Szybkie pytania

Dział dla początkujących
8kmichal
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

5.06.2017, 19:44

Nie wiem co robię źle - w Ap obraz wygląda dużo lepiej niż po eksporcie. Plik wyszedł jako CBR 30mbit, to samo mam kiedy puszczam VBR2 16mbit (profil dedykowany na Yt).
Po lewej widać podgląd z VLC, po prawej obraz w premierce).
Obrazek

To jest koniecznie do poprawy. W Ap ustawienia sekwencji mam takie: (zmieniam zawsze na ten kodek, bo obraz wygląda lepiej niż w mpeg - u)
Obrazek

Eksport dałem tak:
Obrazek
kulfi82
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

5.06.2017, 20:25

Czy możesz odpalić to w windowsowym playerze i stwierdzić czy dalej jest gorzej niż AP? Jaka grafika? Przestawiłeś w panelu nVidia opcje zarządzania przestrzenią podczas odtwarzania?
Ostatnio zmieniony 5.06.2017, 23:23 przez kulfi82, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ojciec Zdzicha"
kms

Szybkie pytania

5.06.2017, 20:28

Ja mam ten sam efekt po wrzuceniu na youtube. Film jest bez kontrastu i wyprany z kolorów. Na kompie bajka, a tam lipa. Nie wiem co z tym robić...
kulfi82
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

5.06.2017, 20:35

Według mnie to kwesta zarządzania profilem barw.. przeglądarka, player, przeglądarka zdjęć korzystają u Was z różnych profili ewentualnie macie coś namieszane w sterowniku od grafy. Dla przykładu odpalcie sobie zdjęcie np. w irfanview a później otwórzcie je np w firefox`xie u Was może wyglądać inaczej.
"Ojciec Zdzicha"
stdanielo

Szybkie pytania

5.06.2017, 22:01

sprawdź ustawienie czy masz pełny czy ograniczony, kiedyś tak miałem i myślałem, że oszaleję, zanim znalazłem :)
na szczęście to tylko wyświetlanie, więc u innych jest ok
Obrazek
kulfi82
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

5.06.2017, 22:25

sprawdź ustawienie czy masz pełny czy ograniczony, kiedyś tak miałem i myślałem, że oszaleję, zanim znalazłem :)
na szczęście to tylko wyświetlanie, więc u innych jest ok

to właśnie miałem na myśli..
"Ojciec Zdzicha"
8kmichal
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

5.06.2017, 23:18

Obrazek

Zobaczcie - wygląda tak samo ?
Zmieniłem, renderuję raz jeszcze i wrzucam plik wideło :)

---
Chyba się udało - jesteś wielki !
eX3

Szybkie pytania

5.06.2017, 23:43

niestety ale jak jesteśmy przy kolorach to trzeba zacząć od poprawnej kalibracji monitora.. odkąd w tamtym roku zrobiłem kilkanaście ślubów foto zamiast wideo szybko bo przy pierwszym wołałem kolegę z kalibratorem na pomoc.. bo niestety to co widzisz na kompie a to co idzie do neta/druku to inna bajka.. Twój filmik na szybkiego obejrzałem w innym temacie i właśnie nie zdążyłem napisać że kolorki masz wypaprane.. tak jakbyś nie widział jak ich poprawnie na kompie.. ale link szybko znikł a ja zająłem się inna robotą :(
Poszukaj kogoś w okolicy z kalibratorem i odrobiną wiedzy za te 50-150zl zrobi Ci magię i w końcu będziesz widział co kolorujesz ;) ja ostatnio zainwestowałem w X-Rite i1Display Pro i szczerze polecam... raz na miech/dwa kontrola i nie mam żadnych problemów z poprawnym wyświetlaniem kolorów które w końcu widzę.. no chyba że program pod windowsem nie obsługuje poprawnie profilu jak microshitowe przeglądarki/playery.
8kmichal
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 00:07

Mam znajomego z Xrite - kiedyś pożyczyłem za okazjonalne 50zł ale chyba sobie nie poradziłem z tematem :)
Zajmę się tym raz jeszcze jak przyjdzie nowy dysk i zrobię wszelkie formaty / sprzątanie kompa...
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 12:03

eX3 pisze:Źródło posta jak microshitowe przeglądarki

hola hola, mikroshitowy Edge poprawnie wyświetla kolory i zauważa profile monitora a potężne Google nadal w Chrome nie zaimplementowało
dalej idąc, to stary poczciwy windows media player też czyta profile, w przeciwieństwie to tych nowych odtwarzaczy z Win 8 i 10

jednak patrząc na to z drugiej strony to samo windows jest totalnym shitem, bo to w systemie powinna być zaszyta obsługa profili a nie być zrzucana na barki programów
tak się dzieje w innych systemach operacyjnych
ale
skoro nic na to nie poradzimy to może warto zrobić jakąś listę programów które: obsługują profile prawidłowo, obsługują profile nieprawidłowo, nie obsługują profili kolorów?
ta druga grupa to np. programy Corela które z kolorów robią cuda wianki mimo że odczytują profile
kulfi82
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 14:07

8kmichal pisze:Źródło posta Mam znajomego z Xrite

Mam Xrite i1Pro.. chciało mi się kalibrować przez pierwszy rok, później stwierdziłem, że to bezcelowe. Raz, że pracuje na monitorach za 1200zł z słabiutkim sRGB. Dwa, że nawet jak pracowałem na wysokich modelach Eizo ColorEdge to zawsze ślubniak lądował na lapku za 1500pln lub fantastycznym 40 calowym samsungu. Co innego bardziej profesjonalne produkcje TV lub fotografia.
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 14:56

kulfi82 pisze:Źródło posta to zawsze ślubniak lądował na lapku za 1500pln lub fantastycznym 40 calowym samsungu

myślisz że zawsze tak będzie? ;)
kulfi82
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 14:58

alias pisze:Źródło posta myślisz że zawsze tak będzie?

myślę, że w tym targecie tak..
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 15:01

kulfi82 pisze:Źródło posta myślę, że w tym targecie tak..

czy to specyfika Twojego regionu? jakoś nie przekonuje się do tej wersji przyszłości ;)
kulfi82
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 15:22

no ale w czym problem, bo może nie do końca się rozumiemy. Moim zdaniem brak idealne dobranych profili kolorystycznych i kalibracji co miesiąc monitora to nie jest coś co przekreśli cała pracę. Oglądając dziennie wiele produkcji ślubnych z przeładowanymi do granic możliwości filmlookami sądzę, że nie jestem jedyny z taka opinią i specyfikacja mojego regionu nie ma tu nic do rzeczy. Staram się ze wszystkich sił zachować względnie naturalną i dobrze dobraną kolorystykę i póki co ja i klienci są zadowoleni.
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 16:28

no własnie o to mi chodzi, żeby nie ignorować klientów tylko dlatego że teraz mają słabe telewizory czy oglądają na laptopie za 1,5K
skoro do tego tak nie podchodzisz to wszystko ok i nie ma tematu
po prostu inaczej odebrałem to co napisałeś:
kulfi82 pisze:Źródło posta chciało mi się kalibrować przez pierwszy rok, później stwierdziłem, że to bezcelowe. Raz, że pracuje na monitorach za 1200zł z słabiutkim sRGB. Dwa, że nawet jak pracowałem na wysokich modelach Eizo ColorEdge to zawsze ślubniak lądował na lapku za 1500pln lub fantastycznym 40 calowym samsungu. Co innego bardziej profesjonalne produkcje TV lub fotografia.

dla mnie kalibracja zawsze jest celowa, bez względu czy pracuję na monitorze za 1K PLN czy za 43K PLN, i bez względu czy to trafi na laptopa z Biedronki za 500 PLN, czy do kina lub TV/TV SAT
dziś Twój klient ma 40" samsunga , a jutro może mieć 75" OLED'a LG czy Panasonica,
tego nie przewidzisz ;)
no i film jest pamiątką na lata a nie na dziś czy juto, ma być zapisem z tego wydarzenia także dla następnych pokoleń
kulfi82
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 18:10

alias pisze:Źródło posta no i film jest pamiątką

otóż to... mówimy o pamiątce, czasami mniej a czasami bardziej ambitnej, ale osobistej pamiątce a nie produkcji kino/reklama/TV. Czy ograniczanie się do zachowania naturalnej, poprawnej kolorystyki z pominięciem zaawansowanego color gradingu jest olewaniem klienta? moim zdaniem nie, ale to dyskusja na oddzielny wątek :)
"Ojciec Zdzicha"
alias
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 18:35

moim też nie, ale nawet
kulfi82 pisze:Źródło posta do zachowania naturalnej, poprawnej kolorystyki z pominięciem zaawansowanego color gradingu

nie zaszkodzi mieć skalibrowany monitor :D
MarcinM
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 19:37

kulfi82 pisze: Staram się ze wszystkich sił zachować względnie naturalną i dobrze dobraną kolorystykę


a skąd wiesz, że masz naturalną i dobrze dobraną kolorystykę, jeżeli:

kulfi82 pisze: chciało mi się kalibrować przez pierwszy rok, później stwierdziłem, że to bezcelowe.
kulfi82
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

6.06.2017, 19:39

MarcinM pisze:Źródło posta a skąd wiesz, że masz naturalną i dobrze dobraną kolorystykę, jeżeli:

ufam swojemu zmysłowi wzroku :)
"Ojciec Zdzicha"
eX3

Szybkie pytania

6.06.2017, 21:17

no 8kmichal, też ufał swojemu zmysłowi wzroku i bardzo dobrze tylko niestety sprzęt go oszukał w tamtym momencie... a nie wzrok i o to właśnie się rozchodzi ;)
dantry

Szybkie pytania

9.06.2017, 23:26

Panowie, szybkie pytanie. Mam Canona 7D i chciałbym dokupić dodatkowe dwie baterie. Warto płacić za oryginał czy podróbki też dadzą radę? Jeśli dadzą radę to konkretnie jaką firmę polecacie? Z góry dzięki
Marcin Golik
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

9.06.2017, 23:37

dantry pisze:Źródło posta Panowie, szybkie pytanie. Mam Canona 7D i chciałbym dokupić dodatkowe dwie baterie. Warto płacić za oryginał czy podróbki też dadzą radę? Jeśli dadzą radę to konkretnie jaką firmę polecacie? Z góry dzięki


Warto brać oryginały. Przynajmniej ja nie trafiłem na żaden zamiennik godny polecenia. Oryginały zawsze mi śmigały najdłużej.
MarcinM
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

11.06.2017, 11:02

jeżeli do foto i video hobbystycznie - możesz brać co chcesz, jeżeli do video jako praca - tylko oryginały. zamienniki potrafią wyłączyć się bez ostrzeżenia przy np. 20-30%.
Ziben

Szybkie pytania

24.06.2017, 23:15

https://creativityinnovationsuccess.fil ... =840&h=840

jest jakiś podobny rig do gh5? tzn mały, z ff + miejscem na monitor/mikrofon (troche wiekszy niz na zdjeciu) i szybkozlaczka
8kmichal
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

25.06.2017, 07:22

Z każdego możesz zrobić taki set. Baseplate + co tylko Ci się podoba.
Ziben

Szybkie pytania

25.06.2017, 09:37

8kmichal pisze:Źródło posta Z każdego możesz zrobić taki set. Baseplate + co tylko Ci się podoba.


a znasz moze jakis model zgodny z manfrotto 501? bo mam takie bazy wszędzie w statywie itd, a to co do tej pory znajduje wydaje sie byc za długie

http://www.ebay.com/itm/Dovetail-Quick- ... 1248713779

znalazłem coś takiego, jest coś podobnego do kupienia w PL?
8kmichal
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

25.06.2017, 19:57

Dowolny model - przecież do bazy wkrecasz bazę od stopki :)

Raczej to jeden taki sam system rurek i gwintów. Ja mam kotlet ginie i niegdyś zamawiałem jaka część chyba z robimytv. Znajomy przez pół roku zamawiał części z chin i złożył później potwora.



Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
Janusz_b
Awatar użytkownika

Szybkie pytania

25.06.2017, 22:28

Ziben pisze:Źródło posta
8kmichal pisze:Źródło posta Z każdego możesz zrobić taki set. Baseplate + co tylko Ci się podoba.


a znasz moze jakis model zgodny z manfrotto 501? bo mam takie bazy wszędzie w statywie itd, a to co do tej pory znajduje wydaje sie byc za długie

http://www.ebay.com/itm/Dovetail-Quick- ... 1248713779

znalazłem coś takiego, jest coś podobnego do kupienia w PL?


Zobacz mój post w dziale STABILIZACJA -Szybkozłączka do gimbala (i nie tylko)
Janusz_B
DVX200 i GH5, GH4, G7 ze słoikami na sporej półce.
Tom_LS

Szybkie pytania

4.07.2017, 10:41

Witam, jaki symbol KŚT (Klasyfikacja Środków Trwałych) ma gimbal?

Wróć do „Filmowe przedszkole”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal