Fujifilm X-H1

Zapowiedzi sprzętowe, nowinki i inne potwierdzone informacje
Pawel

Fujifilm X-H1

15.02.2018, 09:50

Widzieli nowość od Fuji?
https://www.cinema5d.com/fujifilm-x-h1- ... e-footage/
Taki poprawiony XT-2 pod filmowców.
W skrócie: 4k25, IBIS, F-LOG na kartę SD, dotykowy ekran no i przede wszystkim kolory Fuji :)

Kiedyś zastanawiałem się nad przesiadką na XT-2, ale brakowało właśnie tych rzeczy, które teraz wydają się być ciekawe.
Co sądzicie? Fuji nie jest popularne wśród filmowców, ale może to się teraz zmieni?
Gelo

Fujifilm X-H1

15.02.2018, 10:20

Nie jest popularne i nic nie wskazuje żeby było. Fuji ma fajne szkła a puszki typowo pod foto.
Dividex

Fujifilm X-H1

15.02.2018, 16:34

Szkła fajne, ale elektroniczne sterowanie ostrością w obiektywie trochę komplikuje ich używanie do video. Fuji ma też świetną ergonomię i programowalne menu jakiego sony nie osiągnie nawet za 10 lat. XH-1 ma wszystkie parametry a6500, ale odstraszy klientów ceną. To nadal będzie produkt niszowy oferujący świetny obraz video. Fajne jest to, że firma Fuji jako chyba jedyna wsłuchuje się w głos użytkowników swojego systemu i daje im to czego od niej oczekują... Widać po ich ruchach w ostatnich dwóch latach, że nie interesuje ich już tylko foto, ale również video... produkują coraz lepiej filmujące aparaty i zaczęli produkować rewelacyjne obiektywy video ... kto wie co zaserwują za dwa lata ...
Gelo

Fujifilm X-H1

15.02.2018, 16:57

kto wie co zaserwują za dwa lata

O połowę mniej niż sony panaś w tym roku ;)
luke
Awatar użytkownika

Fujifilm X-H1

15.02.2018, 19:12

Gelo pisze:Źródło posta Nie jest popularne i nic nie wskazuje żeby było. Fuji ma fajne szkła a puszki typowo pod foto.

Też tak myślałem, ale zmieniłem zdanie bo właśnie montuję materiał z Fuji XT2.
Trzeba przyznać, że jest bardzo spoko - świetne kolory, dobra szczegółowość obrazu, niezła rozpiętość tonalna.
W połączeniu z np. Fuji 56/1.2 daje naprawdę piękny obrazek.
Wygląda na to, że X-H1 jest jeszcze lepszy.
Pawel

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 12:03

luke pisze:Źródło posta
Gelo pisze:Źródło posta Nie jest popularne i nic nie wskazuje żeby było. Fuji ma fajne szkła a puszki typowo pod foto.

Też tak myślałem, ale zmieniłem zdanie bo właśnie montuję materiał z Fuji XT2.
Trzeba przyznać, że jest bardzo spoko - świetne kolory, dobra szczegółowość obrazu, niezła rozpiętość tonalna.
W połączeniu z np. Fuji 56/1.2 daje naprawdę piękny obrazek.
Wygląda na to, że X-H1 jest jeszcze lepszy.

Ja się mocno na to napaliłem, od wczoraj przeglądam YT, tylko problemem wydają się szkła Fuji, na których ciężko się ostrzy manualnie i są głośne :(
Gelo

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 12:27

Gdyby fuji szedł razem z panasiem i sonką to inne byłoby nasze podejście do tego systemu. Ale nie oszukujmy się, kto lubi zmieniać system?? Fuji musiałby mieć jakiegoś asa w rękawie, żeby pociągnąć klientelę a same fajne kolory to za mało.
Dividex

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 13:03

Obiektywy panie kolego obiektywy. To tu tkwi moc tego systemu... choć mają one swoje wady jak już wcześniej wspomniałem... jeśli chodzi o głośność ich pracy na autofocusie to nie jest to jakiś duży problem... Natomiast sam autofocus potrafi sprawić psikusa... Nie bardzo rozumiem gdzie miałby ten system iść razem z panasonikiem i sony ? Nie widzę zresztą, żeby oba te systemy szły razem... ;)
kulfi82
Awatar użytkownika

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 13:25

Fuji powinno się w końcu zdecydować czy chcę zgarnąć kilku filmowców czy te dodatki do filmowania to tylko na papierze. 4K bez gripa max 15 min?
"Ojciec Zdzicha"
luke
Awatar użytkownika

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 13:54

Gelo pisze:Źródło posta Gdyby fuji szedł razem z panasiem i sonką to inne byłoby nasze podejście do tego systemu. Ale nie oszukujmy się, kto lubi zmieniać system?? Fuji musiałby mieć jakiegoś asa w rękawie, żeby pociągnąć klientelę a same fajne kolory to za mało.

Ja tam nikogo do zmiany systemu nie nakłaniam, ale trzeba przyznać, że w tym momencie Fuji XH1 jest świetnym narzędziem do filmowania.
Stabilizacja matrycy, świetny obrazek, dobra optyka - gdym teraz zaczynał filmować i stał przed wyborem systemu to bym się mocno zastanawiał.
Pawel

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 14:28

luke pisze: Stabilizacja matrycy, świetny obrazek, dobra optyka - gdym teraz zaczynał filmować i stał przed wyborem systemu to bym się mocno zastanawiał.

No optyka to jest super, ale do fotek. Do filmu szkła 1.4 są głośne na autofocusie, a 2.0 na manualu i bądź tu mądry :D

Ja jestem przed dużą zmianą i pewnie będę wszystko zmieniał (teraz mam crop canona) albo na 5d4, albo na a7x III albo może na Fuji? Więc i tak czeka mnie zmiana 2x body i szklarnia. Cenowo ta ostatnia opcja też by wyszła najlepiej.
Gelo

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 14:51

Stabilizacja matrycy, świetny obrazek, dobra optyka - gdym teraz zaczynał filmować i stał przed wyborem systemu to bym się mocno zastanawiał

No to o tym właśnie mówiłem. Każda zmiana systemu to utopiona kasa. Trzeba dodać że przed nami nowości od sony ;)
kulfi82
Awatar użytkownika

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 14:55

Gelo pisze:Źródło posta Trzeba dodać że przed nami nowości od sony

to trzeba jeszcze dodać, że to nie będą nowości po 8 tyś. Dużo z A7SIII pokazał już A7RIII...
"Ojciec Zdzicha"
Gelo

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 15:16

to trzeba jeszcze dodać, że to nie będą nowości po 8 tyś. Dużo z A7SIII pokazał już A7RIII

Nie uwzględniłeś A6700(gdybam) ;)
kulfi82
Awatar użytkownika

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 15:30

Gelo pisze:Źródło posta Nie uwzględniłeś A6700(gdybam)

chyba jednak za wcześnie..
"Ojciec Zdzicha"
Dividex

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 17:12

Pawel pisze:Źródło posta
luke pisze: Stabilizacja matrycy, świetny obrazek, dobra optyka - gdym teraz zaczynał filmować i stał przed wyborem systemu to bym się mocno zastanawiał.

No optyka to jest super, ale do fotek. Do filmu szkła 1.4 są głośne na autofocusie, a 2.0 na manualu i bądź tu mądry :D

Ja jestem przed dużą zmianą i pewnie będę wszystko zmieniał (teraz mam crop canona) albo na 5d4, albo na a7x III albo może na Fuji? Więc i tak czeka mnie zmiana 2x body i szklarnia. Cenowo ta ostatnia opcja też by wyszła najlepiej.

Nie zgadzam się, optyka nie tylko nadaje się do filmu, ale jest wręcz idealna (poza nieszczęsnym focus by wire) . Świetnie zbudowane obiektywy, niesamowicie ostre, bez większych dystorsji, bardzo jasne i za pół ceny w stosunku do konkurencji. Nie za bardzo rozumiem, jak szkło może być głośne na manualu ? Szkła ze światłem 2.0 nie dość że uszczelnione to jeszcze kosztują w granicach 2 tyś zł. sztuka... nic tylko narzekać ;)
Pawel

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 17:27

Dividex pisze:Źródło posta
Pawel pisze:Źródło posta
luke pisze: Stabilizacja matrycy, świetny obrazek, dobra optyka - gdym teraz zaczynał filmować i stał przed wyborem systemu to bym się mocno zastanawiał.

No optyka to jest super, ale do fotek. Do filmu szkła 1.4 są głośne na autofocusie, a 2.0 na manualu i bądź tu mądry :D

Ja jestem przed dużą zmianą i pewnie będę wszystko zmieniał (teraz mam crop canona) albo na 5d4, albo na a7x III albo może na Fuji? Więc i tak czeka mnie zmiana 2x body i szklarnia. Cenowo ta ostatnia opcja też by wyszła najlepiej.

Nie zgadzam się, optyka nie tylko nadaje się do filmu, ale jest wręcz idealna (poza nieszczęsnym focus by wire) . Świetnie zbudowane obiektywy, niesamowicie ostre, bez większych dystorsji, bardzo jasne i za pół ceny w stosunku do konkurencji. Nie za bardzo rozumiem, jak szkło może być głośne na manualu ? Szkła ze światłem 2.0 nie dość że uszczelnione to jeszcze kosztują w granicach 2 tyś zł. sztuka... nic tylko narzekać ;)


Cenowo to by mnie cały zestaw wyszedł 2x taniej niż 5d4 czy A7R III. Nigdy nie miałem w rękach żadnego fuji ani szkieł do niego, bazuje na tym, co wygooglowałem od wczoraj, między innymi te filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=J1YFrbLMm8M

https://www.youtube.com/watch?v=-nNayQICzrk

https://www.youtube.com/watch?v=rXhM2dnZArs (od 6 minuty)
luke
Awatar użytkownika

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 18:28

Pawel pisze:Źródło posta Nigdy nie miałem w rękach żadnego fuji ani szkieł do niego, bazuje na tym, co wygooglowałem od wczoraj

To poważna decyzja - polecam pożyczyć najpierw kilka gratów i samemu potestować.
Pawel

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 18:37

luke pisze:Źródło posta
Pawel pisze:Źródło posta Nigdy nie miałem w rękach żadnego fuji ani szkieł do niego, bazuje na tym, co wygooglowałem od wczoraj

To poważna decyzja - polecam pożyczyć najpierw kilka gratów i samemu potestować.

Taki mam zamiar, tylko ciężko o ten sprzęt w rentalach, a 5 min w sklepie to nie to samo.
Dividex

Fujifilm X-H1

16.02.2018, 20:03

A do czego to potrzebujesz ? Skoro piszesz, że 2x body to dobrze myślę, że do filmowania ślubniaków ? Co do głośności ostrzenia, to jakoś nigdy nie zwróciłem na to uwagi, jakoś nie było to nigdy istotne. Mam zarówno 35 f2.0 jak i 50 f2.0. Zwróć uwagę jeśli ma to dla ciebie znaczenie, że low light jest przeciętny w tym aparacie. Posiada slot na dwie karty SD, ale nagrywać na dwie na raz pewnie nie można tak samo jak Xt-2. Do zestawu musisz doliczyć cenę z gripem, bo bez tego dodatku, to filmowanie będzie męką... Jak już filmujesz z gripem, to musisz być świadomy, iż, po wyczerpaniu się baterii aparat będzie działał dalej, ale nagrywał dalej nie będzie, trzeba ponownie wcisnąć przycisk. Bez gripa, ekran lcd po ok. minucie zaczyna zwalniać, smuży i przecina. Dopiero wciśnięcie spustu migawki przywraca mu funkcjonalność. W XT-2 ekran potrafi oszukiwać co do prawidłowo ustawionej ekspozycji. Podobno XH-1 poprawiono fatalny wewnętrzny mikrofon. Z plusów to na tylnej ściance masz cztery przyciski zebrane w kółko, każdy możesz dowolnie programować, np. lewy służy do wybrania profilu kolorystycznego, prawy do wybrania balansu bieli, ten na górze do kontrolowania poziomu dźwięku , a ten na dole może włączać wykrywanie twarzy. dodatkowo ustawiając na pokrętłach iso oraz czas naświetlania wartość T - możesz przednim i tylnim pokrętłem regulować wartość iso i czasu naświetlania w sposób płynny ,precyzyjny i ograniczony tylko wartością maksymalną dla tego aparatu. Dodatkowo w swoim menu ustawiasz na samej górze wszystkie potrzebne funkcje jak choćby wybór pomiędzy 4k a FHD i w ten sposób do wszystkich najważniejszych funkcji aparatu dostajesz się po przyciśnięciu jednego góra dwóch przycisków.
Pawel

Fujifilm X-H1

17.02.2018, 08:30

Dividex pisze:Źródło posta A do czego to potrzebujesz ? Skoro piszesz, że 2x body to dobrze myślę, że do filmowania ślubniaków ?

Tak, sluby.
Napisałeś kilka rzeczy oczywistych dla mnie po oglądaniu YT oraz kilka nowości jak np. smużenie ekranu :(
Marzy mi się teraz coś z IBIS, żeby trochę więcej móc robić z ręki, a te fuji wydają się na papierze do tego idealne, małe, lekkie itp.
kulfi82
Awatar użytkownika

Fujifilm X-H1

17.02.2018, 08:38

Pawel pisze:Źródło posta Marzy mi się teraz coś z IBIS, żeby trochę więcej móc robić z ręki, a te fuji wydają się na papierze do tego idealne, małe, lekkie itp.

przecież jest GH5.. po co sobie robić pod górę. Tak jak oglądam sample to jakoś nie widzę tego amejzingu a jeszcze ten koślawy grip aby móc nagrywać w 4K :shock:
"Ojciec Zdzicha"
Pawel

Fujifilm X-H1

17.02.2018, 08:43

kulfi82 pisze:Źródło posta
Pawel pisze:Źródło posta Marzy mi się teraz coś z IBIS, żeby trochę więcej móc robić z ręki, a te fuji wydają się na papierze do tego idealne, małe, lekkie itp.

przecież jest GH5.. po co sobie robić pod górę. Tak jak oglądam sample to jakoś nie widzę tego amejzingu a jeszcze ten koślawy grip aby móc nagrywać w 4K :shock:

GH5 nie ma AF. A odkąd używam canonowego DPAF to muszę mieć w następnych puszkach w miarę sensowny AF.
Jeśli ktoś twierdzi, że w 2018 r ostrzy się tylko manualnie to widać, że nie pracował na DPAF :)
Poza tym GH5 ma kiepskie ISO, a głównie po to muszę zmienić mój aktualny setup.
Dividex

Fujifilm X-H1

17.02.2018, 14:53

Pamiętaj tylko, że autofocus Fuji jest znacznie lepszy od GH5, ale nie ma się co porównywać do DPAF. Według mnie af z a 6500 jest znacznie lepszy. W fuji jest niepewny, nie jest zły tylko nie można mu ufać, bo nigdy nie wiesz czy ustawi się od razu, zmieni pozycję wraz z ruchem obiektu, czy przeostrzy, czy może zacznie pływać w poszukiwaniu ostrości... A śledzić jak w canonie to na pewno nie będzie :) Ja znalazłem na niego taki sposób, że palcem wskazującym przełączam przycisk m/c/s znajdujący się na przednim panelu aparatu. Dzięki temu obiektyw łapie ostrość a następnie wraca do ustawienia manual co nie powoduje , dalszej niepotrzebnej pracy autofocusa. Gdy obiekt zmienia położenie, znowu wracam na C i ponownie na manual. Nie wiem tylko jak długo wytrzyma ten przycisk ;)
Pawel

Fujifilm X-H1

17.02.2018, 16:30

Dividex pisze:Źródło posta Pamiętaj tylko, że autofocus Fuji jest znacznie lepszy od GH5, ale nie ma się co porównywać do DPAF. Według mnie af z a 6500 jest znacznie lepszy. W fuji jest niepewny, nie jest zły tylko nie można mu ufać, bo nigdy nie wiesz czy ustawi się od razu, zmieni pozycję wraz z ruchem obiektu, czy przeostrzy, czy może zacznie pływać w poszukiwaniu ostrości... A śledzić jak w canonie to na pewno nie będzie :) Ja znalazłem na niego taki sposób, że palcem wskazującym przełączam przycisk m/c/s znajdujący się na przednim panelu aparatu. Dzięki temu obiektyw łapie ostrość a następnie wraca do ustawienia manual co nie powoduje , dalszej niepotrzebnej pracy autofocusa. Gdy obiekt zmienia położenie, znowu wracam na C i ponownie na manual. Nie wiem tylko jak długo wytrzyma ten przycisk ;)

Coraz więcej niewiadomych dotyczących Fuji... Czyli pewnie nadal nie wyprodukowali sprzętu dla mnie, a było tak blisko :)
Gelo

Fujifilm X-H1

17.02.2018, 18:56

Przecież mówiłem :)
Pawel

Fujifilm X-H1

20.02.2018, 12:38


Nie ma tam nic o filmach.
Ja chyba obejrzałem wszystko co się dało na temat tego aparatu i do tej pory najlepsza jest chyba ta recenzja, mimo, że nie rozumiem ani słowa po tajsku :D

https://www.youtube.com/watch?v=YT2MsmXbHog
Dividex

Fujifilm X-H1

20.02.2018, 20:32

Ciekawe. W końcu wykrywanie twarzy działa w trybie 4k, a sam af wydaje się lepszy niż ten z modeli x.

Wróć do „Newsy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal