Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

To, co sąsiadki lubią najbardziej
arelemm
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

10.12.2017, 22:33

PANASONIC

Panasonic LUMIX GH5s

W każdym tygodniu pojawiają się kolejne doniesienia na temat bezlusterkowca Panasonic LUMIX GH5s. Tym razem pojawia się nowa data jego premiery, która rzekomo ma odbyć się 8 stycznia, a podstawowe cechy aparatu wyglądają następująco:
zaprojektowany pod kątem świetnej jakości obrazu w słabych warunkach oświetleniowych,
matryca o mniejszej rozdzielczości niż 20.3 Mpix z modelu GH5,
rozbudowane funkcje wideo,
korpus na bazie GH5,
cena około 2500 USD.

https://www.optyczne.pl/11824-news-O_tym_się_mówi__czyli_plotki_i_ploteczki_z_ostatniego_tygodnia.html
mav
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

15.12.2017, 00:14

Wygląda jakby wzięli to z evki.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
alias
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

15.12.2017, 00:17

albo odwrotnie, tylko się z tym kryli
generalnie, nie ma to jak unifikacja :)
kulfi82
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

15.12.2017, 00:34

Ci co w 5 zainwestowali muszą być przeszczęśliwi. Ogólnie nastała dziwna moda na wprowadzanie do sprzedaży produktu a chwilę później jej wypasionej wersji w podobnej cenie. Ostatnio taki numer Oppo zrobił wydając 1+ 5 a chwilę później 1+5T z o wiele lepszymi bebechami w podobnej cenie, konsole to samo..
"Ojciec Zdzicha"
mav
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

15.12.2017, 07:43

To spisek i celowe starzenie produktów ;-)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
8kmichal
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

15.12.2017, 07:43

Ja tam się cieszę :)
Przeczekałem - ten zamawiam jak tylko wyjdzie :) ;)
arelemm
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

15.12.2017, 09:33

Też przeczekałem i raczej się nie oprę :)
pierdyl
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

15.12.2017, 11:41

A ja nie przeczekałem i teraz się zastanawiam czy nie sprzedać mojego i kupić ten... Chyba, że tym razem uda mi się przeczekać i za rok na black friday może uda się wyhaczyć GH5s w dobrej cenie to zostaną dwie puszki akurat na dwóch operatorów, G7 pójdą na emeryturę.
8kmichal
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

15.12.2017, 12:55

Ja właśnie teraz rozważam sprzedaż mojego G7 na rzecz tej puszeczki :) Póki jeszcze cokolwiek kosztują. Z jednej strony szkoda, bo to nadal bardzo dobre aparaty - z drugiej po co to trzymać...
Aktualnie mam w planie zostawić gh4 jak sprzęt na gimbala, dokupić Gh5s jako sprzęt "główny" i przy bardziej wymagających robotach wyciągać BMPC4K :) :) Tak to sobie wymyśliłem... Tylko jeszcze czeka mnie zakup speedbostera do lumixa.
alias
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

15.12.2017, 13:08

a kiedy wersja "S" będzie w sprzedaży? bo 8 stycznia to tylko pokazać może mają :lol:
arelemm
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

15.12.2017, 14:09

alias pisze:a kiedy wersja "S" będzie w sprzedaży? bo 8 stycznia to tylko pokazać może mają :lol:


Nie martw się do przyszłego sezonu zdążą ;).
Arsen

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 00:27

Premiera zapowiedziana na poniedziałek, tymczasem mamy parę mocnych przecieków, które wydają się autentyczne.

Fotki nowego body: https://www.43rumors.com/ft5-first-imag ... 5s-leaked/
Sensor to najprawdopodobniej układ od Sony lub jakaś jego modyfikacja: https://www.framos.com/en/news/sony-lau ... rveillance
Procesor: Venus 10 (ten sam co w GH5 i G9)
Przypuszczalna specyfikacja:
- wewnętrzne 4K60fps, 10-bit 442 150Mbps
- do 240 fps w trybie FullHD
- brak dual iso, za to zakres do 100000
- poprawione działanie autofocusa, ale wciąż brak detekcji fazy (wielka szkoda, bo tę lub podobną technologię uświadczyć możemy w smartfonach ze średniej półki cenowej)

Panaś zdecydowanie dysponuje jednym z najlepszych procesorów na rynku - bardzo szybkim oraz emitującym stosunkowo mało ciepła. Choć z tym ciepłem w przypadku GH5s to różnie może być. Pojawiają się głosy, że upchanie mocnej specyfikacji w tak małym body poskutkowało zrezygnowaniem ze stabilizacji matrycy żeby poprawić działanie układu chłodzącego. Mam nadzieję, że to tylko plotka, bo to co oferuje GH5 w tym względzie to istna rewelacja. Panasonic ma problem z matrycami i tutaj z pomocą przyjść mają osiągnięcia Sony, a więc matrycowego wymiatacza ;). Ogólnie całość wygląda wiarygodnie i obiecująco.

Moim zdaniem jeśli pucha będzie:
1. Dawała ładny obrazek z zakresem tonalnym na poziomie Sony A7S mkII,
2. Od zakupu posiadała V-log,
3. Produkowała slowmotion na poziomie 180 fps bez widocznej degradacji jakości obrazu,
4. Miała ISO6400 na poziomie 1600 z GH5 (+2EV czułości matrycy),
5. Posiadała stabilizację.
To otrzymamy naprawdę fantastyczne narzędzie nie mające właściwie konkurencji w swojej cenie i będzie można przeżyć zdecydowanie gorszy niż u konkurencji autofocus lub brak filtrów ND (choć tutaj szkoda, że nie zrezygnowano z mechanicznej migawki, elektroniczna by wystarczyła w tego typu "aparacie" i byłoby miejsce na wsadzenie filtra). Wysoka cena jak na bezlusterkowca z małą matrycą trochę martwi, ale z drugiej strony być może pokazuje, że Panasonic jest pewny swojego produktu. Dla poprawy plastyki dalej konieczne będzie zakupienie SpeedBoostera, choć na szczęście ostatnio pojawił się nowy adapter z soczewką i przeniesieniem elektroniki, który podobno radzi sobie nie gorzej od Matabonesa, a jest prawie o połowę tańszy. Niestety producenta nie pamiętam, ale testy już latają po sieci ;)
Gelo

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 11:40

Ciekawie jaką odpowiedź da Sony. Już nie mogę się doczekać premiery A7S III.
kulfi82
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 12:14

Gelo pisze:Źródło posta Ciekawie jaką odpowiedź da Sony. Już nie mogę się doczekać premiery A7S III.

ja tam bardziej jestem ciekawy ile ta odpowiedź będzie kosztowała bo coś czuję, że będziemy się zbliżać powoli do przedziału 18-20K. Co do GH5s to dalej będzie m4/3 nawet w wykonaniu SONY chociaż ten układ zapowiada się trochę dziwnie.
"Ojciec Zdzicha"
Dividex

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 13:54

Gh5 to fajny aparat a gh5s pewnie bedzie jeszcze lepszy jednakze uwazam, ze matryca tej wielkosci to slepy zaulek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8kmichal
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 17:17

Patrząc na to w zestawie od razu z Metabonesem xl nie jest już tak źle z rozmiarem matrycy...
kms

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 18:13

Dividex pisze:Źródło posta Gh5 to fajny aparat a gh5s pewnie bedzie jeszcze lepszy jednakze uwazam, ze matryca tej wielkosci to slepy zaulek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie. I to w sumie tyle w tym temacie. Co by nie dodali, to dalej jest to 4/3. Jako kamerka na drona, to rewelacja, ale kamera "A" - troszkę za mało.
Arsen

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 18:31

Gelo pisze:Źródło posta Ciekawie jaką odpowiedź da Sony. Już nie mogę się doczekać premiery A7S III.

Myślisz, że będą chcieli dać coś zdecydowanie mocniejszego niż w A9? Względem mk II poprawią pewnie autofocus, slowmotion, może rolling shutter i to będzie tyle. Na pewno nie zagrożą FS5. Sony jest teraz w bardzo podobnej sytuacji jak Canon parę lat temu i jakoś ciągle nie możemy doczekać się lustrzanek, które konkurowałby z ich kamerami.
Dividex pisze:Źródło posta Gh5 to fajny aparat a gh5s pewnie bedzie jeszcze lepszy jednakze uwazam, ze matryca tej wielkosci to slepy zaulek.

Super35/APS-C to dalej standard dla filmu i moim zdaniem nic nie wskazuje na to, że coś się w tym względzie permanentnie zmieni. Przy dostępnych SpeedBoosterach Ultra i XL oraz jasnych i ostrych szkłach m43, rozmiar matrycy nie stanowi problemu. Jedynie ogranicza pod względem szumów i zakresu tonalnego, co w sumie dość mocno jest ze sobą związane. Jeśli Panasonicowi uda się tę wadę wyeliminować w GH5s to rozmiar matrycy ma więcej plusów niż minusów, bo tutaj jest właściwie jeden, który właściwie problemem jest tylko od strony finansowej - głębia ostrości.
kms pisze:Źródło posta Dokładnie. I to w sumie tyle w tym temacie. Co by nie dodali, to dalej jest to 4/3. Jako kamerka na drona, to rewelacja, ale kamera "A" - troszkę za mało.

Przyznajcie tak uczciwie, pracował ktoś z Was na zestawie GH5+SB+Sigma 18-35/50-100? Nie sądzę, bo nie pisalibyście takich rzeczy. Znam naprawdę dobrych ludzi, którzy przesiedli się z 5D, 7D i FS700 najpierw na GH4, a teraz na GH5 - nikt nie tęskni za starym sprzętem. Przy natywnych zoomach ze światłem 2.8, faktycznie brakuje głębi, ale tak naprawdę mało kto kręci Lumixami nie posiadając SpeedBoostera. Natomiast możliwość podpięcia małych i lekkich szkieł przydaje się przy pracy na gimbalu, gdzie braki w głębi nie są już tak odczuwalne. Mam porównanie do A7S mkII oraz FS5 i tak naprawdę jedyna wyczuwalna to różnica to rozpiętość tonalna.
mav
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 18:43

Arsen pisze:Źródło posta pracował ktoś z Was na zestawie GH5+SB+Sigma 18-35/50-100?

Ja dostałem taki materiał, plus jakieś stałki.
Nie podobał mi się ;)
Ale to na pewno kwestia przyzwyczajeń. Klient pewnie by nie widział niczego podejrzanego.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Dividex

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 18:47

Co do twojego postu Arsen. To ja nie uzywalem, ale od lat czytam i ogladam newsy jakim to wspanialym tworem jest linia gh panasonica i przyznam, ze kazda nastepna wersja jest lepsza i jakosc filmow jest juz wrecz kinowa. Jednakze zaden z panasonicow nie zawladnal rynkiem filmowym, a po czasie euforii zawsze przychodzi gorzkie rozczarowanie. Na papierze gh5 mial zmiesc konkurencje z rynku, a tymczasem czesto widze na yt, ze ludzie porzucaja panasonica dla sony i canona. Iso 1600 to niestety bieda. A czy ktos moze uzywal gh4 lub gh5 przy uzyciu noktonow z swiatlem 0.95? Czy to w ogole ma sens?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8kmichal
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 19:31

Ma sens, ale bardzo mało używałem ich na takiej głębi bo ciężko już trafić z ostrością. Takie 1.4 to już max dla mnie w przypadku limixa, nie wiem jak można mieć tyle na ff i złapać dobrze ostrość - nos jest ostry ale oczy już nie albo odwrotnie :)

Ograniczeniem i minusem jest łów light - zawsze był i zobaczymy czy to się może zmienić. W przypadku jednoosobowej armii filmowej to wystarczy by lumix był numerem jeden - jeśli to się nie poprawi to nadal mocno będę myślał o przejściu na Sony.

Ten sprzęt ma ogromne plusy do bycia niezastąpionym w swojej klasie - ale nadal wszystko wyjdzie dopiero przy lowlight.
Ergonomia, baterie, ekran, sloty na karty, 4k50p, 180fps - gh5 jest niemal idealny, ale iso1600max to za mało do pracy reporterskiej. Tego się nijak nie obejdzie. Nie da się.

Nie mogę się doczekać tej zapowiedzi, to mój główny cel i plan na ten rok. :)
Arsen

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 19:42

mav pisze:Źródło posta Ja dostałem taki materiał, plus jakieś stałki.

Z racji tego, że podczas zdjęć do teledysku jeden z operatorów poleciał na wakacje i zabrał sprzęt to w trakcie jednego z trzech dni byliśmy zmuszeni robić zdjęcia na FS700 (pozostałe to GH4 i SB). Trochę przeżyłem rozczarowanie obrazkiem z Sony, montażysta też zwrócił na to uwagę - zresztą uprzedzał przed tym, jak już wynikło, że jeden dzień będziemy robić na FS700. Także jak najbardziej jest to kwestia przyzwyczajeń, jednak ostatnio Panasonic zrobił postęp jeśli chodzi o color science w serii GH i szczególnie widoczne jest to w GH5. Poziom Blackmagica albo Canona to nie jest, ale na pewno nie jest gorzej niż w Sony. Może ciut lepiej, ale raczej po prostu podobnie, tylko inaczej. V-log L jest właśnie po to żeby mieć trochę ten kinowy feel, bo podobną rozpiętość można wycisnąć z Cine-D, które jednak za piękny (szczególnie w GH4) nie jest ;)
Dividex pisze:Źródło posta Jednakze zaden z panasonicow nie zawladnal rynkiem filmowym, a po czasie euforii zawsze przychodzi gorzkie rozczarowanie.

To nie jest do tego sprzęt żeby zawładnąć rynkiem filmowym, który swoją drogą jest dość skostniały w swoich przyzwyczajeniach. Od filmów jest linia Varicam i te kamery zyskują coraz większe uznane w oczach operatorów, bo to sprzęt na poziomie Arri. Rozczarowanie bierze się niestety ze zbyt wysokiego poziomu szumów w sprzęcie, który pod względem ergonomii i specyfikacji jest wręcz stworzony do pracy run'n'gun. ISO1600 to bieda, ale ze SB masz jasno jak przy 3200, a to już jest nawet nieźle choć w reportażu wciąż bywa za mało. Dlatego moim zdaniem sukces GH5s zależny będzie właśnie głównie od tego, czy to "s" pojawia się tutaj zasłużenie. Zresztą problem jest też innego rodzaju, bo GH4 potrafi szumieć w cieniach nawet przy ISO400. Trzeba wiedzieć jak odpowiednio eksponować obraz, jeśli tylko GH5s będzie miało odpowiedni zapas ISO to ponownie jest to rzecz do przejścia, gdyż wymaga tylko odpowiedniej techniki pracy i świadomości sprzętu. Dość szybko idzie załapać i wyczuć ile światła potrzebuje matryca żeby nie siać ziarnem.
mav
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 19:50

Mnie wcale obrazek z FS700 jakoś nie powala, ale robię w nim w dalszym ciągu z braku alternatywy na co się przesiadać a chciałbym już wsiąść na coś na lata. Nie lubię często zmieniać kamer pomimo że się starzeją. Lubię poczucie stałości :D
W skrajnym przypadkach nie leży mi nawet obrazek z ISO640. Ale ich ceny tak spadły, że żal sprzedawać i tak czekam i tak czekam i tak czekam.....
A z drugiej strony EVA na ISO800 też potrafiła sypnąć (patrz u Kochanka, chociaż YT zjadł większość)
W następny weekend biorę na robotę A7s2, mam pożyczonego Zdzicha od Fotorimexa, jeszcze coś mam mieć, zobaczymy. w A7s2 też oczywiście mi brakuje 4k50p, więc to raczej nie jest jeszcze ta zmiana, na którą bym się napalał :) ale przynajmniej sobie popatrzę.

Gdyby FS5 miała 4k50p... albo FS7 była tańsza... :D
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Gelo

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 20:05

Myślisz, że będą chcieli dać coś zdecydowanie mocniejszego niż w A9? Względem mk II poprawią pewnie autofocus, slowmotion, może rolling shutter i to będzie tyle. Na pewno nie zagrożą FS5. Sony jest teraz w bardzo podobnej sytuacji jak Canon parę lat temu i jakoś ciągle nie możemy doczekać się lustrzanek, które konkurowałby z ich kamerami.

Myślę że nie mogą być gorsi od panasia, bo nikt tego nie kupi.
Przyznajcie tak uczciwie, pracował ktoś z Was na zestawie GH5+SB+Sigma 18-35/50-100

Oczywiście, ale mi po prostu obraz z panasia nie leży i dlatego wybrałem sony i przy nim zostanę. Na dobrą sprawę do produkcji ślubnych to i A6500 mi styka, tylko najgorszy ten niedosyt... ;)
Arsen

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

6.01.2018, 20:19

Odnośnie obrazka z Lumixa. Tutaj są dwie sprawy: przyzwyczajenie oraz znajomość kamery i jej profili. Teraz pewnie wyszedłem z wprawy, ale kiedyś bez większego problemu łączyłem C100 z GH4. Znajomy, z którym nagrywam śluby bardzo narzekał na różnicę w obrazku względem A7S mkII, ale pogrzebałem w necie i odpowiednie ustawienie obu puszek na potrzeby kotleta załatwia całkiem temat korekcji kolorów, a jak ktoś będzie chciał być bardziej skrupulatny to w poście dużo roboty mieć też nie będzie.
mav pisze:Źródło posta A z drugiej strony EVA na ISO800 też potrafiła sypnąć (patrz u Kochanka, chociaż YT zjadł większość)

Na postawie tego, co widziałem do tej pory to też mnie EVA nie powala. Oczywiście nie jest źle, ale cena jest przesadzona, nawet biorąc pod uwagę, że z rekorderem ta kamera ma jeszcze większy potencjał. GH5s z dobrze dobranymi akcesoriami może okazać się ogólnie ciekawszą opcją dla wielu osób. Za te prawie 40k to kupi się samo body, adapter a nawet adaptery takie jak nam pasują, odpowiednio dobierze szkła wraz z filtrami i jeszcze wystarczy na moduł XLR oraz porządną klatkę. Lub pójdzie do konkurencji i weźmie FS5.
Gelo pisze:Źródło posta Myślę że nie mogą być gorsi od panasia, bo nikt tego nie kupi.

Kupią. Ludzie przyzwyczajeni do obrazka z Sony. Jeśli będą chcieli dać specyfikację z GH5s to stworzą aparat konkurujący z własnymi kamerami (FS5 i FS7 mkI) i dlatego stoją przed podobnym problemem jak kiedyś Canon.
fransua
Awatar użytkownika

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

8.01.2018, 17:53

Dobry ruch z MPX. Dziękuję Sony ;)
Arsen

Panasonic GH5s - czułem, że taki wyjdzie :)

8.01.2018, 18:23

Coraz więcej przecieków o tym, że nie będzie stabilizacji w body. Niby piszą coś o lepszym działaniu autofocusa, ale tutaj pozostałbym sceptyczny. Za to mamy wzmianki o tym, że jednak pojawi się DualISO.

Wróć do „Plotki, przecieki”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal