Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

Rejestracja, odtwarzanie i obróbka
kulfi82
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 18:41

Walczę od wczoraj z ..uwaga.. wujkiem mojej klientki, który ma problem z poprawnym odtworzeniem filmu na najnowszym TV. Wujek dodał też, że ma nowy dekoder, nowy laptop i niestety wszędzie ma problemy z poprawnym uruchomieniem filmu. A na laptopie to już w ogóle musiał zainstalować Allplayera i
Tylko dla FilmUserów: Tylko stali FilmUserzy widzą tę zawartość. Zostań nim w kilka chwil!

oddałem w tym sezonie sporo reportaży i nigdy nie miałem zgłaszanych problemów zarówno z dźwiękiem jaki obrazem. Mam 2 letniego Samsunga smart TV na którym testuje materiał i jedyne z czym on ma problem to ze 100-klatkowymi plikami A6300. Dźwięk, koduję w AAC. Widzicie coś podejrzanego? Jak podejść do tematu..

Obrazek
"Ojciec Zdzicha"
razor89md

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 19:33

kulfi82 pisze:Źródło posta Walczę od wczoraj z ..uwaga.. wujkiem mojej klientki, który ma problem z poprawnym odtworzeniem filmu na najnowszym TV. Wujek dodał też, że ma nowy dekoder, nowy laptop i niestety wszędzie ma problemy z poprawnym uruchomieniem filmu. A na laptopie to już w ogóle musiał zainstalować Allplayera i
Tylko dla FilmUserów: Tylko stali FilmUserzy widzą tę zawartość. Zostań nim w kilka chwil!

oddałem w tym sezonie sporo reportaży i nigdy nie miałem zgłaszanych problemów zarówno z dźwiękiem jaki obrazem. Mam 2 letniego Samsunga smart TV na którym testuje materiał i jedyne z czym on ma problem to ze 100-klatkowymi plikami A6300. Dźwięk, koduję w AAC. Widzicie coś podejrzanego? Jak podejść do tematu..

Obrazek


Jak dla mnie wszystko w porządku ... problem jest pewnie z wujkiem który czytając PC Format myśli, że jest informatykiem ;)
eX3

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 20:18

Nagraj mu mpega i niech spada :D
Obstawiam że jego super sprzęty nie obsługują plików z wyższym bitrate bo pewnie ma super pentium z 2-4gb ramu i mu tnie i obraz - nie idzie w synchro z dźwiękiem.. miałem w tamtym roku taką klientkę.. i od tamtej pory max bitrate robię 12-15 i niech sobie odtwarza to i na komórce. A co do kodeka dźwięku to ktoś robi inny przy mp4? ;)
kulfi82
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 20:28

eX3 pisze:Źródło posta Nagraj mu mpega i niech spada :D
Obstawiam że jego super sprzęty nie obsługują plików z wyższym bitrate bo pewnie ma super pentium z 2-4gb ramu i mu tnie i obraz - nie idzie w synchro z dźwiękiem.. miałem w tamtym roku taką klientkę.. i od tamtej pory max bitrate robię 12-15 i niech sobie odtwarza to i na komórce. A co do kodeka dźwięku to ktoś robi inny przy mp4? ;)

..no jak widzisz..."Dźwięk jest w nietypowym kodeku zapisany. I chyba to powoduje problemy." Rzecz w tym, że to nie klientka ma problem, ale wujek z działu IT, który wciska jej takie dyrdymały.
"Ojciec Zdzicha"
razor89md

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 20:37

kulfi ja to bym się nim nie przejmował i powiedział wprost do klienta, że nie będziesz wprowadzał, żadnych poprawek w kodowaniu z racji tego, że zgłasza je osoba z którą nie podpisywałeś umowy to raz a dwa nie rozumiem jak osoby postronne mogą pisać, że coś im nie działa ;)

chłop ewidentnie pracuje na "tosterach" a myśli, że ma sprzęt z tego roku ;)
eX3

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 20:37

No tak bo wujek z pentiumem którego kupił na aliexpress ściąga milion torrentów *.mkv w którym dźwięk jest w AC-3 czy innym DTS ;) i one nie tną mu bo ma tam max 14bitrate albo wcale ciągnie jakieś 720p który ma pewnie z 6k bitrate ;( zawsze możesz poprosić o model sprzętu, ale jestem prawie pewien że mam rację ;)
PS. też jestem z IT ;( :D
kulfi82
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 20:39

eX3 pisze:Źródło posta awsze możesz poprosić o model sprzętu

dobre to... poproszę.
"Ojciec Zdzicha"
kulfi82
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 21:11

a spotkaliście się z TV wyprodukowanym w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wspierającym AVC? pytam o pospolite szajsungi, soniacze, filipsy i 1080p
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 21:14

kulfi82 pisze:Źródło posta a spotkaliście się z TV wyprodukowanym w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wspierającym AVC? pytam o pospolite szajsungi, soniacze, filipsy i 1080p

no o to chodzi, nowe telewizory są mniej tolerancyjne na odstępstwa od standardów
np. nowe lg nie odtwarzają 720p/24-25-30 fps
takich przykładów jest mnóstwo
kulfi82
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 21:22

alias pisze:Źródło posta no o to chodzi, nowe telewizory są mniej tolerancyjne na odstępstwa od standardów

no ale moja specyfikacja się chyba jeszcze w ramach standardów mieści..
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 21:23

kulfi82 pisze:Źródło posta no ale moja specyfikacja się chyba jeszcze w ramach standardów mieści..

wklej całość z media info
alias
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 21:42

na zjeździe stawiasz piwo, a ja Ci zdradzę dlaczego się nie mieści ;)
nagraj w AVCHD
kulfi82
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 21:46

piwo stawiam, a teraz mów... innym też się przyda. A co do AVCHD nie będę dla jednego kosmity marnował kilku godzin na eksport i ponowny upload... niech zmieni TV (ale dzięki za radę)
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 21:58

kulfi82 pisze:Źródło posta piwo stawiam, a teraz mów... innym też się przyda.

oszalałeś, przecież ja za to od każdego na zjeździe po kolei wydębię piwo :P

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
kulfi82 pisze:Źródło posta A co do AVCHD nie będę dla jednego kosmity marnował kilku godzin na eksport i ponowny upload...

ale chyba nie masz wyjścia?
kulfi82
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 22:03

alias pisze:Źródło posta ale chyba nie masz wyjścia?

no jak nie, odpisałem, że według mojej opinii specyfikacja jest poprawna. Każdemu pod jego sprzęt mam przygotowywać materiał? Gdyby jeszcze młodej coś nie działało to bym się pochylił, ale ja nie dysponuję nadmiarem czasu aby każdego wujka uszczęśliwiać. W umowie mam zapis o specyfikacji pliku wyjściowego - wszystko się zgadza.
"Ojciec Zdzicha"
MarcinM
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

12.02.2018, 23:06

alias pisze: na zjeździe stawiasz piwo, a ja Ci zdradzę dlaczego się nie mieści ;)
nagraj w AVCHD


podaj adres - wyślę Ci piwo - napisz mi na priva, bo nie będę na zjeździe :)
mav
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

13.02.2018, 00:40

Ja albo wypuszczam mp4 albo mpg2. Może i ten drugi prymitywny, ale nigdy nie było, żeby nie działał..
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
alias
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

13.02.2018, 08:56

ok, spoko, macie normę (wytyczne) dla MPEG-4 przy FHD 1920x1080/25p

video:
średni bit rate: 22Mbps
maksymalny bit rate: 28Mbps
CPB 3,5Mbps
GOP =< 25 , IBBP
h.264: Level 4,2 , profil High

Audio:AAC
48KHz , maksymalny bit rate: 160 kbps , tylko stereo

no i co, mam tak pisać te normy dla wszystkich kombinacji? jest tego ponad 60 :D
kulfi82
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

13.02.2018, 09:47

alias pisze:Źródło posta Audio:AAC
48KHz , maksymalny bit rate: 160 kbps , tylko stereo

w życiu bym na to nie wpadł .. to teraz przy renderze schodzić do 160kb/s? czy to tylko na papierze tak jest...
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

13.02.2018, 09:55

no po to są wytyczne żeby się ich trzymać
ale problem jest nieco głębszy, bo najwięksi producenci rtv dogadując się doszli do wniosku że AVCHD to jest standard i go będą w pełni supportować
a MP4 to gówno nie standard i będą go spupportować jak będą mieli ochotę, czytaj: że mogą ale wcale nie muszą :(
pewnie wszyscy będą, więc są przygotowane pewne wytyczne ale nawet one nie są obligatoryjne dla producentów sprzętu
kulfi82
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

13.02.2018, 19:39

uparty gość, poprosiłem o specyfikację TV.. no i wysłał..

TV philips 46PFL6606H/12
dekoder EVOBOX PVR polsatu

Odtwarzane formaty wideo
Obsługa kodeków:
AVI, MKV
H264/MPEG-4 AVC
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4
WMV9/VC1
Odtwarzane formaty muzyki
AAC
MP3
WMA (od wersji 2 do wersji 9.2)
Odtwarzane formaty obrazów
JPEG
Net TV
Dołączony
"Ojciec Zdzicha"
arelemm
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

13.02.2018, 20:04

kulfi82 pisze:uparty gość, poprosiłem o specyfikację TV.. no i wysłał..

TV philips 46PFL6606H/12
dekoder EVOBOX PVR polsatu

Odtwarzane formaty wideo
Obsługa kodeków:
AVI, MKV
H264/MPEG-4 AVC
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4
WMV9/VC1
Odtwarzane formaty muzyki
AAC
MP3
WMA (od wersji 2 do wersji 9.2)
Odtwarzane formaty obrazów
JPEG
Net TV
Dołączony


Odpisz mu żeby zareklamował TV :lol:
alias
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

13.02.2018, 20:13

kulfi82 pisze:Źródło posta uparty gość, poprosiłem o specyfikację TV.. no i wysłał..

przecież z tego nic nie wynika ;)
potrzebne byłyby testy odbiornika i sprawdzenie co i jak jest odtwarzane w danej wersji softu
może zaproponuj mu aktualizację softu? może to pomoże? a jak nie to wiesz co masz robić :D
Degenerado

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

13.02.2018, 21:13

a na koniec się okaże, że pendrive powinien być zformatowany w ntfs :)
eX3

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

13.02.2018, 21:21

oczywiście że wynika
Zastosowania multimedialne:
Odtwarzane formaty wideo

Obsługa kodeków:
AVI, MKV
H264/MPEG-4 AVC
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4
WMV9/VC1

Odtwarzane formaty muzyki

AAC
MP3
WMA (od wersji 2 do wersji 9.2)

Odtwarzane formaty obrazów
JPEG
Net TV
Dołączony

I teraz najlepsze instrukcja: http://download.p4c.philips.com/files/4 ... fu_pol.pdf
Wyciąłem fragment 74strona.
https://zapodaj.net/d7a390276a349.jpg.html

Więc Twój plik nijak nie będzie pasował..
kulfi82
Awatar użytkownika

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

13.02.2018, 21:29

Degenerado pisze:Źródło posta a na koniec się okaże, że pendrive powinien być zformatowany w ntfs

był w ntfs inaczej nie nagrałbym 13gb pliku

eX3 pisze:Źródło posta Więc Twój plik nijak nie będzie pasował..

brak 1080p w mp4? i Max bitrate 20.. co to za szrot...
"Ojciec Zdzicha"
eX3

Uporczywy klient i problem z dźwiękiem na jego nowym TV

13.02.2018, 21:38

kulfi82 pisze:
eX3 pisze:Źródło posta Więc Twój plik nijak nie będzie pasował..

brak 1080p w mp4? i Max bitrate 20.. co to za szrot...


dokładnie.. odpisz mu z pokazaniem w instrukcji że jego TV jest gównem i niech sobie przerenderuje to do 1080i z jakimś bitratem max 15mb i niech spada :D
i ten jego nietypowy kodek dźwięku jest jak najbardziej OK

Wróć do „Dźwięk”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal