FUJifilm X-T3

Zapowiedzi sprzętowe, nowinki i inne potwierdzone informacje
wemlo
Awatar użytkownika

FUJifilm X-T3

10.01.2019, 12:36

No dokładnie, też to wczoraj obczaiłem :-)
pobrałem cały klip i nawet sie trochę pobawiłem, ale raz że nie chce mi sie kazdej sceny wycinać i osobno kolorować, dwa tak jak piszesz, to już nie jest tak naprawdę surówka. No ale dla kogos kto nigdy nie miał do czynienia z fuji i F-logiem to zawsze coś :-)
alias
Awatar użytkownika

FUJifilm X-T3

10.01.2019, 12:50

swego czasu dostałem tu od kolegów różne surówki z fuji z flogiem i bez
i przyznam, że bardzo fajnie się to obrabia
i w ogóle fuji dają naprawdę świetny obrazek, widać, że nie dźwigają brzemienia kompatybilności kolorystycznej obrazu ze starymi puszkami i kamerami
aż dziwne, że te aparaty nie są doceniane tak jak na to zasługują

w nich nic nie jest na siłę, wszystko jakieś takie wyważone, bardzo przemyślane profile, flog wzorcowy
przede wszystkim nie ma tej kolorystyczno-przestrzeniowo-profilowo-logarytmicznej szarpaniny jak w sony :D
wemlo
Awatar użytkownika

FUJifilm X-T3

10.01.2019, 12:53

powiem tak szeptem że chyba ja docenie niebawem :-)
alias
Awatar użytkownika

FUJifilm X-T3

10.01.2019, 13:07

wemlo pisze:Źródło posta powiem tak szeptem że chyba ja docenie niebawem :-)

też szeptem: będzie Pan zadowolony :)
Dividex

FUJifilm X-T3

10.01.2019, 14:11

Ja tylko dodam, że śledząc portale, plotki i zapowiedzi to fuji już zapowiada na ten rok firmware softu, który zlikwiduje problem dzielenia plków na te do 4gb :) A to wg mnie był straszny "ból ..." tego systemu... jestem zwolenikiem używania natywnych szkieł, ale i tanie chińskie wynalazki potrafią zaskoczyć...
wemlo
Awatar użytkownika

FUJifilm X-T3

10.01.2019, 15:20

Ten upgrade to chyba teraz gdzieś ma się pojawić w pierwszym kwartale 2019 roku. Co do szkieł, mnie to się nawet podoba że są małe zgrabne i dobre optycznie Samyangi z dobrym światłem. 12/2.0, 21/1.4, 35/1.2, 50/1.2, 85/1.8. Tak więc jakieś wyjście do low light jest :-)

Dodano po 8 minutach 15 sekundach:
alias pisze:Źródło posta też szeptem: będzie Pan zadowolony

O jakość obrzu chyba nie ma się co martwić. Bardziej zastanawiam się czy C100 Canona za mocno mnie nie rozleniwiły jeśli chodzi o pewne rozwiązania, takie jak filtry ND, brak problemów z przegrzewaniem, czy chociażby Waveform czy opcja Parade, z której korzystałem niemal zawsze... No i baterie, ale myśląc o X-T3 trzeba od razu myśleć o gripie, co niejako rozwiązuje problem.
Gruby Pan Albert

FUJifilm X-T3

10.01.2019, 23:45

Jeśli chodzi o rozleniwianie to trudno, zeby tak sie nie stało skoro tu jest kamera a tu hybryda. Mnie napewno by rozleniwiło :D

Poza tym, wiecie może czy offspeed w X-T3 dział tak jak np. w Pockecie 4k? Czyli ustawiam tyle klatek ile chce czy raczej od razu wbijam na 50/60?

Wróć do „Newsy”