motto do stopki zapożyczę, jak nie masz nic przeciwko;)
alias
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 21:04

kulfi82 pisze:Źródło posta Jaki tu progres?

A taki, że jest wyraźna poprawa pod względem jakości obrazu w FHD i jego obsługa została bardziej ukierunkowana na filmowanie. Czy a6300 nagra lepszy obraz w FHD50p?
kulfi82
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 21:09

the_watcher pisze:Źródło posta jak nie masz nic przeciwko;)

Nie mam.. :D

alias pisze:Źródło posta Czy a6300 nagra lepszy obraz w FHD50p?

Raczej nie.. ale nagra podobny w 120kl i lepszy w 4K.
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

15.01.2017, 21:25

kulfi82 pisze:Źródło posta ale nagra podobny w 120kl i lepszy w 4K.

Ale ten w 4K nie będzie w 50p, więc nie będzie lepszy dla kogoś kto potrzebuje FHD50p. :(
alias
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

16.01.2017, 15:01

Dziś mogłem grzecznościowo porównać sample z M5 i 80D nagrane w tych samych warunkach z tymi samymi szkłami. I mogę śmiało potwierdzić, że obraz z M5 jest zauważalnie ostrzejszy, nawet zdecydowanie bym rzekł. Jednak okupione jest to ciut mniejsza rozpiętością tonalną i nieco większymi szumami na wysokim ISO. Jednak sumarycznie bardziej podobał mi się obrazek z M5.
Co ciekawe, na wysokich ISO rozpiętość tonalna bardziej pogarsza się w 80D niż w M5.
Patrząc na obie matryce wyraźnie widać że to dwa różne modele, różnią się barwą powłoki filtra a nawet delikatnie wielkością. W 80D jest ciut większa. M5 to przy 80D maluszek bo waży jego połowę i gabaryty jak w compakcie ale mimo tego bardzo wygodnie się trzyma w ręku - nawet w jednym. Dla celów filmowych bardzo przyjemny i jedyny mankament to brak wyjścia na słuchawki.
Co zastanawia, to... bitrate - dla 1080p50 w 80D mamy bitrate spore jak na Canony bo 60Mbps natomiast w M5 jest znacznie mniejsze bo 35Mbps, a mimo wszystko obraz szczegółowszy jest w M5. Ciekawe, że pliki z M5 wyglądają jakby były zakodowane tymi samymi algorytmami i z tym samym bitrate jak w c100 m2. ;)
Może tu tkwi rozwiązanie zagadki skąd ten lepszy obraz? ;)
sven

Bezlusterkowce Canona

17.01.2017, 20:33

Widzieliście to:
http://www.mirrorlessrumors.com/2016-co ... res-japan/

W Japonii Sony nie istnieje :-)
the_watcher
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

17.01.2017, 23:22

Widziałem... ale myślałem że to udział w światowym rynku aparatów :!:
Moc brandu :?:
bo chyba nie sprzętu ;)
alias
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

18.01.2017, 00:15

the_watcher pisze:Źródło posta ale myślałem że to udział w światowym rynku aparatów

cały świat nie może się mylić :D
Michal
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

18.01.2017, 20:15

Dla mnie jedynie szkoda że sensowny następca m5 pojawi się za jakieś dwa lata. A na 4k w xxxD nie ma co liczyć przez najbliższe minimum również dwa lata. Sony odpada z kilku powodów merytorycznych i nie tylko.

http://www.canonwatch.com/canon-full-fr ... rk-ii-cw3/
kulfi82
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

18.01.2017, 20:29

Michal pisze:Źródło posta Sony odpada z kilku powodów merytorycznych

co to takiego powód merytoryczny?
"Ojciec Zdzicha"
Arsen

Bezlusterkowce Canona

18.01.2017, 21:11

Słabe scenariusze pisze
razor89md

Bezlusterkowce Canona

19.01.2017, 16:32

Arsen pisze:Źródło posta Słabe scenariusze pisze


aż się zaśmiałem przed monitorem : :D
Michal
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

20.01.2017, 00:00

kulfi82 pisze:Źródło posta
Michal pisze:Źródło posta Sony odpada z kilku powodów merytorycznych

co to takiego powód merytoryczny?


Moja szklarnia :)

Jakaś rozrywka musi być przy okazji a co tam :D
razor89md

Bezlusterkowce Canona

20.01.2017, 09:07

Michal pisze:Źródło posta
kulfi82 pisze:Źródło posta
Michal pisze:Źródło posta Sony odpada z kilku powodów merytorycznych

co to takiego powód merytoryczny?


Moja szklarnia :)

Jakaś rozrywka musi być przy okazji a co tam :D


Nie chcę wyjść na tego który się czepia ale szklarnia nie może być powodem merytorycznym gdyż ten odnośni się do treści :)

Stąd zaciekawienie z naszej strony czym jest błąd "merytoryczny" w przypadku Sonego ;)

Taki mały OT :)
alias
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

20.01.2017, 09:36

czy może ktoś udostępnić ze dwa sample z c100 mk II ?
luke
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

22.01.2017, 14:05

No i jak, miał ktoś już M5 w łapkach? Jakieś wrażenia?
alias
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

22.01.2017, 14:32

luke pisze:Źródło posta 16 sty 2017, o 15:01

napisałem ciut wyżej, ale ja nie jestem filmowcem więc może zapytaj a odpowiem jak będę potrafił
luke
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

22.01.2017, 15:26

napisałem ciut wyżej, ale ja nie jestem filmowcem więc może zapytaj a odpowiem jak będę potrafił

Tak, czytałem Twoje wrażenia odnośnie surówki, ciekaw jestem również ogólnych opinii dotyczących użytkowania aparatu.
alias
Awatar użytkownika

Bezlusterkowce Canona

9.02.2017, 22:06

M6 również bez 4K
http://thenewcamera.com/canon-eos-m6-fu ... ification/

celowa blokada bo procesor i matryca przetworzą 4K z palcem w d....
znaczy się mogą znacznie więcej niż 4K

Wróć do „Canon”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal