Panasonic Lumix Gh4

Bezlusterkowce Panasonica
8kmichal
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

16.11.2016, 10:45

Może wątek nie jest już na czasie... to jednak jeszcze sporo osóbm oże mieć pytania odnośnie tego modelu.


---
Nowy soft:
Firmware update version 2.6 for Panasonic GH4 fixes a bug when used with the battery grip. It also fixes an issue with a use of Leica DG 100-400mm F4 lens.
http://www.dailycameranews.com/2016/11/ ... e-updates/
arelemm
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

1.02.2017, 15:27

Pytanie...

Swego czasu wrzesień 2015 można było zainstalować VLOG-a wykorzystując błąd Panasa. Warunkiem była wersja oprogramowania do 2.3 max.
Upłynęło sporo czasu, ale pamiętam, że ściągnąłem tę pamiętną wersję systemu ale nie instalowałem...do dziś miałem 2.0.

Puściłem instalkę. Mam teraz 2.3. Na YT znalazłem jak to niby się robi poprzez apkę na telefonie i....nic. Jedynym minusem była nowa apka bo takowej nie posiadałem.
Znacie inny sposób niż ten przy którym poprzez apkę ustawiało się PHOTOSTYLE na VLOG?

Ewentualnie, czy mogę jeszcze uruchomić tego VLOGa z jakiejś starej apki...choć podejrzewam, że nikt takowej po czasie nie ma....
mikefilm
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

1.02.2017, 15:45

Jak ładnie poprosisz to mam i softa 2.3 i starą apkę ;)

Chyba zacznę tym handlować bo coraz więcej osób pyta :D
http://www.mikefilm.pl
http://www.facebook.com/mikedslr

puszka GH4 + Metabones Speedbooster EF,
szklarnia 11-16 2.8 , 17-50 2.8, 50 1.4, 70-200 2.8
trochę żelastwa do stabilizacji i trochę elektroniki do dźwięku.
arelemm
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

1.02.2017, 16:58

Napisałem na priv
valdi99

Panasonic Lumix Gh4

1.02.2017, 19:27

Ale V-log ma sens tylko gdy nagrywasz po HDMI na zewn. rekorderze.
arelemm
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

1.02.2017, 21:54

Nigdy nie korzystałem więc kłócił się nie będę, ale materiał pokolorowany w puszce ciężko potem pokolorować gotowymi profilami a na tym mi zależy.
Arsen

Panasonic Lumix Gh4

1.02.2017, 22:38

Podobny problem z profilami logarytmicznymi masz w aparatach Sony. Wewnętrzne kodeki są zbyt słabe żeby w pełni wykorzystać dobrodziejstwo tak zarejestrowanego materiału i w najmniej odpowiednim momencie możesz się niemiło rozczarować. Przy robotach komercyjnych nie ryzykowałbym grania vloga wewnętrznie w GH4. Jeśli potrzebujesz lepszej rozpiętości tonalnej i kolorystyki materiału zapoznaj się z tą stroną: http://www.leeminglutone.com/. Być może będzie to dla Ciebie lepsze rozwiązanie.
alias
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

1.02.2017, 22:47

arelemm pisze:Źródło posta ale materiał pokolorowany w puszce ciężko potem pokolorować gotowymi profilami a na tym mi zależy.

a niby dlaczego? możesz go praktycznie tak samo 'od-kolorować' a później pokolorować gotowym czy własnym profilem, lut'em czy czym tam chcesz ;)
można nawet osiągnąć więcej bo o ile nad 'od-kolorowaniem' przez V-log nie bardzo możesz panować lub w ograniczonym zakresie, to 'od-kolorowanie' ręczne masz pod pełną i świadomą kontrolą co np. pozwala w pewnych sytuacjach na nieutracenie cennych informacji źródłowej

oczywiście nie będziemy mieli wtedy zysku z efektu rozszerzania rozpiętości tonalnej jaki daje V-log, ale też nie wygenerujemy sobie problemu z powstawaniem większego bandingu w skutek ograniczeń zapisu przy 8-bitowym kodowaniu ;)
mikefilm
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

2.02.2017, 08:38

Ja wszystko gram na V-logu od wesela, przez reklamy po prywatne nagrania.
Wbrew temu co się tu wyżej pisze, że to nie ma sensu bez rekordera, uważam że daje o wiele większe możliwości niż standardowe profile nawet w 8bitach.
Poniżej moje pierwsze próby, teraz radze sobie nim znacznie lepiej:

http://www.youtube.com/watch?v=efv3cMwQ2YU
http://www.mikefilm.pl
http://www.facebook.com/mikedslr

puszka GH4 + Metabones Speedbooster EF,
szklarnia 11-16 2.8 , 17-50 2.8, 50 1.4, 70-200 2.8
trochę żelastwa do stabilizacji i trochę elektroniki do dźwięku.
alias
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

2.02.2017, 11:58

mikefilm pisze:Źródło posta Ja wszystko gram na V-logu od wesela, przez reklamy po prywatne nagrania.
wbrew temu co się tu wyżej pisze, że to nie ma sensu bez rekordera, uważam że daje o wiele większe możliwości niż standardowe profile nawet w 8bitach.

jak wiesz przecież to bardzo wiele zależny od miejsca i czasu realizacji ujęć
miałem w korekcji barwnej materiał z gh4 w V-Logu z eventu firmowego który w większości przebiegał na plaży morza czerwonego w Izraelu
V-log tak zmasakrował niebo że sporo ujęć trzeba było wywalić a te których nie można było wywalić musiałem ratować wstawianiem innego nieba
po prostu duży zakres błękitów (zarówno same odcienie jak i stopnie jasności) przerosły na tyle możliwości matrycy z V-logiem że wyszła kaszana
natomiast ujęcia bez V-loga wyszły ok
na pewno nie można było winić filmowców że coś skopali podczas realizacji zdjęć bo wiele ich wcześniejszych prac było ok,
tu ewidentnie swoje wady obnażył v-log w 8-bitowym kodeku
Buzz

Panasonic Lumix Gh4

25.03.2017, 11:23

Mam pytanie odnośnie problemu audio przy podłączeniu większości mikrofonów objawiającego się w postaci cichego pykania (które zmienia swoją częstotliwość w zależności od czasu migawki). Czy ktoś ten temat przerabiał w polskim serwisie? Z tego co czytałem na początku panaś trochę chciał się od tego wymigać, ale ostatecznie wszędzie na świecie naprawiają to w ramach gwarancji.
mikefilm
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

27.03.2017, 10:15

Mam pytanie dotyczące zasilacza sieciowego:
Istnieje zamiennik? Jeżeli tak to możecie rzucić jakimś linkiem. Ostatnio dużo pracuję w studiu i szkoda mi baterii. Jak mam wydać ponad 300zł na zasilacz to chyba wolę kupić 2 komplet baterii :roll:
http://www.mikefilm.pl
http://www.facebook.com/mikedslr

puszka GH4 + Metabones Speedbooster EF,
szklarnia 11-16 2.8 , 17-50 2.8, 50 1.4, 70-200 2.8
trochę żelastwa do stabilizacji i trochę elektroniki do dźwięku.
8kmichal
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

8.07.2017, 11:46

Czy można wyłączyć dotyk na ekranie w gh4 czy zepsuł mi się wyświetlacz? ;)

Ew. Macie namiar na dobry serwis w Polsce?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
eX3

Panasonic Lumix Gh4

8.07.2017, 15:11

mi w jednym gh3 padł dotyk w ekranie.. ale prócz tego wszystko działa normalnie. więc temat olałem..
8kmichal
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

8.07.2017, 18:52

U mnie podobnie - moja Gh4 jest już na "dojechaniu" - dziś padł w niej dotyk na jednym zleceniu... Dlatego zastanawiam się czy to można "przypadkiem" wyłączyć w menu :)
eX3

Panasonic Lumix Gh4

9.07.2017, 21:34

no w opcjach masz wyłączenie dotyku w ekranie.. już w gh3 więc zakładam że w gh4 również.. ale czy da się to zrobić przypadkiem.. chyba raczej nie :(
Krzychu
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

15.01.2018, 10:50

Panowie i Panie ;) - mam od niedawna swoją GH4 i chciałbym dokupić jakieś baterie. I tu nasuwa się zasadnicze pytanie: czy w zupełności wystarczą zamienniki , czy też aby mieć 100% pewności , że w nieoczekiwanym momencie zabraknie prądu lepiej iść w drogie oryginały?
fotorimex
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

15.01.2018, 11:51

Ja sprzedaje zamienniki Newell oraz Hahnel. Obydwa pokazują stan baterii, natomiast z informacji zwrotnych od klientów wynika, że Hahnel jest bezpieczniejszy.
http://www.fotorimex.pl | Canon, Nikon, Sony, Pentax, Olympus, Panasonic, GoPro, DJI, Tamron, Sigma, Samyang, Tokina, Manfrotto, Benro, Sirui, Velbon, Rode, Tascam, Shure, Saramonic, Atomos, Libec, Akurat, Zhiyun, Feiyu-Tech oraz wiele innych
Krzychu
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

15.01.2018, 12:17

A jaka jest cena za tego Hahnela?
fotorimex
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

15.01.2018, 13:42

Hahnel HL-PLF19 - 119zł brutto
http://www.fotorimex.pl | Canon, Nikon, Sony, Pentax, Olympus, Panasonic, GoPro, DJI, Tamron, Sigma, Samyang, Tokina, Manfrotto, Benro, Sirui, Velbon, Rode, Tascam, Shure, Saramonic, Atomos, Libec, Akurat, Zhiyun, Feiyu-Tech oraz wiele innych
8kmichal
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

16.01.2018, 07:15

Mam 4 oryginały i 2zamienniki Newella. Używam ich tylko kiedy muszę, albo wiem że nie potrzebuje pełnej baterii i mocy.

Trzyma zdecydowanie krócej, ale zawsze jest jakiś backup... Mam w głowie, że mam dwie takie na czarną godzinę. Śmiało możesz brać, ale jako podstawę i tak bym się pokusił o jakiś chociaż jeden oryginał na zmianę.
Krzychu
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

16.01.2018, 11:24

A już myślałem , że ślizgnę się na tych zamiennikach. Oczywiście , mam świadomość , że zamienniki (jakie by nie były) nie wytrzymają tyle co oryginały. No cóż , trzeba będzie zainwestować nieco "piniondzów".
Dziękuję za pomoc.
Robert-flash
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

16.01.2018, 13:41

Ja jadę na NEWELACH 3 rok, w sierpniu minęło 2 lata. Nowe trzymały dłużej niż oryginały, teraz mam wrażenie, że trzymają trochę krócej, ale cena ok 40zł vs 270zł mówi sama za siebie, policz ile dobrych zamienników zmieścisz w jedne oryginałce. Używam i polecam, nigdy nie było niespodzianek.
yotka
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

16.01.2018, 17:25

A propos newelli - dodam od siebie, że moje newelle kiedy leżą nieużywane zachowują energię, w przeciwieństwie do oryginałów sony, które tracą 10-20% po dłuższym czasie.
Krzychu
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

16.01.2018, 18:26

No i zrobiliście mi wodę z mózgu ;)
A tak w temacie Nowelli , to oprócz 1 oryginału , mam 2 szt do mojego Canona 700D i w zasadzie jest OK , tyle tylko , że potrafią podczas filmowania pokazywać spory zapas energii a następnie w kilka minut schodzą do poziomu przy którym wyłączają puszkę. Dlatego jestem do nich trochę sceptycznie nastawiony.
alias
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

16.01.2018, 18:50

yotka pisze:Źródło posta w przeciwieństwie do oryginałów sony, które tracą 10-20% po dłuższym czasie.

a wiesz że właśnie tak powinno być? i z tego co kiedyś czytałem to nie wada, a celowy i ważny aspekt przedłużający ich żywotność ;)
8kmichal
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

16.01.2018, 20:51

Śmiało kupuj za te pieniądze - do szybkich akcji kiedy nie musisz mieć pewności i baterii są ok. Na ważne zlecenie to bym ich nie zabrał, ale.na testy sprzętu, użytek prywatny itp są ok.

Daleko im do oryginałów, ale są po prostu ok
yotka
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

16.01.2018, 21:04

alias pisze:Źródło posta
yotka pisze:Źródło posta w przeciwieństwie do oryginałów sony, które tracą 10-20% po dłuższym czasie.

a wiesz że właśnie tak powinno być? i z tego co kiedyś czytałem to nie wada, a celowy i ważny aspekt przedłużający ich żywotność ;)

O proszę, nie miałem pojęcia :D Aczkolwiek przy cenie newelli ich potencjalnie zmniejszona żywotność mi jakoś bardzo nie przeszkadza, póki co po 1,5 roku nie zauważam żadnych spadków pojemności.
Krzychu
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

16.01.2018, 22:18

8kmichal pisze:Źródło posta Śmiało kupuj za te pieniądze - do szybkich akcji kiedy nie musisz mieć pewności i baterii są ok.

Ale piszesz w odniesieniu do Newelli , czy Hahneli ?

Wróć do „Panasonic”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal