ZJAZD FilmUserów 2018

Propozycje zmian, zgłaszanie błędów, spotkania i inne
arelemm
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 08:27

CO:
Zjazd filmuserów. Organizujemy sobie spotkanie z warsztatami, zdjęciami do teledysku reklamowego dla ośrodka i montażownią. W zależności od ilości osób możemy podzielić się na grupy...

KTO:
Kto chce ;)

GDZIE:
http://www.anna-osrodek.pl

KIEDY:
02-04.03.2018 lub 9-11.03.2018 (pt-nd)
Skłaniałbym się do przyjazdu dzień wcześniej wieczorem tj. czwartek, żeby zdążyć...

CZYM:
Czym się da :)

DLACZEGO:
Bo chcemy się spotkać, wymienić doświadczeniami, czegoś nauczyć i pomacać sprzęt, do którego nie mamy dostępu oraz skonsumować wspólnie jadło i nie tylko ;)

ZA ILE:
Za produkcję teledysku reklamowego, który stałby się podwaliną naszych warsztatów i zdobywania doświadczenia, a dla właściciela częściową zapłatą. Ponadto:
30zł/os/dobę - powyżej 10-12 osób. Jeśli będzie nas więcej może coś wynegocjujemy.
W "cenie" pobytu: Nocleg+śniadanie (szwedzki stół z dodatkowo najczęściej 1-2 ciepłymi daniami typu paróweczki, jajecznica) + obiadokolacja z 2 dań (nigdy głodny po tym nie byłem ;))

Mam nadzieję, że jest jasno. JAk coś dołożyć piszcie, przeedytujemy...
alias
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 08:35

arelemm pisze:Źródło posta JAk coś dołożyć piszcie, przeedytujemy...

Tylko dla FilmUserów: Tylko stali FilmUserzy widzą tę zawartość. Zostań nim w kilka chwil!
8kmichal
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 08:58

Będę w drugim terminie.
arelemm
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 09:14

alias pisze:Źródło posta
arelemm pisze:Źródło posta JAk coś dołożyć piszcie, przeedytujemy...

Tylko dla FilmUserów: Tylko stali FilmUserzy widzą tę zawartość. Zostań nim w kilka chwil!


A co nie ma kobiet filmuserów? ;)
wemlo
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 09:19

arelemm pisze:Źródło posta
alias pisze:Źródło posta
arelemm pisze:Źródło posta JAk coś dołożyć piszcie, przeedytujemy...

Tylko dla FilmUserów: Tylko stali FilmUserzy widzą tę zawartość. Zostań nim w kilka chwil!


A co nie ma kobiet filmuserów? ;)

A są? :-)
kulfi82
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 09:30

wpisuję się na 9-11.. jak padnie pierwszy termin to myślę, że też się wyrwę ;) Jak coś będę naginał ze Szczecina nad morzem więc jak ktoś z Gorzowa, Zielonej i okolic to odzywać się na priv
"Ojciec Zdzicha"
M4jster

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 10:00

W końcu zobaczysz góry :D
kulfi82
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 10:03

M4jster pisze:Źródło posta W końcu zobaczysz góry

Panie...góry to dla mnie bułka z masłem na Rysy wchodziłem w podskokach.
"Ojciec Zdzicha"
yotka
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 12:27

alias pisze:Źródło posta a co z kobitkami?

Co z Nimi? :D

9-11 mi odpowiada :)
8kmichal
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 12:34

alias pisze:Źródło postaa co z kobitkami? :roll:


Spoko, zamówimy jakieś. 8-)
alias
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 12:37

8kmichal pisze:Źródło posta Spoko, zamówimy jakieś.

a może ktoś będzie chciał zabrać swoją lub swoje kobitki jako opcja?
arelemm
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 12:47

alias pisze:
8kmichal pisze:Źródło posta Spoko, zamówimy jakieś.

a może ktoś będzie chciał zabrać swoją lub swoje kobitki jako opcja?


Alias nikt nikomu nie zabroni myślę...ale to ma być praiwe szkolenie i praca, a nie zjazd rodzinny :). Z całym szacunkiem do naszych kobiet bo swoją też chetnie bym wziął...ALE TO NIE FERIE ;) No chyba, że będzie aktorką w teledysku...
yotka
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 13:48

arelemm pisze:Źródło posta
alias pisze:
8kmichal pisze:Źródło posta Spoko, zamówimy jakieś.

a może ktoś będzie chciał zabrać swoją lub swoje kobitki jako opcja?


Alias nikt nikomu nie zabroni myślę...ale to ma być praiwe szkolenie i praca, a nie zjazd rodzinny :). Z całym szacunkiem do naszych kobiet bo swoją też chetnie bym wziął...ALE TO NIE FERIE ;) No chyba, że będzie aktorką w teledysku...

Hoola, moja dziewczyna jest kierownikiem produkcji, operatorem i montażystą i myślę, że niejednego filmusera by zawstydziła swoim skillem :mrgreen:
arelemm
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 13:52

yotka pisze:Źródło posta
arelemm pisze:Źródło posta
alias pisze:a może ktoś będzie chciał zabrać swoją lub swoje kobitki jako opcja?


Alias nikt nikomu nie zabroni myślę...ale to ma być praiwe szkolenie i praca, a nie zjazd rodzinny :). Z całym szacunkiem do naszych kobiet bo swoją też chetnie bym wziął...ALE TO NIE FERIE ;) No chyba, że będzie aktorką w teledysku...

Hoola, moja dziewczyna jest kierownikiem produkcji, operatorem i montażystą i myślę, że niejednego filmusera by zawstydziła swoim skillem :mrgreen:


Kto chce uczestniczyć w szkoleniu...a nie w feriach ;) proszę bardzo :). Zresztą napisałem, że nikt nikomu niczego nie zabrania ;). Ja zabiorę dzieci. Mają po 6 lat, ale żywo interesują się tematem :lol:
yotka
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 13:54

Nie no, jasne, ja tak trochę z przymrużeniem oka mówię ;)
mav
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 13:55

Mi pasują oba terminy. Nie zdążyłem dogadać w swoim miejscu, chociaż rozmowy niby aktualne.
Natomiast w sumie myślałem, że jednak spotkanie będzie miało dość luźny charakter, powiedzmy towarzyski?
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
arelemm
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 14:02

mav pisze:Źródło posta Mi pasują oba terminy. Nie zdążyłem dogadać w swoim miejscu, chociaż rozmowy niby aktualne.
Natomiast w sumie myślałem, że jednak spotkanie będzie miało dość luźny charakter, powiedzmy towarzyski?


To trzeba pomyśleć...

Możemy jechać tylko towarzysko. Przejść się w góry pojeść i wypić, ale na to 3 dni nie trzeba ;) i oczywiście trzeba zadzwonić ile wezmą za taką grupę.

Ja zaproponowałem taką formę bo pomyślałem, że wszyscy tu są w miarę zakręceni na punkcie filmowania, jak tego nie rozumieć, i z chęcią wspólnie powalczą z tematem zdjęć i montażu przy okazji znacząco obniżając koszt pobytu. O nowo zdobytej wiedzy nie wspominając :)
mav
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 14:10

Istotny moim zdaniem będzie złoty środek. Chyba każdy chciałby się też "zresetować" a nie z pracy do pracy ;-)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
arelemm
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 14:22

mav pisze:Źródło posta Istotny moim zdaniem będzie złoty środek. Chyba każdy chciałby się też "zresetować" a nie z pracy do pracy ;-)


Nie jest to zły pomysł. Możemy zapłacić normalnie i zrobić coś rekreacyjnie. Choć przyznam, że wtedy nie będzie parcia i nie wiem, czy pozabieramy ze sobą sprzęt żeby chociaż jakieś testy porównania zrobić. Chętnie bym na żywca zobaczył obrazki nagrane np Redem ;), BM, GH5s, fs700, Canonem.... i wszystko bejrzał na prawdziwym, skalibrowanym monitorze FOTO porównując do obrazu na zwyklaku. Żeby dotknąć czegoś innego zastanowić się, czy i co warto kupić ;)

A może jakiś test na YT? Pobawimy się w Vlogerów, testerów ;) :lol:

Ja tam jestem otwarty, ale jedno jest pewne. Musimy określić jedno założenie, bo inaczej wszystko się posypie a szkoda byłoby się nie spotkać :)
Dlatego ja wymyśliłem ten film reklamowy --- jest wyzwanie jest zabawa ;)

Mav rzuć jakiś pomysł :)
8kmichal
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 14:29

Szczerze - ja wolę zapłacić i posiedzieć na luzie, pójść w góry na spacer (mogę Wam zrobić wycieczkę w Karkonosze) i podejść do tego bez spięcia - poznać się i pogadać, niż zabierać się za filmowanie, chodzić z aparatem itp. Fajnie jak będzie jeden komp, żeby coś zrobić i pokazać, ale całość to luźne spotkanie a nie warsztaty, niepotrzebne zamieszanie.

Zwłaszcza, że pójdziemy sobie w góry do najwyżej położonego browaru w Europie na piwko i gulasz z knedlem :shock: 8-)
kulfi82
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 14:45

A mi akurat pomysł z mini konkursikiem na materiał filmowy się spodobał. Przecież nikt nie mówi, że musimy siedzieć 5h i kręcić. Każdy w swoim czasie mógłby coś ciekawego pyknąć a później konkursik forumowy. Każda forma mi odpowiada - najważniejsze spotkanie.
"Ojciec Zdzicha"
mav
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 14:56

Ja też wolałbym film traktować jako mocny dodatek a nie główny temat.
Z drugiej strony "konkursik" też jest niegłupi, ale też wyklucza wyprodukowanie reklamy. Mimo wszystko osobiście chciałbym nie spędzić przy typowym nagrywaniu więcej, niż pół dnia. Z reguły to jest tak, że w piątek się wszyscy dopiero zjeżdżają, a w niedzielę już zbierają do wyjazdu.. i tak z 3 dni robi się 2 a tu jeszcze nagrywanie, to nawet nie będzie kiedy pogadać :)
Ja oczywiście mogę na przykład przywieźć fs700 i kran, ale to już jest +/- 3 godziny rzeźby.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
arelemm
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 15:05

No właśnie...

Ile osób tyle pomysłów. Szczerze, to pomimo, że byłem w Karkonoszach x-razy to zawsze chętnie pójdę popatrzeć w dal bo od monitorów różnego rodzaju niedługo oślepnę ;), ale... (jak ktoś kiedyś powiedział, wszystko po ale jest g... warte) zjazd forumowy filmowców marzył mi się nieco inny. I choć Was nie znam i już lubię ;) to w góry, na wycieczki, zwiedzania jeżdżę z rodziną ;) I nie zrozumcie mnie źle, ale chciałem żeby było filmowo, żeby pojawiło się sporo sprzętu, żeby byli pasjonaci, żeby porozmawiać o problemach filmowych, nowych trendach, zobaczyć na żywo montaż w DR, czy pakiecie Adoba... połączyć trochę spotkanie towarzyskie z zapałem filmowych pasjonatów...Może chociaż pooglądać swoje prace i cosik omówić. JAk się realizowało,jakie problemy. Żeby coś z tego spotkania wynieść...

Dla mnie może być i towarzysko. Na pewno przyjadę, ale.... no właśnie ale to nie będzie chyba ten klimat. Sam nie wiem. Rozumiem, że po sezonie każdy ma ochotę na trochę luzu, ja też....ale w sumie to przy zadaniach filmowych chyba się nie męczę... kocham to ;)

Dodano po 3 minutach :
mav pisze:Źródło posta Ja też wolałbym film traktować jako mocny dodatek a nie główny temat.
Z drugiej strony "konkursik" też jest niegłupi, ale też wyklucza wyprodukowanie reklamy. Mimo wszystko osobiście chciałbym nie spędzić przy typowym nagrywaniu więcej, niż pół dnia. Z reguły to jest tak, że w piątek się wszyscy dopiero zjeżdżają, a w niedzielę już zbierają do wyjazdu.. i tak z 3 dni robi się 2 a tu jeszcze nagrywanie, to nawet nie będzie kiedy pogadać :)
Ja oczywiście mogę na przykład przywieźć fs700 i kran, ale to już jest +/- 3 godziny rzeźby.


To może zrobimy jednak jakieś luźne testy? :)
mav
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 15:21

Zastanawiam się, czy przy tak różnych charakterach i podejściach do zagadnień, będziemy w stanie coś razem złożyć. Jako wyłącznie doświadczenie - świetna sprawa. Ale jako płatne zlecenie? ;) (w sensie spłata pobytu)
Różne rzeczy mogą z tego wyjść.
Zacznie się już na etapie wyboru odpowiedniej kamery :D
Nagrać wywiady? :D
Świecić?
Lecieć na gimbalu? :D

Tyle dylematów.. cobyśmy się nie pozabijali :D
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
kulfi82
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 15:24

Panowie, jeszcze decyzji 100% nie ma, jeszcze silniki w autach nie nagrzane a już ustalamy co do minuty co będziemy robić. Myślę, że spokojnie starczy czasu na wszystko i rozmowy, testy, luźne nagranie reklamowe ..i rzępnięcie czegoś mocniejszego.
"Ojciec Zdzicha"
mav
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 15:28

Tak, ale wiesz, arelemm naobiecuje hotelowi film, a my jakąś popelinę skleimy po pijaku :lol:

W stylu tych betonów "kolędy w zakładzie" czy "szamba betonowe" :D
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
arelemm
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 15:31

:lol: Hahahahaha
kulfi82
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 15:33

No ja to widziałem trochę inaczej, każdy kręci swoją wizję a później na forum ...

Obrazek
"Ojciec Zdzicha"
arelemm
Awatar użytkownika

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 15:40

A ja myślałem, że zrobimy ze 3 ekipy odpowiedzialne za kawałki torta a potem budujemy gniota i męczymy się z dopasowaniami kolorów itd... :mrgreen:

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
Żarty żartami, al zadzwonie, czy jest możliwość i za ile przyjechać jako goście :)
M4jster

ZJAZD FilmUserów 2018

26.01.2018, 16:02

A ja myślałem, że zrobimy ze 3 ekipy odpowiedzialne za kawałki torta a potem budujemy gniota i męczymy się z dopasowaniami kolorów itd... :mrgreen:

Jedna ekipa drony i timelapse, druga wnętrza, trzecia efekty specjalne czyt. pijaństwo

Wróć do „Sprawy forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal