mikolayo - powrót z zaświatów

Humor, off-topic
MarcinM
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

13.12.2018, 15:28

Niektórzy pewnie pamiętają kryzys emocjonalny Amadiego po pamiętnym poście:

"Bana #5 odebrał właśnie kolega mikolayo. Jego posty zostały zachowane, bo zanim mu odbiło wrzucił tu parę ciekawych prac."

Dla nieznających tematu mikolayo - bardzo ciekawy człowiek. Sam porywa się, nawet nie z motyką, tylko pilnikiem do paznokci, na słońce, czyli realizuje samodzielnie i bez budżetu całkiem złożone projekty 3D.

Ode mnie zawsze miał za to duży szacunek, choć wychodziło mu to różnie. Niestety druga strona tego człowieka, to dość duże ego, nieznoszące krytyki oraz specyficzny sposób konwersacji - był miłośnikiem wielokropków :)

A teraz zobaczyłem "dziwne filmy" na grupie "Filmowanie - Sprzęt - Postprodukcja - Porady" i od razu rozpoznałem styl mikolayo :)

Niestety demony przeszłości wróciły i burza pod postami/filmami też wróciła :)

Ale dlaczego o tym piszę? Bo polecam wejść na jego stronę i zobaczyć upór z jakim wysyła swoje prace na różne konkursy i festiwale. Na pierwszy rzut oka wygląda, że z powodzeniem, ale kiedy wejdziemy w szczegóły, to okazuje się, że większość to "selekcje konkursowe". Jednak to budujące, że na emeryturze znalazł sobie tak fajne hobby, bo on się nauczył 3D w całkiem podeszłym wieku. Szkoda, że nie ma jakiegoś ośrodka w którym tacy ludzie mogliby ze sobą współpracować i szlifować warsztat.

http://www.danielzagorski.com
Admin
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

13.12.2018, 15:29

Najwyraźniej nie jesteś na grupie dronowej "Drones Polska", gdzie Pan Daniel przynajmniej swego czasu regularnie wrzucał fotki z drona :) miał zagorzałe grono fanów, jak i przeciwników. Ostatnio jakby zamilkł, może zbiera nowy materiał?
Admin też człowiek (z kamerą:)
alias
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

13.12.2018, 15:49

MarcinM pisze:Źródło posta Niestety demony przeszłości wróciły i burza pod postami/filmami też wróciła

dlatego, ja mam go w subach na vimeo
i na żadne dyskusje nie zwracam uwagi
https://vimeo.com/user769698
Stefan
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

14.12.2018, 16:40

alias pisze:Źródło postai na żadne dyskusje nie zwracam uwagi

Może to i dobrze, bo on ma bardzo nieprzyjemny sposób dyskusji - zwrócisz mu uwagę na coś i dostaniesz litanię na swój temat (i uwagi typu "na szczęście jury miało inne zdanie"). Tak jakby zakładał, że wszelka krytyka jest z założenia niedobra. Filmy które widziałem były dość przeciętne - kiczowate modele 3d, brzydki montaż, niespójna fabuła, jakieś nachalne metafory itp.

Fajnie że ma hobby, podziwiam wysiłek (pisał kiedyś, że ma słabego kompa i te sceny 3d się renderowały bardzo długo) ale to po prostu nie moja bajka.
"każda przyslona znaczy co innego, wyraża inne emocje"
(c) jakaś grupa z facebooka
mav
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

14.12.2018, 18:59

Ja też fenomenu filmów jakoś nie mogę załapać, ale ogólnie mam problem z "byciem wrażliwym", daleko mi w ocenieniu siebie jako artysty przez wielkie A.
Natomiast wspomniane fotki na grupie dronowej. Niektóre były świetne, widać bardzo opanowany warsztat, jeśli chodzi o obróbkę i wykonanie fotek. Aczkolwiek jego styl w pewnym momencie jest wtórny (choć czy to właśnie nie jest cecha stylu?). Natomiast fotki z dodanymi obiektami 3D w większości trąciły mi kiczem.
Z drugiej strony podziwiam wytrwałość i chęć do robienia tego wszystkiego.
Z trzeciej faktycznie charakter trudny i niezdatny do dyskusji ;-)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
alias
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

14.12.2018, 19:24

Stefan pisze:Źródło posta Fajnie że ma hobby, podziwiam wysiłek (pisał kiedyś, że ma słabego kompa i te sceny 3d się renderowały bardzo długo) ale to po prostu nie moja bajka.

ja go spotkałem na kilku festiwalach, z resztą mieszka relatywnie blisko mnie
nawet go kilka razy wymijałem jak jeździł na łyżworolkach po ulicy
co do jego zachowania to powiem tak, to jego pieniactwo, dziwactwa, arogancja i kłótliwość oraz totalne nieprzyjmowanie krytyki
to jest coś co go napędza, szczególnie w okresach jesienno-zimowo-wiosennych
kiedy nie ma możliwości wypalić nadmiaru energii poprzez swoją niebywałą jak na te lata aktywność fizyczną

natomiast o aspekcie artystycznym napisał już Marcin ;)
Origami
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

15.12.2018, 16:36

...a mnie się podoba twórczość Daniela...
wemlo
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

15.12.2018, 16:53

Nie pomyślał bym że o tym panu znajdę tu dedykowany wątek :-)
No to ja też poproszę, w końcu też jestem wielkim Atrystom :-)
a tak poważnie, wczoraj znów śledziłem dyskusję na grupie facebooka pod jego postem (wiem wiem, strata czasu)... i rzeczywiście jego sposób "rozmowy" sprawia że scyzoryk w kieszeni się otwiera! A większość zdecydowana komentarzy dotyczy właśnie tego jak reaguje na nawet najmniejsze słowa krytyki a nie na temat stricte jego twórczości. Tego co robi nie oceniam, fajnie że człowiek znalazł zajawkę, ale mógłby sobie darować dogryzanie komentującym, ponieważ po to chyba udostępnia swoje prace na takich grupach i zdaje sobie sprawę że daje możliwość w ten sposób komentowania.
Nawet pomyślałem sobie że robi to celowo dla zwykłego zwiększenia zasięgu organicznego swoich postów... :-) No bo gdyby tego nie robił to miałby może średnio 2-3 komentarze, a tak - tadam - pełna dyskusja z dużą liczbą komentarzy, na co Facebook zwykł dobrze reagować :-)
MarcinM
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

15.12.2018, 16:59

wemlo pisze: ale mógłby sobie darować dogryzanie komentującym, ponieważ po to chyba udostępnia swoje prace na takich grupach i zdaje sobie sprawę że daje możliwość w ten sposób komentowania.


Niestety nie. On oczekuje potwierdzania, że to co robi, jest świetne. Psychologia ma na to dość proste wyjaśnienie - kompleksy. p. Daniel szuka potwierdzenia swojej wartości (przez wartość swoich prac) zgłaszając je do chyba wszystkich możliwych konkursów i publikując informacje o tym, że dostały się gdzieś do konkursu w formacie takim samym, jakby zdobyły GrandPrix. A nie oszukujmy się - w części konkursów wystarczy się po prostu zgłosić (czasem opłacić udział), żeby być "zakwalifikowanym".

Ale najsmutniejsze jest właśnie jego zacietrzewienie, bo przez to się nie rozwija.
alias
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

15.12.2018, 17:34

MarcinM pisze:Źródło posta On oczekuje potwierdzania, że to co robi, jest świetne.

mógłbym się całkowicie z Tobą zgodzić, gdyby nie jedna zagadkowa kwestia
mianowicie, jak twierdzą Ci co są z nim w bliskich relacjach, on nie publikuje nigdzie swoich najlepszych prac
przynajmniej tak było ze zdjęciami
i robi to świadomie, zna ich wartość, wie co reprezentuje ich poziom
MarcinM
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

15.12.2018, 18:59

Rzeczywiście ciekawe. Dla jasności - ja wierzę, że on to wszystko robi z pobudek ideologicznych, żeby tworzyć coś lepszego od chłamu który nas zalewa. Ale z drugiej strony jednak potrzebuje docenienia, to jest ok, ale jednak miesza z błotem ludzi, którzy krytykują jego twórczość, albo nawet chcą mu, za darmo, pomóc. I to jest dziwne, bo sam wygłasza tezy o tym, że humanizm jest nam potrzebny, a jednak ludzi traktuje w takich sytuacjach z buta.

Ciekawa postać. Można o nim nakręcić film :)
mav
Awatar użytkownika

mikolayo - powrót z zaświatów

12.02.2019, 10:42

Gdyby ktoś się martwił o pana Daniela, to właśnie niedawno wrzucił kolejną fotkę na grupę dronową ;)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje

Wróć do „Luźne tematy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal