Zhiyun Crane - chyba najlepszy gimball do bezlusterkowców

Steadicam, gimbal, rigi
gregoriusr

30.07.2018, 08:48

w aircross nie ma przycisku do zooma chyba że na dodatkowym pilocie, ale wydaje mi się, że na pilocie też nie można sterować zoomem. Według instrukcji pilotem można sterować focusem w aparatach canon.
kris

30.07.2018, 11:05

a sterowanie zoomu w rx10 bedzie miał crane ?
8kmichal
Awatar użytkownika

3.08.2018, 17:52

Po awarii mojego v2017 - kupiłem na szybko Crane2. Czy coś się zmieniło i on współpracuje już z Panasonikiem w kwestii dołków focusa, czy nadal tylko Canon ?

---
Ok - już wiem, że nie działa. Bez sensu - to główny czynnik przemawiający ZA zakupem RONINA i jego wyższością nad Zhiyunem :)
poncio

6.08.2018, 09:30

Zhiyun Crane Plus czy Feiyu Tech a1000??

różnica w cenie ogromna ale mimo wszystko zapytam :)
eX3

6.08.2018, 16:20

8kmichal pisze:Źródło posta Po awarii mojego v2017 - kupiłem na szybko Crane2. Czy coś się zmieniło i on współpracuje już z Panasonikiem w kwestii dołków focusa, czy nadal tylko Canon ?

---
Ok - już wiem, że nie działa. Bez sensu - to główny czynnik przemawiający ZA zakupem RONINA i jego wyższością nad Zhiyunem :)

ale ronin s też nie dziala z panasiem? czy gdzieś coś przeoczyłem?? w sensie ustawianie zooma/focusa..

aktualnie sam się zastanawiam by odłożyć flycama.. i crane2 +servo w niezłej cenie nadal jest.. i wygląda spoko..
używane w panasonicami tylko i wyłącznie.. z drugiej strony ronin to ronin...
8kmichal
Awatar użytkownika

6.08.2018, 19:08

Minusy ronina:
- waga !!! Prawie 1kg więcej w porównaniu z Crane2.
- płytka nie pasuje do głowic Manfrotto i odwrotnie. Wielki minus.

W tym wypadku, jednak dobrze się zastanowię czy nie kupić serwo do focusa do Crane2... jeden obiektyw zapięty na stałe, i tyle :)
Ktoś z Was bawił się Roninem ? Podzielicie się jak wrażenia, najlepiej w porównaniu do Zh?

-
W temacie Zh: pracowałem w weekend na Crane 2 i sprawdza się świetnie. Czuć większą moc, względem wersji v2017. Bardzo szybko się ustawia, dobrze trzyma obrazek.
yotka
Awatar użytkownika

8.08.2018, 21:51

8kmichal pisze:Źródło posta - płytka nie pasuje do głowic Manfrotto i odwrotnie. Wielki minus.

Serio? :o To twierdzisz, że to co wszędzie piszą w internetach to nieprawda? :?
eX3

8.08.2018, 22:38

A powiedzcie mi czy ta płytka z crane2 pasuje bezpośrednio jako płytki manfrotto 501pl?
Czy po prostu nacie macie bazę manfrotto 577 + płytka? Albo odkręcacie ten "przód" i na statyw?
Obrazek

//edit sam sobie odpowiem, wystarczy jakakolwiek manfrotto 501pl i można się bawić, oczywiście można zamontować też m577
oryginalna płytka z zh2 jest niefunkcjonalna ze względu na te dodatkowe mocownia na podtrzymanie obiektywu.
8kmichal
Awatar użytkownika

9.08.2018, 22:35

yotka pisze:Źródło posta
8kmichal pisze:Źródło posta - płytka nie pasuje do głowic Manfrotto i odwrotnie. Wielki minus.

Serio? :o To twierdzisz, że to co wszędzie piszą w internetach to nieprawda? :?

No nie miałem w rękach, ale mam to z relacji kolegi, który obcował nim przez cały weekend. To mnie zdziwiło.
Macie go już ?

Wróć do „Stabilizacja”