Osłona przeciwwietrzna do Tascam DR-10L i ZOOM H1

Dział dla początkujących
Tom_LS

Osłona przeciwwietrzna do Tascam DR-10L i ZOOM H1

26.05.2018, 11:26

Poszukuję futrzaków do rejestratorów. Polecilibyście coś?
Do Tascama podobają mi się Rycote Overcovers, ale na jednym z filmów YT widziałem, że mikrofon od dr-10l jest za duży.
Do ZOOMa znalazłem Zoom wsu-1, ale może jest jeszcze jakiś tańszy zamiennik.
alias
Awatar użytkownika

Osłona przeciwwietrzna do Tascam DR-10L i ZOOM H1

26.05.2018, 21:47

tomekk79 pisze:Źródło posta Futrzak do DR-10L ?? ?? ??

a co w tym dziwnego?
chodzi o to żeby nie zmarzł jak przyjdą mrozy :D
Tom_LS

Osłona przeciwwietrzna do Tascam DR-10L i ZOOM H1

27.05.2018, 08:06

tomekk79 pisze:Źródło posta Futrzak do DR-10L ?? ?? ??

Piszę w Filmowym przedszkolu, więc to chyba dobre miejsce nawet na głupie (dla kogoś) pytania. Rozumiem, że nie używa się osłon typu deadcat na mikrofony krawatowe? Filmowałem kilka dni temu ślub na tarasie przy jeziorze, było wietrznie i nie wyszło dobrze :?
Jak/czym powinienem osłonić mikrofon, aby w przyszłości problem się nie powtórzył?
SOUNDplay

Osłona przeciwwietrzna do Tascam DR-10L i ZOOM H1

27.05.2018, 08:12

Rycote Overcovers kupiłem i użyłem raz. Nie podeszły mi w ogóle, podobnie części moich znajomych. Rycote ma jeszcze takie rozwiązania, które na pewno będą lepsze od overcovers:
http://mymic.rycote.com/products/lavali ... indjammer/
http://mymic.rycote.com/products/lavali ... indjammer/
Osobiście używam kawałka futra (zmniejszałem wj7 do wj4) i sprawdza się nie najgorzej. Ale czasem na silny wiatr przy krawatówkach nic nie pomoże...
tomekk79

Osłona przeciwwietrzna do Tascam DR-10L i ZOOM H1

27.05.2018, 19:31

Tom_LS pisze:Źródło postaRozumiem, że nie używa się osłon typu deadcat na mikrofony krawatowe?

Na mikrofony krawatowe używa się jak najbardziej, na rekorder typu DR-10 nie ma to najmniejszego sensu ;)
W przypadku F1 jeszcze miałoby to jakiś sens, z uwagi na możliwość przypinania do niego różnych kapsuł.
Tom_LS

Osłona przeciwwietrzna do Tascam DR-10L i ZOOM H1

27.05.2018, 21:10

Mimo wszystko spróbuję coś z tym zrobić :) Rejestratora nie wymienię, więc zostaje mi osłona. Zamówiłem produkt polecany przez SOUNDplay i Zoom wsu-1.
Dzięki za rady.
tomekk79

Osłona przeciwwietrzna do Tascam DR-10L i ZOOM H1

27.05.2018, 21:27

Do DR-10 na prawdę nie ma potrzeby stosowania martwego kotka ;)
Co do H to i owszem. Najprostszym, najtańszym, choć nienajskuteczniejszym rozwiązaniem jest zwykła gąbka mikrofonowa. Martwe kotki są droższe ale skuteczniejsze przy dużym wietrze.
kulfi82
Awatar użytkownika

Osłona przeciwwietrzna do Tascam DR-10L i ZOOM H1

29.05.2018, 07:41

Tom_LS pisze:Źródło posta Mimo wszystko spróbuję coś z tym zrobić Rejestratora nie wymienię, więc zostaje mi osłona. Zamówiłem produkt polecany przez SOUNDplay i Zoom wsu-1.
Dzięki za rady.


tomekk79, się śmieje bo napisałeś, że szukasz kocura na DR-10.. a rozumiem, że chodzi Ci o futro na lavalier - DR-10 nie ma tu nic do rzeczy :) chyba, że faktycznie szukasz kożucha na rejestrator.
"Ojciec Zdzicha"
Tom_LS

Osłona przeciwwietrzna do Tascam DR-10L i ZOOM H1

29.05.2018, 11:15

kulfi82 pisze:Źródło posta
Tom_LS pisze:Źródło posta Mimo wszystko spróbuję coś z tym zrobić Rejestratora nie wymienię, więc zostaje mi osłona. Zamówiłem produkt polecany przez SOUNDplay i Zoom wsu-1.
Dzięki za rady.


tomekk79, się śmieje bo napisałeś, że szukasz kocura na DR-10.. a rozumiem, że chodzi Ci o futro na lavalier - DR-10 nie ma tu nic do rzeczy :) chyba, że faktycznie szukasz kożucha na rejestrator.


yyyhhhmmm, no nie załapałem- moja wina :roll: :lol:

Wróć do „Filmowe przedszkole”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal