pierwszy rejestrator

Rejestracja, odtwarzanie i obróbka
alias
Awatar użytkownika

pierwszy rejestrator

21.09.2018, 18:10

najlepiej podaj swój maksymalny budżet, to łatwiej będzie doradzić Ci
alias
Awatar użytkownika

pierwszy rejestrator

21.09.2018, 18:44

jeszcze parę groszy i miałbyś na nowego
https://www.ceneo.pl/33384463
SOUNDplay

pierwszy rejestrator

22.09.2018, 08:56

Myślę, że do nagrywania gitary lepszy byłby interfejs audio do komputera. Możliwość jednoczesnego odtwarzania (inne instrumenty) oraz nagrywania da Ci większe możliwości niż sam rejestrator. Dodatkowo interfejs z niską latencją pozwoli Ci na użycie efektów w czasie rzeczywistym. Oczywiście możliwości edycyjne są bez porównania.
yotka
Awatar użytkownika

pierwszy rejestrator

22.09.2018, 11:40

A czy taki np. zoom h5 czy h6 nie może przypadkiem działać jako interfejs audio do komputera?
SOUNDplay

pierwszy rejestrator

22.09.2018, 14:04

Część rejestratorów posiada funkcje pracy jako interfejs. Nie znam wszystkich, więc trzeba przejrzeć ofertę producentów. Niestety wspomniane h5/6 chyba kosztują trochę więcej niż początkowo założony budżet.
Przy interfejsie, do nagrywania tylko gitary, są większe możliwości dalszego rozwoju.
Poza tym kolega nie napisał jaka gitara, a jeśli to jest gitara z pickupem to nie podłączymy jej do rejestratora z racji braku wejścia wysoko impedancyjnego.
yotka
Awatar użytkownika

pierwszy rejestrator

22.09.2018, 14:32

No właśnie w tym rzecz, że z posta wynika, że to instrument akustyczny. Jeśli miałby kupować interfejs to do niego jeszcze jakiś mikrofon i już koszty się mnożą. Rozumiem, że z Twojej wiedzy wynika, że gitary elektrycznej nie podłączysz do rekordera w rodzaju zooma h5? :? Sam miałem takie plany a teraz już nie wiem
tomekk79

pierwszy rejestrator

23.09.2018, 10:28

Nie podłączysz ponieważ dla gitary jest wymagane wejście o wysokiej impedancji, a takiego w rejestratorach nie ma.

Generalnie mamy trochę za mało danych wejściowych od autora postu, bo też nie wiadomo do czego dokładnie tenże rejestrator miałby służyć, w sensie jakie nagrania, gdzie i do czego.
yotka
Awatar użytkownika

pierwszy rejestrator

23.09.2018, 19:36

tomekk79 pisze:Źródło posta Nie podłączysz ponieważ dla gitary jest wymagane wejście o wysokiej impedancji, a takiego w rejestratorach nie ma.

A np. w mikroportach takowe jest?
tomekk79

pierwszy rejestrator

24.09.2018, 09:02

Też nie ma. Są tylko czasem do kupienia specjalne transmitery do gitar.
SOUNDplay

pierwszy rejestrator

24.09.2018, 10:09

Sk 100/300/500 (g3 na pewno, nie wiem jak inne), sk2000 oraz 6000/9000 wujka Zenka maja wejścia mic/line. Line ma impedancje 1Mohm i gitarę śmiało podłączymy. Nie wiem jak u innych producentów wyglada sytuacja.
szczemp

pierwszy rejestrator

12.10.2018, 14:51

Przypnę i moje pytanie.
Syn znajomego chce vlogować. Znaczy już coś tam vloguje, ale ma marny mikrofon, jest to rode videomicro. Jak na jego potrzeby to mikrofon jest całkiem spoko. Ale chciałby coś drugiego. Coś czym może nagrywać siebie. Obecny mikrofon zapina do aparatu i nagrywa to co dzieje się przed kamerą. A on czasem, trzymając kamerę, daje jakiś komentarz z offu i tego praktycznie nie słychać. Czasem takie komentarze nagrywa później w domu, a czasem na telefon bez mikrofonu. Nie sprawdza się to najlepiej, bo w domu robi się pogłos, a na telefon nagrywa się dużo niechcianych dźwięków. Czy zainteresować go jakimś rejestratorem, czy jakimś zestawem krawatowym, czy może coś wpinanego do telefonu? Może wydać ok 400zł. Jeśli jest uzasadnienie w jakości, to dołoży 50zł.
yotka
Awatar użytkownika

pierwszy rejestrator

12.10.2018, 15:14

szczemp pisze:Źródło posta A on czasem, trzymając kamerę, daje jakiś komentarz z offu i tego praktycznie nie słychać

Oszczędze jego pieniądze - niech odwróci mikrofon w swoją stronę i będzie dobrze. Videomicro to mikrofon kierunkowy. Sam rejestrator niewiele pomoże, rejestrator z krawatem owszem, ale równie dobrze można ten krawat podpiąć do aparatu i też będzie w porządku. Oczywiście jak ma ambicje to ja nie mówię, że nie powinien kupować sprzętu, ale skoro ma tak ograniczony budżet niech może spożytkuje go jakoś lepiej.
M4jster

pierwszy rejestrator

12.10.2018, 15:15

Im bliżej źródła dźwięku znajdzie się mikrofon - tym lepiej. A więc najlepiej byłoby z krawatowym.
400 to ciężka kwota, żeby polecić coś na poziomie :/ powiedz do jakiego aparatu to wpina ?
Bardzo dobrym rozwiązaniem byłby zakup mke2, ale budżetu nie starczy czyli zostaje $ na rode smartlav lub atr3350
Z tym, że smartlav bez przejsciowki to praktycznie tylko do telefonu podepnie.

Poczytaj tutaj
viewtopic.php?f=45&t=1908&p=21323&hilit=smartlav#p21323
szczemp

pierwszy rejestrator

12.10.2018, 15:23

Jeśli odwróci mikrofon do siebie, to nie nagra tego co się dzieje przed kamerą.
Chodzi o to, że tego roda co ma, to zostawia na aparacie i on nagrywa to co się dzieje przed obiektywem. A chce dodatkowo w tym samym czasie nagrać swój komentarz.
A mikrofon wpina do różnych aparatów. Bo to z kolegami robią. Każdy ma coś innego. A poziom wcale nie musi być pro. W końcu to nastolatki, mają po 14 lat. Jak dojdą do jakiegoś lepszego poziomu za kilka lat, to kupią coś lepszego. Najlepiej chyba byłoby mu mieć jakąś krawatówkę, bo nie zajmuje ręki. Ale do czego wpiąć?
M4jster

pierwszy rejestrator

12.10.2018, 15:40

Ale do czego wpiąć?


Najprościej to chyba faktycznie smartlav + smartfon
SOUNDplay

pierwszy rejestrator

12.10.2018, 16:51

A może jakiś nagłowny jak tylko do off’ów.
M4jster

pierwszy rejestrator

12.10.2018, 17:49

A może jakiś nagłowny jak tylko do off’ów.
Mówisz, że coś się znajdzie w tej kwocie ? ;)
szczemp

pierwszy rejestrator

12.10.2018, 18:01

Nie wiem czy będzie zainteresowany ubieraniem czegoś na głowę. Jutro się z nim będę widział, to pogadamy. Jednak chciałbym przedstawić mu jakąś propozycję.Na razie mam wybranego smartlava w kilku konfiguracjach.
Podłączany do smartofna. Tu jest najtaniej.
Podłączany do rejestratora zoom h1n. Tu jest trochę ponad budżet, ale na początek można mieć samego smartlava ze smartfonem i za jakiś czas kupić zooma.
Podobnie jak wcześniej tyle, że rejestrator to tascam dr22wl. Tu jest jeszcze drożej i młodzian będzie musiał trochę dłużej kasiorę odkładać.
Ja tam na sprzęcie do dźwięku się nie znam, ale jak nie będzie innych propozycji, to zasugeruję mu na początek smartlava, a za jakiś czas do niego zooma h1n. Albo niech mu rodzice dorzucą i od razu kupi oba.
Coś ktoś napisze na temat rejestratorów zoom h1n i tascam dr22wl? Najbardziej chodzi o obsługę i jakość dźwięku do vloga dla takiego dzieciaka. Nie wiem jak tam 14 - latek jest biegły w obsłudze takich sprzętów, ale sądzę, że jest dobrze, a jak nie jest to szybko przyswoi wiedzę. Wszak ja mając 14 lat pasałem krowy, a dziś dzieciaki poniżej 10 lat już mają smartfony.
MarcinM
Awatar użytkownika

pierwszy rejestrator

12.10.2018, 21:30

ale krów się boją :)

smartLav+ + smartphone wyjdzie najtaniej. następna ciekawe możliwość to instamic, ale trochę ponad budżet https://instamic.io/
SOUNDplay

pierwszy rejestrator

13.10.2018, 07:37

M4jster pisze:Źródło posta Mówisz, że coś się znajdzie w tej kwocie ? ;)

Od 100 zł na Allegro. Chociaż nie wiem co one są warte.

Wróć do „Dźwięk”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal