Poziom wzrasta.

Wszystko, co warto obejrzeć
Aro

Poziom wzrasta.

29.09.2018, 14:30

Nie oglądam za dużo popularnych kanałów na yt, humor też za bardzo nie mój ale technicznie super. Najbardziej mi się podoba ten przepełniony kolorami obrazek. Patrząc na fakt, że cały film to reklama- chapeau bas. :)
https://www.youtube.com/embed/CFf4vVGTcH8
alias
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

29.09.2018, 22:09

Mafox_ pisze:Źródło posta czym to nagrywane?

alexa xt na moje oko ;)

Dodano po 11 minutach 43 sekundach:
Aro pisze:Źródło posta Najbardziej mi się podoba ten przepełniony kolorami obrazek.

kolorek trąci mi tu produkcjami Badi Badi, czyli specy od reklam i kreskówek /ibuprom i wiele innych/
Aro

Poziom wzrasta.

29.09.2018, 22:25

Mafox_ pisze:Źródło posta czym to nagrywane?

Na instagramie operatora znalazłem takie zdjęcie: https://www.instagram.com/p/Bn8SRjRlm0F ... -by=sawekn
Wygląda na coś małego, może a7s?

Dodano po 4 minutach 50 sekundach:
A tu jeszcze lepsze zdjęcie: https://www.instagram.com/p/BoMhx4BgcKg/?hl=pl
Według mnie to gh5, pewnie z jakimś zoomem pokroju 12-35.
Mafox_
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

29.09.2018, 23:50

no właśnie widziałem to zdjęcie i nie rozpoznałem co to za aparat
mav
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 00:08

To się alias troszuńkę nie poznał :P
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
alias
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 00:52

mav pisze:Źródło posta To się alias troszuńkę nie poznał

czy Ty dostrzegłeś buźkę na końcu? :D
Stefan
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 05:48

Ja się wychylę jednak - za długie, mało zabawne, kolory takie sobie, tzn poprawne (sam byl takich pewnie jeszcze nie umiał zrobić) ale co to w ogóle jest, reklama jakaś czy film sponsorowany? O ludziach kupujących więcej rzeczy niż potrzebują już widziałem: Castorama „Doradcy -- glebogryzarka" :-)
"każda przyslona znaczy co innego, wyraża inne emocje"
(c) jakaś grupa z facebooka
Origami
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 09:19

Stefan pisze:Źródło posta Ja się wychylę jednak - za długie, mało zabawne, kolory takie sobie, tzn poprawne (sam byl takich pewnie jeszcze nie umiał zrobić) ale co to w ogóle jest, reklama jakaś czy film sponsorowany? O ludziach kupujących więcej rzeczy niż potrzebują już widziałem:

No, przecież że reklama. Chyba w Ikei nie pozwalają, tak każdemu ganiać po sklepie i kręcić co się chcę ;)
Aro

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 10:14

Stefan pisze:Źródło posta Ja się wychylę jednak - za długie, mało zabawne, kolory takie sobie, tzn poprawne (sam byl takich pewnie jeszcze nie umiał zrobić) ale co to w ogóle jest, reklama jakaś czy film sponsorowany? O ludziach kupujących więcej rzeczy niż potrzebują już widziałem: Castorama „Doradcy -- glebogryzarka" :-)
Tylko, że w tym (bez wątpienia dłuższym :P ) filmie jest dużo więcej wątków. Scena z torbą- udogodnienia dla klienta, promocja na klopsy i cały wątek z jedzeniem - reklama bufetu, regały- różne przedziały cenowe, ołówki, kartki, miarka- udogodnienia dla klienta, te wszystkie sceny z dziwnym klientem pokazują cały asortyment, na każdy dział przewidziana osobna scena, sztućce, kieliszki- oprócz mebli w naszym doskonałym sklepie kupisz też akcesoria, bateria- takie rzeczy też znajdziesz. Strzałki, numeracja mebli w magazynie- udogodnienia dla klienta, hotdogi- wydaje mi się, że wege to nowy produkt (nawet jeśli się mylę- w naszym sklepie każdy znajdzie coś dla siebie, nie jesz mięsa? spoko mamy potrawy dla weganów nawet w sekcji z fastfoodem 8-) ). Do tego w całej reklamie główny wątek który łączy wszystkie marketingowe- spotkanie ładnej dziewczyny która na pewno też przyciągnie trochę widzów (stare, prymitywne a dalej działa :lol: ) i żeby nie było za nudno- wątek z tłumaczącym wszystkie niedociągnięcia reżyserem montażystą i jakiś denerwujący się wujek (na zachodzie wściekły ojciec psujący ps4 czy inne rzeczy ma 40 milionów wyświetleń i ludzie zrobili z tego viral- dajmy to do filmu jako element komediowy :!: ). W jednym filmie cała seria mniejszych reklam do tv (które niewątpliwie kosztują więcej). Odbiór super, ludzie oglądają z własnej woli kilka razy, półtora miliona wyświetleń w 4 dni i to wszystko zrobił koleś, który jeszcze niedawno kręcił amatorskie filmiki o tym, że nie lubi zimy. Moim zdaniem można pogratulować :)
alias
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 11:26

Origami pisze:Źródło posta No, przecież że reklama. Chyba w Ikei nie pozwalają, tak każdemu ganiać po sklepie i kręcić co się chcę

z opisu wynika, że to nie reklama na zamówienie
a zgoda na nakręcenie filmu w zamian za jego walory reklamowe
Aro

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 12:33

alias pisze:
Origami pisze:Źródło posta No, przecież że reklama. Chyba w Ikei nie pozwalają, tak każdemu ganiać po sklepie i kręcić co się chcę

z opisu wynika, że to nie reklama na zamówienie
a zgoda na nakręcenie filmu w zamian za jego walory reklamowe

Wychodzi na to, że kręcili to za darmo :P Podejrzewam, że jest jakaś większa wpółpraca pomiędzy Ikea a siecią partnerska w której jest autor i pewnie jest jakieś logiczne uzasadnienie dlaczego tak jest napisane.
kulfi82
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 14:00

Historia zaciągnięta kiczem, ale całkiem fajnie skrojona. Mi kolor kompletnie nie przypadł do gustu. Tani LUT z samoopalaczem jako skintone :?
"Ojciec Zdzicha"
Stefan
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 15:16

Aro pisze:Źródło postaOdbiór super, ludzie oglądają z własnej woli kilka razy

No to tego nie jestem w stanie zrozumieć.

W ogóle, to mi z przewijaniem wyszło coś koło 3 minut, mam nadzieję, że zaliczyło mnie jako 0.2 odtworzenia :-)
"każda przyslona znaczy co innego, wyraża inne emocje"
(c) jakaś grupa z facebooka
yotka
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 16:28

Aro pisze:Źródło posta Najbardziej mi się podoba ten przepełniony kolorami obrazek

Stefan pisze:Źródło posta kolory takie sobie, tzn poprawne

Akurat korekcja barwna moim zdaniem najbardziej w tym filmie leży. Saturacja czerwieni jest tak wykręcona, że odciąga uwagę od wszystkiego co mogłoby w danej scenie być istotne. Ja rozumiem zamysł, ale prócz koncepcji trzeba mieć też umiejętności, tych niestety tu zabrakło. Np. w scenie 13:30 - czy koleś na drugim planie jest tak istotny, że musi odciągać uwagę? Nie zauważyłem żeby coś robił prócz wypełniania tła.
Aro

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 19:04

Stefan pisze:
Aro pisze:Źródło postaOdbiór super, ludzie oglądają z własnej woli kilka razy

No to tego nie jestem w stanie zrozumieć.

W ogóle, to mi z przewijaniem wyszło coś koło 3 minut, mam nadzieję, że zaliczyło mnie jako 0.2 odtworzenia :-)
Trzeba tylko spojrzeć na target, nie mam teraz żadnych statystyk ale myślę, że to ma trafiać do ludzi młodych (nawet bardzo młodych :P ) i wszystkich innych lifestyle blogerek i ich publiczności a tu ten film jak i taki cały format- ,,dynamiczny komediowy film krótkometrażowy" się sprawdza, wystarczy spojrzeć na komentarze i ilość wyświetleń (zakładam, że reklama i wszystkie jej pochodne- szczególnie sklepu typu ,,wszystko do domu" ma trafić do jak najszerszego grona odbiorców :) ).

Dodano po 8 minutach 3 sekundach:
kulfi82 pisze:Źródło posta Mi kolor kompletnie nie przypadł do gustu. Tani LUT z samoopalaczem jako skintone :?

yotka pisze:Źródło postaAkurat korekcja barwna moim zdaniem najbardziej w tym filmie leży. Saturacja czerwieni jest tak wykręcona, że odciąga uwagę od wszystkiego co mogłoby w danej scenie być istotne. Ja rozumiem zamysł, ale prócz koncepcji trzeba mieć też umiejętności, tych niestety tu zabrakło. Np. w scenie 13:30 - czy koleś na drugim planie jest tak istotny, że musi odciągać uwagę? Nie zauważyłem żeby coś robił prócz wypełniania tła.
Źle się wyraziłem, chodziło mi bardziej o samą koncepcję na planie- kolorowe stroje bohaterów, wszystkie ściany, meble, cała reszta rzeczy w kadrze kolorowa. Sam colorgrading trochę kuleje ale może nagrywali na płaskim profilu bo tak robią profesjonaliści i autor-filmowiec hobbysta- główny bohater- właściciel kanału- reżyser całego filmu i montażysta w jednym nie umiał sobie z tym poradzić. Ew. ma rozregulowany monitor :lol: .
alias
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 19:39

i tak najfajniejsza jest przemiana ziemniaków na frytki :D
Aro

Poziom wzrasta.

30.09.2018, 19:42

alias pisze:Źródło posta i tak najfajniejsza jest przemiana ziemniaków na frytki :D

Robili dużo dubli i ziemniaki zdążyły wystygnąć. :lol:
MarcinM
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

1.10.2018, 09:15

wytrzymałem 30 sekund, jak mi facet drugi raz mówi, że to nie ma znaczenia (w domyśle - ale śmieszna scenka, ha, ha, ha) to wiem, że nie ma sensu marnować więcej czasu. a technicznie - dziś nie jest to wielkim problemem.
fotorimex
Awatar użytkownika

Poziom wzrasta.

1.10.2018, 11:02

Mafox_ pisze:Źródło posta czym to nagrywane?

GH5 + Metabones + Samyang Cine
http://www.fotorimex.pl | Canon, Nikon, Sony, Pentax, Olympus, Panasonic, GoPro, DJI, Tamron, Sigma, Samyang, Tokina, Manfrotto, Benro, Sirui, Velbon, Rode, Tascam, Shure, Saramonic, Atomos, Libec, Akurat, Zhiyun, Feiyu-Tech oraz wiele innych

Wróć do „Inspiracje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal