YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

Jeżeli tylko lubisz pogadać o zagadnieniach filmowych, to tu jest dobre miejsce
kulfi82
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 14:37

Degenerado pisze:Źródło posta przy 3 minutowym teledysku jest ok ale jak trzeba dać coś długiego to jest padaka

zgadzam się, dlatego stosuję combo vimeo plus + google drive. Na vimeo lecą trailery pełny reportaż na google drive. Wszystko zależy od klienta i branży, z którym współpracujemy. U mnie podstawą prezentacji oferty są trailery a kontakt z klientem często odbywa się za pomocą messenger`a, whatsapp`a itd Wklejam link do trailera, na messengerze momentalnie mam miniaturkę (którą zresztą sam mogę wykonać i ustawić) klient klika i responsywnie ogląda gdzie i jak chce. Hosting niestety nie daje takiego komfortu i spokoju. Podobnie z mediami społecznościowymi chcąc coś promować na insta, fb wklejam link i formę generuje automat.
"Ojciec Zdzicha"
Degenerado

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 15:10

apropos automatu, może ktoś nie wie z weselników, że mając własny serwer można z encorea wygenerować i podwiesić film z całym działającym interaktywnie menu (do jakości 720p)

a jeszcze z bolączek yt, bo na vimeo mi się nie przytrafiło, rozpoczęcie roku na uniwerku, leci muza na otwarcie... co robi yt, wywala dźwięk przez prawa autorskie, ostatnio coś tam pozmieniali ale nie kijem go to pałką więc omijam w razie możliwości
8kmichal
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 18:30

Jeśli masz wykupioną licencję to nigdy mi się nie zdarzyło bo Yt zablokował jakąkolwiek pracę.
mav
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 20:14

Mi na Yt też to akurat odpowiada. Jeżeli mi blokują to od razu wiem, że klientowi też.Szykuję mu regulke do wklejenia i jeszcze punktuję :-)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Degenerado

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 21:39

mav pisze:Źródło posta Szykuję mu regulke do wklejenia i jeszcze punktuję


nooo super - robię reportaż z eventu Volvo gdzie leci kawałek z reklamy specjalnie dla Volvo skomponowany...
albo dokument z zakończenia roku wpia gdzie leciała muzyka ze star wars...

jednak wolę nie mieć takich dylematów
mav
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 21:41

Ha, no racja, ale przecież wtedy klient jest świadomy tego, że JEŻELI docelowo chce sobie to wrzucić, to i tak trafi na taki problem i tak. Miałem na myśli muzyki, na które kupuję licencję, a YT i tak się czepia - jednak oczywiście po wysłaniu "roszczeń" zawsze odpuszcza. A jak wysyłam mu roboczy materiał, to mi nie zależy, żeby się "rościć" :)

Masz bardzo dużo racji w tym wszystkim co piszesz, ale myślę, że nie ma co robić z tego problemu.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Degenerado

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 21:58

ja nie robię żadnego problemu, przedstawiam argumenty za własną stroną z portfolio i za własnym serwerem, jest jeszcze jeden aspekt ale tak ogromny, że praktycznie można by cały temat zostawić, tj. uzależnienie użytkownika od swoich usług i wkręcanie go w opłaty, abonamenty itd.
kulfi82
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 22:31

Degenerado pisze:Źródło posta że praktycznie można by cały temat zostawić, tj. uzależnienie użytkownika od swoich usług i wkręcanie go w opłaty, abonamenty itd.

no, ale za dobry hosting (stabilny i szybki) przyjdzie Ci zapłacić o wiele więcej niż za vimeo miesięcznie/rocznie.. jak nie to Ci wyłączą. Co do portfolio, większość i tak przecież materiał na stronie hostuje w vimeo/yt bo jeżeli ktoś ma popularny film generujący kilka tyś wyświetleń to już to widzę jak to działa na linux.pl i pochodnych usługach.

..i żeby nie było, również jestem przeciwnikiem łojenia klientów abonamentami i nie lubię EA ;)
"Ojciec Zdzicha"
Degenerado

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 22:41

nie wiem co ty widzisz bo znowu zdaje się opisujesz jakieś swoje wyobrażenia a nie doświadczenia, roczny serwer pro kosztuje 350 brutto (bez ograniczeń), na homie jak umieszczałem swoje filmy miałem ponad 100tys unikalnych wyświetleń jednego filmu przez 6 miesięcy i nigdy nikt nie narzekał na żadne choćby zacinanie się, buforowanie czy cokolwiek podobnego a wejścia były z drugiej strony kuli ziemskiej
kulfi82
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 22:52

Degenerado pisze:Źródło posta nie wiem co ty widzisz bo znowu zdaje się opisujesz jakieś swoje wyobrażenia a nie doświadczenia

ehh i znowu to samo... oszczędzę tematu i powiem "tak, masz rację... " i "tak, opisuje swoje wyobrażenia". Chcesz korzystaj z hostingu, nie chcesz nie korzystaj.

akurat home.pl mam po drugiej stronie ulicy, wiele lat byłem ich klientem tak samo jak z zenboxa, hostersów, unixstorm itp. To nie są złe serwery, ale strumieniowanie z nich video :)
"Ojciec Zdzicha"
Degenerado

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 23:04

ehhh i znowu to samo... żebyś ty wiedział co ja mam po drugiej stronie ulicy...
8kmichal
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 23:09

Ja mam serwer mini w nazwa.pl - najmniejszy i płace coś ok 360 zł.rocznie. To już cena po pierwszym roku promocji.

Mówisz player ? Masz jakieś sprawdzone wtyczki do wordpressa np ?

To w sumie nie takie głupie...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
kulfi82
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 23:17

Degenerado pisze:Źródło posta żebyś ty wiedział co ja mam po drugiej stronie ulicy...

wole nie wiedzieć
"Ojciec Zdzicha"
Degenerado

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 23:36

8kmichal pisze:Źródło posta Ja mam serwer mini w nazwa.pl - najmniejszy i płace coś ok 360 zł.rocznie. To już cena po pierwszym roku promocji.

Mówisz player ? Masz jakieś sprawdzone wtyczki do wordpressa np ?

To w sumie nie takie głupie...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


osobiście nie używam, podwieszam gołe pliki bez dodatków a nie ma mam milionów wejść do portfolio więc korzystam z tego najprostszego rozwiązania ze względu na szybkość i bezawaryjność, natomiast takie najprostsze playery to są dostępne na stockach a dla tych co inwestują w swoją stronkę, to mogę polecić po nowym roku programistę, który pisze specjalnie pod klienta "player" , żeby można było osadzić linki, reklamę skonfigurować dekompresor i jak wyskakuje reklama to taka jak Ty chcesz a nie jak tam yt przykładowo przydzieli

no nie rozpatrywałem takich transferów, że są w stanie homa po drugiej stronie ulicy zapchać, jak ktoś ma do porfolio milionowe wejścia to yt jeszcze płaci... nie ma dyskusji
mav
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 23:39

Ja w sumie też na swojej stronie - takiej jednej - używam zwykłego tagu video z htmla :) działa zaskakująco dobrze*, nawet buforowanie obsługuje. Wrzucam tylko plik mp4 i działa.

*W teorii każda przeglądarka zinterpretuje to po swojemu, ale ponieważ to standard, to powinny sobie radzić. Narzekania nie widzę.
Jedyny minus - pobrać taki film to łatwizna. Ale trudno.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Degenerado

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 23:43

no niestety nie ma zabezpieczenia, jak nie da się pobrać bez kombinacji to da się zgrabować z okna czy ekranu, to w ogóle nie ma o co walczyć
the_watcher
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 23:45

Z Vimeo i YT jeszcze większa łatwizna... ;)

Teraz wszystko hostuję na Zenboxie (bo jest tani) ale muli niemiłosiernie, cześć filmów mam podpięte z YT, te w których mi muzyki nie blokuje.
Może, jak mówi Kulfi, trzeba się upgrejdować do Pro na Vimeo 8-)
Degenerado

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

22.11.2017, 23:58

w nowym ioesie a co za tym idzie iphonach, ipadach itd. z nowym systemem wszedł hevc jako natywny kodek, nie wiem jak szybko przestawi się yt i vimeo ale to dużo mniejsze pliki, transfery a super jakość, to bym wziął pod uwagę przy ewentualnym inwestowaniu w onlineowe portfolio

niestety trzeba też sprzętowo przemyśleć sprawę bo przy enkodowaniu każda maszyna jest do zajechania (na ten moment)
Mafox_
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

23.11.2017, 08:43

Do przekazywania i współpracy dobrym rozwiązaniem jest NAS , przesyłasz link do folderu i już w tej samej sekundzie kiedy prześlesz klient ma dostęp do folderu. Folder może być z hasłem. Klient może nie tylko pobierać lub bezpośrednio odtwarzać ale i wrzucać własne materiały jednym kliknięciem "wgraj". Dodatkową zaletą jest to, że po wgraniu masz wszystko od razu u siebie i nie musisz nic stylistyki dodatkowo pobierać (jak przez wetransfer,hosting itp.).
mav
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

23.11.2017, 08:56

Pod warunkiem posiadania dobrego łącza :)
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
Degenerado

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

23.11.2017, 09:37

Mafox_ pisze:Źródło posta Do przekazywania i współpracy dobrym rozwiązaniem jest NAS , przesyłasz link do folderu i już w tej samej sekundzie kiedy prześlesz klient ma dostęp do folderu. Folder może być z hasłem. Klient może nie tylko pobierać lub bezpośrednio odtwarzać ale i wrzucać własne materiały jednym kliknięciem "wgraj". Dodatkową zaletą jest to, że po wgraniu masz wszystko od razu u siebie i nie musisz nic stylistyki dodatkowo pobierać (jak przez wetransfer,hosting itp.).


zgadza się, w przyszłym roku sam zamierzam tak zrobić i potestować jak taki nas da radę na symetryku 250 i orange 600/60, największa zaleta to brak uploadu, który jest stosunkowo długi, tu się kopiuje pliki w przysłowiowe 5 s. i już, gorzej jak jest materiał dla jakiejś konkretnej grupy udostępniany i w jednym czasie jakaś większa liczba osób chce go oglądać czy pobierać

używasz może jakiegoś konkretnego rozwiązania ?
razor89md

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

23.11.2017, 09:40

kulfi82 pisze:Źródło posta
Degenerado pisze:Źródło posta przy 3 minutowym teledysku jest ok ale jak trzeba dać coś długiego to jest padaka

zgadzam się, dlatego stosuję combo vimeo plus + google drive. Na vimeo lecą trailery pełny reportaż na google drive. Wszystko zależy od klienta i branży, z którym współpracujemy. U mnie podstawą prezentacji oferty są trailery a kontakt z klientem często odbywa się za pomocą messenger`a, whatsapp`a itd Wklejam link do trailera, na messengerze momentalnie mam miniaturkę (którą zresztą sam mogę wykonać i ustawić) klient klika i responsywnie ogląda gdzie i jak chce. Hosting niestety nie daje takiego komfortu i spokoju. Podobnie z mediami społecznościowymi chcąc coś promować na insta, fb wklejam link i formę generuje automat.


Stosuje dokładnie taką samą praktykę. Trailer leci na Vimeo a cały film na google drive gdzie jest podwieszony 2msc. Bazuje na SM w kontaktach z klientem i dla mnie to najlepsze rozwiązanie ... na tą chwilę ;)
Mafox_
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

23.11.2017, 15:15

Degenerado pisze:zgadza się, w przyszłym roku sam zamierzam tak zrobić i potestować jak taki nas da radę na symetryku 250 i orange 600/60, największa zaleta to brak uploadu, który jest stosunkowo długi, tu się kopiuje pliki w przysłowiowe 5 s. i już, gorzej jak jest materiał dla jakiejś konkretnej grupy udostępniany i w jednym czasie jakaś większa liczba osób chce go oglądać czy pobierać

używasz może jakiegoś konkretnego rozwiązania ?


Mam Qnap TS 251 8GB ,ale ogólnie taki NAS może posłużyć do ogromnej ilości dodatkowych rzeczy. Kupiłem do najzwyklejszego backupu a teraz nie pamiętam czy dało się żyć bez tego (żart) ;) Brak nowoczesnego NASa można porównać do braku smartfona. Też wielu zapomniało,że kiedyś były tradycyjne telefony na kablu z których nadal można byłoby zadzwonić wszędzie a a dzisiaj trudno się obyć bez smartfona którym TEŻ można telefonować :-)
ps. Jak masz dostęp do Orange to pewnie też do Toya a w niej chyba za 10zł drożej do każdego pakietu standardowego masz łącza symetryczne w kablówce czyli np. 250/250 zamiast 250/25. Sprawdź.
Degenerado

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

23.11.2017, 17:48

nie widzę na ich stronie, że w ogóle mają sieć w wawie
8kmichal
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

29.11.2017, 18:47

Pomijając co można gdzie i komu wsadzić - i za ile :)


Jak Waszym zdaniem wypada jakość filmów na jednym i drugim portalu ? Interesuje mnie pokazanie produktu o maksymalnie najlepszej możliwej jakości.
razor89md

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

16.02.2018, 15:51

Wznowie temat.

Zakładamy, że wykupuje na rok pakiet na vimeo 5gb na msc i 250gb rocznie to czy po pełnym roku jak nie będę chciał kontynuować tego pakietu to filmy nadal będą wyświetlane?
kulfi82
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

16.02.2018, 16:10

razor89md pisze:Źródło posta Wznowie temat.

Zakładamy, że wykupuje na rok pakiet na vimeo 5gb na msc i 250gb rocznie to czy po pełnym roku jak nie będę chciał kontynuować tego pakietu to filmy nadal będą wyświetlane?

już padła wcześniej odpowiedź..
https://help.vimeo.com/hc/en-us/article ... membership
"Ojciec Zdzicha"
razor89md

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

16.02.2018, 17:56

kulfi82 pisze:Źródło posta
razor89md pisze:Źródło posta Wznowie temat.

Zakładamy, że wykupuje na rok pakiet na vimeo 5gb na msc i 250gb rocznie to czy po pełnym roku jak nie będę chciał kontynuować tego pakietu to filmy nadal będą wyświetlane?

już padła wcześniej odpowiedź..
https://help.vimeo.com/hc/en-us/article ... membership


no i lipa! dzięki ;)
arelemm
Awatar użytkownika

YouTube vs. Vimeo - portfolio ?

20.11.2019, 14:27

Kojarzy ktoś, czy we wczeeśniejszych latach na Black Friday były jakieś promki na Vimeo?

Wróć do „Dyskusje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal