Jaka chmura do archiwizacji?

Oprogramowanie niewymienione wcześniej
MarcinM
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

29.01.2018, 20:22

"$ 1,299.80 $ 64.99 (95% OFF)"

nie wygląda to wiarygodnie...
kulfi82
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

30.01.2018, 09:26

Całkiem ciekawe zestawienie cloud`ów
"Ojciec Zdzicha"
quadro
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

31.01.2018, 10:43

kulfi82 pisze:Źródło posta Całkiem ciekawe zestawienie cloud`ów

Ale niestety nic ciekawego dla filmowców z potrzebną pojemnością w TB a nie GB za odpowiednie monety :(
A6300 się gimba na Ździchunie ;)
yotka
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

31.01.2018, 11:53

Po tej całej analizie, mając na uwadze wszelkie niedoróbki softu, ograniczone transfery itp. dochodzę do wniosku, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest google drive w opcji dla firm, trzeba mieć tylko 5 osób i wychodzi 8eur/miesiąc za nielimitowane miejsce.

Hubic - dla mnie się nie sprawdził; apka niedorobiona a ten swift explorer jeszcze gorszy, wysypuje się przy dużych plikach.
kulfi82
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

31.01.2018, 11:57

yotka pisze:Źródło posta Po tej całej analizie, mając na uwadze wszelkie niedoróbki softu, ograniczone transfery itp. dochodzę do wniosku, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest google drive w opcji dla firm, trzeba mieć tylko 5 osób i wychodzi 8eur/miesiąc za nielimitowane miejsce.

Hubic - dla mnie się nie sprawdził; apka niedorobiona a ten swift explorer jeszcze gorszy, wysypuje się przy dużych plikach.

doszedłem do tego samego wniosku, póki co jadę mocno ekonomicznie na wersji 100GB
"Ojciec Zdzicha"
the_watcher
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

31.01.2018, 12:09

100giga, to mój pendrive jest większy... To się nie sprawdzi.

Póki co walczę z tym hubiciem, po bólach wgrałem tam 2 TB i nie jest to jeszcze największy problem, mega problem jest pobranie czegokolwiek stamtąd.
Mam tam teraz ponad 30.000 plików i jeśli próbuję pobrać folder, to automatycznie pakuje się zipem i... oczywiście wysypuje w wkrótce po rozpoczęciu pobierania.
Można pobierać po jednym pliku, ale przy tylu plikach to niewykonalne :(

Zastanawia mnie brak problemów Aliasa z tą chmurą, może przy łączach o idealnych parametrach, to jest do użytku (?)
quadro
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

31.01.2018, 14:03

Ja miałem podobne problemy z Hubicem więc szybko mu podziękowałem
A6300 się gimba na Ździchunie ;)
kulfi82
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

31.01.2018, 16:05

Czy ktoś korzysta na co dzień z OneDrive? Za 299 rocznie mamy office365 i 1TB na dane w OT
"Ojciec Zdzicha"
yotka
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

31.01.2018, 16:21

the_watcher pisze:Źródło posta może przy łączach o idealnych parametrach, to jest do użytku (?)

Mam symetryczne łączę 333mbps, często osiąga nawet większe transfery. Gigowe łącze aliasa to to nie jest, ale też nie powinienem mieć problemów, plik który pakuję na google drive w 3 minuty na hubica pakuje się pół godziny po czym wywala błąd i ostatecznie go tam nie ma.
Ferminkatcho

Jaka chmura do archiwizacji?

31.01.2018, 16:26

Ja korzystam z office 365 od kilku lat. 1 TB można kupić za 179 zł netto/rok np:
https://sklep.centrumxp.pl/office-365-d ... essentials

W pakiecie poczta Exchange (50 GB) i on-linowy office. Działa bez zarzutu. Onedrive instaluje się jako kolejny folder w systemie.
Mam też NASY Synology, do których jest dostępna darmowa aplikacja kopiująca dane z OneDrive.
NASy najlepsze... I można dla bezpieczeństwa backupować na NASie u znajomego (automatycznie). Można też na nich odpalić prywatną chmurę dostępną w Internecie.
alias
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

31.01.2018, 17:23

yotka pisze:Źródło posta Gigowe łącze aliasa to to nie jest, ale też nie powinienem mieć problemów,

pewnie problem nie leży w łączu, a może w systemie i apce?
no i ja ta mam kilkanaście bardzo dużych plików (spakowane kopie danych) a nie setki czy tysiące małych plików
yotka
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

31.01.2018, 18:02

alias pisze:Źródło posta pewnie problem nie leży w łączu, a może w systemie i apce?

Właśnie to mam na myśli, wina jest ewidentnie po stronie aplikacji skoro się cały czas wysypuje.
the_watcher
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

31.01.2018, 18:10

Hubic napędzany jest prze OVH, chyba największe data-center w Europie... Nie chce mi się wierzyć, że to tylko niedoróbka apki, raczej bym obstawiał celowe spowalniania serwisu.
Sprzedali 10TB znaaacznie poniżej średnich cen konkurencji, to przynajmniej na tyle zwolnią transfer plików, żeby nie dało się wykorzystać za łatwo tej przestrzeni.

Może trochę spiskowa teoria dziejów, ale dla mnie to taki marketing, z zagraniem poniżej pasa :(
Chyba nie ma co rozwijać tematu hubika, bo nie jest tego wart!
Mafox_
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

1.02.2018, 14:12

MarcinM pisze:Źródło posta "$ 1,299.80 $ 64.99 (95% OFF)"

nie wygląda to wiarygodnie...

Nie wiem, tam z reguły są tego typu promocje. Bardziej chodziło mi o użytkowanie bo z darmowej wersji 100mb do backupu zdjęć i innych plików z mobile korzystałem na komórce i działało sprawnie.

quadro pisze:Źródło posta
kulfi82 pisze:Źródło posta Całkiem ciekawe zestawienie cloud`ów

Ale niestety nic ciekawego dla filmowców z potrzebną pojemnością w TB a nie GB za odpowiednie monety :(

w komentarzach ktoś dał info o Qihoo 360 Yunpan - 36TB za free
MarcinM
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

2.02.2018, 00:57



newsy z 2016? :) dali userom kilka miesięcy na ściągnięcie danych, więc to nie było nagłe działanie. ale oczywiście lepiej mieć backup w dużych, stabilnych firmach
yotka
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

2.02.2018, 10:43

MarcinM pisze:Źródło posta dali userom kilka miesięcy na ściągnięcie danych, więc to nie było nagłe działanie. ale oczywiście lepiej mieć backup w dużych, stabilnych firmach

Niby lepiej w dużych firmach, ale przytoczę przykład amazona - zrobili bardzo podobnie, no niby nie ogłosili upadłości ale diametralnie zmienili ofertę. Jeśli ktoś miał tam 10tb danych to zamiast 60$ musiał zapłacić 600$ itd. Tak więc duża stabilna firma nie jest jakimś wielkim gwarantem :?
MarcinM
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

2.02.2018, 14:09

bardziej chodzi o to, że nie zamknie się z dnia na dzień.

poza tym w przypadku Amazona i innych "unlimited" chodziło o to, że po pierwsze okazywało się, że ludzie gromadzą piractwo, a po drugie kilku debili chciało się przekonać jak bardzo jest "unlimited" i na szybkich łączach ładowali uploadowali 24 godziny na dobę śmieci, tylko po to, aby jak najwięcej zapełnić. czytałem kiedyś wywiad na ten temat i niestety zawsze na tym świecie znajdzie się jakiś debil przez którego cierpi reszta.
yotka
Awatar użytkownika

Jaka chmura do archiwizacji?

12.03.2018, 12:53

Wertuję temat już kilka miesięcy a czas ucieka, niebawem kończy się moja subskrypcja na amazon i muszę przenieść stamtąd wszystkie dane.

Póki co przeanalizowałem rynek i wychodzi na to, że jedyne sensowne rozwiązanie pod względem ilości miejsca, prędkości transferów i ogólnego "dopracowania" całego interfejsu to google drive. Problem polega na tym, że wg wszelkich dostępnych mi informacji potrzebuję 5 osób żeby uzyskać "unlimited" - a czy ktoś ma może sposób jak uzyskać takie nielimitowane miejsce samemu? Czy muszę szukać jeszcze 4 kumpli, którzy zaufają mi, że nie będę ich inwigilował? :mrgreen: Bo jak rozumiem admin ma dostęp do danych swoich użytkowników.

Wróć do „Inne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal