Filmy z youtuba

Propozycje zmian, zgłaszanie błędów, spotkania i inne
szczemp

Filmy z youtuba

7.01.2018, 12:07

Czy tylko mi na forum filmy z youtuba wyświetlają się jako obrazki? Nie odtwarzają się na forum. Po prostu jest miniaturka filmu z tytułem i niby przyciskiem play na środku, a nic nie jest klikalne. Vimeo ma podobnie, nie na klikanie w play nie reaguje, ale kliknięcie w obraz uruchamia i pauzuje film.
Coś posypało się po stronie forum czy po stronie mojej opery? Właśnie od aktualizacji to zauważyłem.
Admin
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

7.01.2018, 12:35

Faktycznie coś jest nie halo, ale to musiało się zmienić dosłownie teraz, jeszcze wczoraj wszystko chodziło.
Chrome: stopklatka i martwy play
FF: Działa
Edge: Działa
Admin też człowiek (z kamerą:)
Admin
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

7.01.2018, 16:29

Hmm, nic nie zmieniałem, ale ruszyło. :D Potwierdzisz?
Admin też człowiek (z kamerą:)
Dividex

Filmy z youtuba

7.01.2018, 17:13

Mi wczoraj tez nie ruszaly, a teraz jest ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
alias
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

7.01.2018, 17:31

problem jest po stronie YT a nie forum
zresztą problemy z chrome o których pisałem, nie tylko że nie zostały usunięte to jeszcze się pogłębiły
z kolei na edge występuje czasami błąd zacięcia filmu po kilkudziesięciu sekundach po czym po następnych kilkudziesięciu sekundach film sam rusza
szczemp

Filmy z youtuba

7.01.2018, 17:43

Tak. Youtube działa. Ale vimeo się dziwnie zachowuje. Raz można kliknąć w play, a raz nie można. Z przewagą nie można.
Admin
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

7.01.2018, 18:49

Podlinkujesz posta z takim filmem, albo sam film wkleisz do posta? Wiem, mogę znaleźć sam...
Admin też człowiek (z kamerą:)
szczemp

Filmy z youtuba

8.01.2018, 07:47

Youtube znowu nie chodzi.
https://www.youtube.com/watch?v=zI84inlquFg
https://vimeo.com/243499280
A tak to wygląda u mnie. Na youtubowym filmie klikam wszędzie, ale nic nie reaguje. Vimeo reaguje tylko na klik w obraz, kontrolki są martwe.
https://vimeo.com/250073342
W innych przeglądarkach jest w porządku. Ktoś z operą może potwierdzić błąd, żebym wiedział czy to tylko u mnie czy opera globalnie ma problem?
kulfi82
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

8.01.2018, 09:08

na chromie wszystko śmiga
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

8.01.2018, 10:14

kulfi82 pisze:Źródło posta na chromie wszystko śmiga

vimeo mi nie działają przyciski, a jedynie klikanie w obraz
Admin
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

8.01.2018, 10:53

Mi w tej chwili nic nie działa na chromie..
Najgorsze, że to tak naprawdę "cudze" strony w ramkach, więc chyba nie będzie to tak łatwo naprawić. Ale przyjrzę się sprawie, bo bez tego ani rusz ;)
Są chociaż linki do wyświetlenia na takie sytuacje.

Dodano po 9 minutach 27 sekundach:
Chociaż w innych miejscach osadzone linki działają :)

Dodano po 34 sekundach:
Hmm, a teraz wszystko chodzi. Może to nie kwestia ramek, tylko któregoś skryptu...
Admin też człowiek (z kamerą:)
alias
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

8.01.2018, 10:58

może zależy od tego który serwer YT się zgłasza?
Admin
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

8.01.2018, 13:32

Tylko że wstawiając ramkę nijak nie decyduję o wyborze serwera. Ale widziałem chyba fajne rozwiązanie z osadzeniem ramek dopiero po kliknięciu w nie - minus rozwiązania jest taki, że nie widać tytułu filmu.
Plus natomiast jest taki, że cała zawartość ramki jest pobrana dopiero wtedy, co nie obciąża tak wczytania strony :)
Admin też człowiek (z kamerą:)
wemlo
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

8.01.2018, 13:58

U mnie wszystko śmiga... Google Chrome.
szczemp

Filmy z youtuba

8.01.2018, 14:20

alias pisze:Źródło posta może zależy od tego który serwer YT się zgłasza?

Wątpię, żeby tak było, bo jak nie działa youtube, to i vimeo. Nie zauważyłem, żeby jedno szło, a drugie nie. Jak nie działa, to oba, i jak działa to też oba.
alias
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

8.01.2018, 14:34

szczemp pisze:Źródło posta Jak nie działa, to oba, i jak działa to też oba.

a u mnie jest odwrotnie :o
Admin
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

4.02.2018, 00:13

Mam prośbę do użytkowników Chrome - zaaktualizujcie do wersji 64 i dajcie znać czy problem jest nadal.
Admin też człowiek (z kamerą:)
szczemp

Filmy z youtuba

4.02.2018, 08:43

Pod operą ewidentnie coś jest nie tak. W tym wątku, podane przeze mnie, filmy z vimeo działają elegancko. Ale youtube jakoś dziwnie. Tak jakby tylko fragment kadru reagował na mysz. To znaczy, raz kursor zmienia się w rączkę w pewnym obszarze kadr, a innym razem w innym obszarze kadru, a jeszcze innym razem nie ma takiego obszaru. Obszary obejmują poziome pasy kadru. Raz od gór, do jakiegoś miejsca, raz od jakiegoś innego miejsca, do samego dołu, a czasem losowe pasy o różnej szerokości. Nigdy na jednym filmie nie zaobserwowałem więcej niż jeden taki obszar. Albo jest jedna, albo wcale. Natomiast w innych wątkach vimeo wcale nie reaguje na mysz, a youtube ma podobnie jak tu, ale w przewadze braku takiego aktywnego obszaru.
alias
Awatar użytkownika

Filmy z youtuba

4.02.2018, 12:32

Admin pisze:Źródło posta Mam prośbę do użytkowników Chrome - zaaktualizujcie do wersji 64 i dajcie znać czy problem jest nadal.

jest lepiej

Wróć do „Sprawy forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal