Strona 1 z 1

25 rzeczy, o których musisz pamiętać, nagrywając dźwięk

: 18.11.2017, 02:16
autor: soundprayer
Pierwszy artykuł w temacie. Jako, że brakuje wiedzy na tym forum może to zachęci grono filmowe do publikowania kolejnych :) 8-)
http://gadamstudio.pl/25-rzeczy-o-ktory ... ac-dzwiek/

25 rzeczy, o których musisz pamiętać, nagrywając dźwięk

: 18.11.2017, 02:46
autor: razor89md
Ciekawy artykuł ;)

Dla mnie jak dla gościa który mało wie o nagrywaniu dobrej jakości dźwięku pozwala sobie to wszystko ułożyć w głowie i stworzyc obraz tego jaki się za to zabrać ;)

Btw to Twój artykuł?

25 rzeczy, o których musisz pamiętać, nagrywając dźwięk

: 20.11.2017, 13:10
autor: Stefan
Czyli w skrócie "jakby co, to lepiej będzie wynająć zawodowca" no ale to ma sens. Podpisuję się pod wszystkimi punktami :-) Szczególnie podoba mi się punkt 22:

Nagrywając alternatywy nie twórzmy stu wersji jednego zdania. Wiąże się to z perfekcjonizmem, który zatruwa życie. O ile obecnie nie robisz tego dla treningu czy eksperymentu, to nie jest to najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj, czas jest cenny! Dlatego teraz nagrywając głos, czy wersje ujęcia, nie tworzę więcej niż 3-4 wersje krótkich fragmentów frazy, jak i maksymalnie 2 wersje dłuższych „całości”. Z zasady pierwsze wersje (już po dobrej rozgrzewce) zwykle zabrzmią najlepiej.


Kilka miesięcy temu nagrywałem podkłady do materiałów szkoleniowych i była przy tym kupa roboty - jak dwie osoby wcisnąłem do budki (żeby zaoszczędzić na czasie) to potem musiałem wyrównywać poziomy, miałem w sumie 4-5 wersji a potem się okazało, że i tak gdzieś mi umknął jakiś wdech, uderzenie o stojak na papiery czy szum tychże :-) O tym, że było 5 wersji językowych (w tym tylko jeden język, który znam), ludzie nie byli aktorami i o sztywność ich wypowiedzi można się było potknąć, w trakcie okazało się, że część tekstu trzeba zmienić bo nie odpowiada rzeczywistości a kierownik poganiał, żebym się pośpieszył bo do zadania byłem wydelegowany gościnnie przez inny dział nawet nie wspominam :-)

Generalnie o większości rzeczy wiedziałem ale fajnie zobaczyć to wszystko w jednym miejscu.