Jaki gimbal: Beholder czy Pilotfly?

Steadicam, gimbal, rigi
mav
Awatar użytkownika

Jaki gimbal: Beholder czy Pilotfly?

23.05.2017, 01:31

Dobre pytanie. Ale pewnie za wiele innowacji w stosunku do steadicama się nie wymyśli.
Czyli zdalny follow focus, ewentualnie wykorzystanie silnika obiektywu i zdalne sterowanie z kamery, lub AF.
A7S3, FX30, jazda kran dron zdzich i takie tam | Sprzęt filmowy do wynajęcia | Moje realizacje
kulfi82
Awatar użytkownika

Jaki gimbal: Beholder czy Pilotfly?

23.05.2017, 09:35

Escobar pisze:Źródło posta Jak ostrzycie podczas nagrywania takim gimbalem? Jeśli z ręki to czy nie zaczyna drgać ze względu na stawiany mu opór?

A jak ostrzysz na zwykłym steady? Ja osobiście mam zapiętego samyanga 12 więc tam nie ma tematu ostrzenia, jeżeli zakładam coś węższego to AF-C ze śledzeniem.
"Ojciec Zdzicha"
quadro
Awatar użytkownika

Jaki gimbal: Beholder czy Pilotfly?

24.05.2017, 09:25

kulfi82 pisze:Źródło posta
Escobar pisze:Źródło posta Jak ostrzycie podczas nagrywania takim gimbalem? Jeśli z ręki to czy nie zaczyna drgać ze względu na stawiany mu opór?

A jak ostrzysz na zwykłym steady? Ja osobiście mam zapiętego samyanga 12 więc tam nie ma tematu ostrzenia, jeżeli zakładam coś węższego to AF-C ze śledzeniem.

Tak przy okazji - jakie masz ustawienia na tej 12-tce żeby to było ostre w niemal całym planie? Jedziesz na pełnej dziurze czy raczej przymykasz?
A6300 się gimba na Ździchunie ;)
kulfi82
Awatar użytkownika

Jaki gimbal: Beholder czy Pilotfly?

24.05.2017, 10:31

Właściwie przy f4 od 1m masz ostrość do nieskończoności. Jak otworzysz na maksa to od 2 metrów -> nieskończoność. Generalnie przy takich parametrach nie zastanawiasz się nad ostrością. Bierz wersję filmową.
"Ojciec Zdzicha"
Escobar
Awatar użytkownika

Jaki gimbal: Beholder czy Pilotfly?

23.06.2017, 04:12

Pociągnę dalej w tym temacie ....więc udało mi się zebrać kasę na zakup gimbala, i chciałbym usłyszeć waszą opinię.
Jeśli mielibyście wybierać pomiędzy beholder ec1 a zhiyun nie zwracając uwagi na cenę to na kogo by padł wybór ? Jeśli chodzi o niezawodność ,pracę gimbala(drgania itd), możliwości.

Pozdrawiam
joecamel

Jaki gimbal: Beholder czy Pilotfly?

23.06.2017, 16:43

Escobar pisze:Źródło posta Pociągnę dalej w tym temacie ....więc udało mi się zebrać kasę na zakup gimbala, i chciałbym usłyszeć waszą opinię.
Jeśli mielibyście wybierać pomiędzy beholder ec1 a zhiyun nie zwracając uwagi na cenę to na kogo by padł wybór ? Jeśli chodzi o niezawodność ,pracę gimbala(drgania itd), możliwości.

Pozdrawiam

Ciężko powiedzieć jak się nie ma zestawu do porównania. Pewnie każdy będzie chwalił to co mam. Ja przesiadłem się na EC1 z MS1 i bardzo sobie chwalę, jedynie co w nim mi przeszkadza to większa waga w stosunku do MS1 przez co ręka szybciej się męczy.

Wróć do „Stabilizacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal