Feiyu Tech a2000

Steadicam, gimbal, rigi
szczemp

Feiyu Tech a2000

25.09.2017, 19:38

wideo5 pisze:troszkę daleko masz do Radomia. ciężko będzie pomóc na odległość. ja przed wysyłką zawsze kalibruję i ustawiam gimbal pod klienta. jest pewność że wysłałem sprawny. nie wiem gdzie kupiłeś ale podejrzewam że w sklepie foto albo sieciówce, a tam niestety pracują tylko sprzedawcy a nie użytkownicy pasjonaci z wiedzą praktyczną :(

A czy do konfiguracji jest tylko aplikacja mobilna, czy jest też na komputer?
wideo5

Feiyu Tech a2000

25.09.2017, 20:39

oczywiście jak znajdę trochę czasu to podeślę krótkie filmiki. to nie kryptoreklama. zajmuję się głownie filmowaniem a przy okazji zaopatruję ludzi z branży zapewniajac wsparcie techniczne. czy gdzieś napisałem że a2000 nie ma sobie równych? :) nie, świetnie wypada w stosunku jakość-cena i basta. pokaż mi gimbal 2-ręczny za 2300 pln z tyloma dodatkami i możliwościami :)

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
szczemp pisze:Źródło posta
wideo5 pisze:troszkę daleko masz do Radomia. ciężko będzie pomóc na odległość. ja przed wysyłką zawsze kalibruję i ustawiam gimbal pod klienta. jest pewność że wysłałem sprawny. nie wiem gdzie kupiłeś ale podejrzewam że w sklepie foto albo sieciówce, a tam niestety pracują tylko sprzedawcy a nie użytkownicy pasjonaci z wiedzą praktyczną :(

A czy do konfiguracji jest tylko aplikacja mobilna, czy jest też na komputer?

mobilna ale na tyle rozbudowana że wystarczy do poprawnej konfiguracji.
kulfi82
Awatar użytkownika

Feiyu Tech a2000

25.09.2017, 21:02

uważam że a2000 w stosunku jakość-cena nie ma sobie równych

no chciałbym Ci wierzyć, ale od kilku postów nawijasz o zajebistości a2000 a ni jak tego nie możemy zobaczyć na własne oczy. O czym mamy dyskutować jak wszystkie filmy raczej wskazują iż jest to klasa niżej od Zdzicha. Zresztą FeiyuTech też sobie chyba średnio radzi ze swoim sprzętem publikując słabo stabilizowany freez-frame.. no z ręki bym to stabilniej nakręcił. Co mi po milionie ustawień skoro najważniejsza funkcja - stabilizacja działa mocno słabo. Ja przynajmniej tych 2.300pln tutaj nie widzę.

https://www.youtube.com/watch?v=JxdlG6HBJrk

Kryptoreklama na myśl mi przyszła bo co drugie zdanie, że jesteś filmowcem doświadczonym w gimbalach i a2000 jest genialny. Nie atakuję, nie pisze złośliwie chciałbym po prostu zobaczyć możliwości a2000.
"Ojciec Zdzicha"
wideo5

Feiyu Tech a2000

25.09.2017, 22:22

kulfi, nie wkładaj mi do ust słów których nie użyłem. gdzie pisałem o zaj.... a2000 spisuje się w mojej pracy rewelacyjnie ale nie jest pozbawiony wad, nie zapominajmy że dostępny jest jak do do tej pory dziewiczy soft, więc choroby wieku dziecięcego to nic dziwnego. po twoich wpisach wnioskuję że zaliczasz się do grupy ludzi którzy uważają że sprzęt za nich zrobi wszystko :) a wszelkie niepowodzenia najłatwiej zwalić na sprzęt. jestem zawalony robotą i nie mam czasu by ci coś w tym momencie udowadniać. jak się ogarnę z pracą umieszczę filmiki. do tego momentu musisz się zadowolić tymi z netu. sam z ciekawości bym obejrzał twoje lepsze, stabilniejsze ujęcia z ręki, masz może pod ręką manekin chelenge?
pozdrawiam
kulfi82
Awatar użytkownika

Feiyu Tech a2000

25.09.2017, 22:43

wideo5 pisze:Źródło posta kulfi, nie wkładaj mi do ust słów których nie użyłem. gdzie pisałem o zaj.... a2000

a możesz przestać tak wszystko dosłownie odbierać? będzie się łatwiej porozumieć :? . W zajebistości miałem na myśli pisanie o a2000 jako rewelacyjnym sprzęcie
po twoich wpisach wnioskuję że zaliczasz się do grupy ludzi którzy uważają że sprzęt za nich zrobi wszystko

bardzo źle wnioskujesz..
jestem zawalony robotą i nie mam czasu by ci coś w tym momencie udowadniać

ale Ty nie musisz mi nic udowadniać ja tu nie chcę robić jakiejś personalnej wojenki i też nie mam zamiaru Ci tutaj w kontrofensywie coś wrzucać. Chodzi mi tylko o to, żeby dzielić się z użytkownikami rzetelną wiedzą. Rozumiem, że sprzęt musi się sprzedawać i nie mam nic przeciwko, ale bardzo wiele filmów z a2000 jest niestety kiepska - obraz się telepie, drży i fajnie by było to skonfrontować z Twoją opinią. Przecież podzielenie się jakimś ciekawym filmem powinno być w Twoim interesie bo samym opowiadaniem raczej się nikt nie skusi na zakup. Zobacz temat o zdzichunie - tam oprócz opinii pozytywnych jest sporo tych negatywnych, ale materiałów i informacji jest tyle, że każdy może sobie wyrobić własną opinię.
"Ojciec Zdzicha"
Bartek1
Awatar użytkownika

Feiyu Tech a2000

26.09.2017, 01:38

Kulfi82 szczerze powiem że materiał z manekin challenge wygląda porównywalnie do ronina M obsługiwanego przez niedoświadczonego w temacie. Czyli jak z operatora d... to ...
Wiem bo mam właśnie kilka wesel do poprawienia po czymś takim. Ale zdrowe podejście jest mi znajome:) więc chciał bym wiedzieć z czym się mierzę. Dopiero w przyszłym roku kupię gimbala, który spełni moje wymagania nie recenzenta.
Wideo5 jak tylko będziesz miał czas proszę podaj fragmenty nagrań które pokazują użyteczność sprzętu, nie chodzi mi o pokazanie typowych bolączek wieku dziecięcego, a o nagrania jakie na chwilę obecną da się osiągnąć z tego sprzętu. Może być z włączoną IBIS albo OIS. Najważniejsze czy spełnia swoją rolę.
Jeśli przy uruchomionej stabilizacji w body/obiektywie nie da się osiągnąć zadowalających efektów to temat jest do zamknięcia nikt tego nie kupi.
Jakość wykonania na oko jest lepsza w a2000 niż crane, ale ważniejsze są efekty. Taki jest cel zakupu konkretnego rozwiązania.
W piewrwszym teście jaki znalazłem była użyta kulawa stabilizacja w gh5 (mam nadzieją że już to poprawili). Kolejny pokazywał skoki kamery w trakcie biegania po głębszym przeszukaniu forum i youtube widzę że to wspólna cecha mopza air, crane i a2000, ale są na to obejścia. Szukanie na lewo i prawo może być związane z za wysoką czułością na obrót rączki. Pytanie pozostaje otwarte: czy warto kupić teraz czy lepiej poczekać na Crane 2 lub brać crane v2.
wideo5

Feiyu Tech a2000

26.09.2017, 08:17

kulfi, także jestem daleki od personalnych wycieczek ale argument że twoje ujęcia z ręki są lepsze od tych z a2000 widać w twoim filmiku z linku :)
http://filmuser.pl/nasze-relacje-ze-slubow-f29,a-r-ocena-koloru-i-kadru-t440.html a tak na poważnie, zwróćcie uwagę na to że w pierwszy filmie od Bartka z manequin chelenge jest w plenerze, nie wiemy jak równe było podłoże, a wszyscy wiedzą jaki to ma wpływ na stabilnośc ujęć. gimbal poradzi sobie ze stabilizacją w trzech osiach ale kroków operatora nie wystabilizuje co pokazuje filmik szczempa np. w lesie. widać na nagraniu każdy krok. jak słusznie Bartek zauważył u Szczempa da się zauważyć szarpanie w osi "pan" domyślam się ze te fragmenty były nagrane jedną ręką, stąd widoczne skoki. spotkałem się już z tandemem, gimbal + kamizelka i ramię od steady. z samym gimbalem trzeba się nauczyć chodzić no i ważna jest konfiguracja. powtarzam któtyś raz z kolei że jak tylko znajdę czas to usiądę i wybiorę coś by pokazać. aha, korzystam jedynie ze stałek i bez stabilizacji w aparacie a pisząc o chorobach wieku dziecięcego nie miałem na myśli braku stabilności, zwisów... gimbala . chinole nie do końca olewają sugestie użytkowników o funkcjach których zabrakło w ich produkcie, a by się przydały. z nowymi softami producent wprowadza nowe funkcje lub "dopieszcza" stare, póki co dostępny jest tylko fabryczny, pierwszy.
kulfi82
Awatar użytkownika

Feiyu Tech a2000

26.09.2017, 11:21

Kulfi82 szczerze powiem że materiał z manekin challenge wygląda porównywalnie do ronina M

kurczę mamy zupełnie różne poczucie stabilizacji, przytoczony film FT to jeden wielki warp.

kulfi, także jestem daleki od personalnych wycieczek ale argument że twoje ujęcia z ręki są lepsze od tych z a2000 widać w twoim filmiku z linku

no popatrz tak mało czasu masz a jednak chwilę znalazłeś na bawienie się w detektywa inwektywa ;)

Dla mnie na chwilę obecną a2000 nie jest wart swojej ceny przynajmniej po tym co ludzie wrzucają do sieci.. i sam FeiyuTech
"Ojciec Zdzicha"
wideo5

Feiyu Tech a2000

26.09.2017, 17:16

nie oglądałem do tej pory filmów z a2000 bo miałem go już przed premierą, i 2 miesiące przed publikacją filmu powyżej. więc nie miałem potrzeby oglądać testów stabilizatora. to co widzę jest co najmniej żenujące, kto o zdrowych zmysłach wrzuca do neta takie filmy będące antyreklamą - chyba konkurencja :) takie szarpanie widziałem kilka razy przy uszkodzonych i źle skalibrowanych mg v2 :) kulfi masz 100% rację że na podstawie tych filmów nikt mądry nie kupi tego gimbala . strzał w kolano, haha. choćbym chciał to nie wiem jak można tak spierniczyć nagranie .stawiam też na zdublowaną stabilizację aparatu i obiektywu, bo ten gimbal nie jest w stanie tak szarpać :)
Bartek1
Awatar użytkownika

Feiyu Tech a2000

26.09.2017, 18:48

kulfi82 pisze:Źródło posta Kulfi82 szczerze powiem że materiał z manekin challenge wygląda porównywalnie do ronina M

kurczę mamy zupełnie różne poczucie stabilizacji, przytoczony film FT to jeden wielki warp.

Bardzo proszę o cytowanie Całego zdania. Czyli : Kulfi82 szczerze powiem że materiał z manekin challenge wygląda porównywalnie do ronina M obsługiwanego przez niedoświadczonego w temacie(mam w tej chwili styczność z takim materiałem, szarpanie i micro jitter non stop).
Dokładnie tak jak piszesz ktoś ratował to nagranie warpem.


Znalazłem coś ciekawego :
https://www.youtube.com/watch?v=mp7_toXV4j4
kulfi82
Awatar użytkownika

Feiyu Tech a2000

26.09.2017, 19:17

to co widzę jest co najmniej żenujące, kto o zdrowych zmysłach wrzuca do neta takie filmy będące antyreklamą - chyba konkurencja

raczej nie konkurencja bo to oficjalny kanał FT
"Ojciec Zdzicha"
szczemp

Feiyu Tech a2000

26.09.2017, 20:08

Trochę udało mi się zniwelować 'rozglądanie się'. W aplikacji coś poprzestawiałem. Nie jest idealnie i raz na jakiś czas pojawiają się te szarpnięcia. W sumie to dużo nie testowałem, bo już ciemno. Może jutro sprawdzę na zewnątrz.
Trochę myślałem nad wymianą go na zdzicha 2017. I jak nie uda mi się zlikwidować tych wad z stabilizacji do końca tygodnia, to gimbal jedzie z powrotem do sklepu.
Możecie mi tu lub na priw napisać najważniejsze za i przeciw zdzichowi 2017? Temat o nim ma ponad 20 stron i nie chce mi się wszystkiego czytać:))

PS. To nagranie z kościołem na moje oko wygląda całkiem dobrze.
wideo5

Feiyu Tech a2000

27.09.2017, 08:20

zapewniam cię że gimbal jest sprawny :) . podałem ci swój nr. tel. na priv. nie zadzwoniłeś, wolisz narzekać :( . nie zwalaj winy na sprzęt, wybacz szczerość ale po twoim filmie wnioskuję że z gimbalamin nie miałeś do tej pory styczności. podskocz do kogoś kto potrafi to robić, bo wymienisz na zdzicha a film będzie wyglądał tak samo słabo :(
szczemp

Feiyu Tech a2000

27.09.2017, 08:52

Sory, ale nie mam wiadomości do Ciebie. Z gimbalem miałem do czynienia, ale przy budowie. Zbudowałem jednego sam na stormie. Zatem wiem jak go kalibrować i wyważać. Swoją drogą wolałbym aplikację do kalibracji na komputer. Co prawda z używaniem gimbala nie mam wielkiego doświadczenia. Ale przy budowie nauczyłem się, że jak drży to ma za ciężko. A tu ledwo 800g przy limicie 2kg, a i tak drży. Może silniki mają za dużą moc, ale tego nie mogę teraz zmienić, bo na moim telefonie nie działa aplikacja (dlatego wolałbym komputerową wersję). Mam teorię, dlaczego mi tak szarpie na boki. Muszę więcej testów zrobić, ale pierwsza próba wyszła spoko.
wideo5

Feiyu Tech a2000

27.09.2017, 09:26

odbierz wiadomość z nr. tel i dzwoń. szkoda twojej kasy na zmianę gimbala. wytłumaczę, podpowiem i będzie pan zadowolony :)
szczemp

Feiyu Tech a2000

27.09.2017, 16:32

Sprawa wygląda tak. To 'rozglądanie się' nie było winą gimbala, a aparatu i trochę moją. Niedawno rozwaliłem kitowy obiektyw i na szybko kupiłem nowy. Niby ten, sam, ale chyba już trzecia wersja tamtego. Kupowałem w pospiechu i nie doczytałem, że obiektyw jest ze stabilizacją. Sądziłem, że jej nie ma, bo nie miał fizycznych przełączników jak poprzedni. Dopiero wczoraj, już w łóżku, na to wpadłem i dziś zrobiłem aktualizację softu body, bo stara wersja nie pozwalała wyłączyć stabilizacji. Teraz stabilizację wyłączyłem przez menu aparatu i przestało szarpać na boki. Nagrałem kilka spacerów i jest dużo lepiej. Na razie nie mam czasu puścić nagrania do sieci. Co prawda nie umiem chodzić jak ninja i znać moje kroki, ale na to trzeba trochę praktyki. Jeszcze przez aplikację muszę zlikwidować delikatne drgania i będzie git. Szkoda tylko, że nie ma aplikacji na komputer.
wideo5

Feiyu Tech a2000

27.09.2017, 17:09

A jednak miałem rację, to nie wina pracy gimbala lecz dublującej się stabilizacji. pozostała ci tylko personalizacja stabilizatora w/g własnych upodobań i do roboty :) jednemu z zainteresowanych obiecałem że jak przyjedzie do mnie na testy i gimbal zacznie świrować to dostaje go w prezencie :)
kafer90

Feiyu Tech a2000

30.09.2017, 15:07

Witam, czy zamiast dedykowanej płytki montażowej można użyć płytki z zestawu Manfrotto 577? Zależy mi na szybkości przepinania się miedzy statywem a gimbalem. Pozdrawiam ;)
wideo5

Feiyu Tech a2000

30.09.2017, 16:41

można zamontować całą szybkozłączkę np. kingjoy
kafer90

Feiyu Tech a2000

30.09.2017, 17:47

Chodzi konkretnie o manfrotto bo taka mam tez glowice na statywie, a nie chce za kazdym razem przekręcać płytki bo liczy sie szybość działania. Natomiast jakbym zamonotwal cala szybkozłaczke Manfrotto 577 to aparat, obiektyw, mikrofon, szybkozłączka mogłby by mieć powyżej 2kg a tak to zestaw waży ponad 1800g. Im gimbal bedzie miał lżej, tym mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia sie mikrodrgań w silniczkach gdzieś wyczytałem
wideo5

Feiyu Tech a2000

30.09.2017, 18:26

kingjoy ma w ofercie szybkozłączki z systemem pod płytkę manfrotto 501. to był tylko przykład. wibracje w tych gimbalach mogą się pojawić ale przy zbyt dużej mocy silników. nigdy odwrotnie.
kafer90

Feiyu Tech a2000

30.09.2017, 19:17

Ok, ale jak zamontuje na gimbalu obojętnie jaką szybkozłaczkę to zestaw bedzie miał powyzej 2kg. Muszę zamontować aparat tylko za pomocą płytki Manfrotto (inna nie wchodzi w gre) i ona musi wejść w oryginalną szybkozłączke gimbala. Chodzi o to, czy tą Manfrotto:

Obrazek

da się zamontować zamiast tej płytki zaznaczonej na czerwono na obrazku:

Obrazek

Już nie wiem jak to wytłumaczyc.. :)
wideo5

Feiyu Tech a2000

30.09.2017, 19:24

Manfrotto 501 ma szesza plytke.. Nie bedzie pasowac do loza gimbala
kafer90

Feiyu Tech a2000

30.09.2017, 19:38

Ok dzięki ;)
ziemas

Feiyu Tech a2000

1.10.2017, 20:09

Witajcie, Czy a2000 pociągnie 5DIV z 24-105? Oczywiście z lżejszymi szkłami też będzie. Czy może Zdzicha v2 z dualem? Możecie ewentualnie coś polecić do 2800 +/-?

Pozdrawiam z Wrocławia
kulfi82
Awatar użytkownika

Feiyu Tech a2000

1.10.2017, 21:02

Czekałbym na Z2.. do dziś nie udało mi się nigdzie znaleźć normalnego sampla z a2000 a akcja promocyjna trwa w najlepsze. Wszędzie fakeposty :( Zresztą producent za bardzo nie pomoga w reklamie wrzucając coś takiego

https://www.youtube.com/watch?v=_ZRIcJP8RUw
"Ojciec Zdzicha"
ziemas

Feiyu Tech a2000

1.10.2017, 21:13

Jeszcze nie widziałem a2000 bez dziwnych drgań i szarpania na YT. Tu a2000 z 5div https://www.youtube.com/watch?v=Ft71kKccgkM Kaszanka moim zdaniem...
Tutaj Polski test a2000 Jakuba Kaźmierczyka i też są drgania widoczne. W komentarzach jest moje pytanie o drgania i odpowiedź. https://www.youtube.com/watch?v=0K16cqcSOBw

Mogę kupić za 2750zł z przesyłką w cenie nowego Zdzicha z rączkami... Chyba warto dołożyć do już przetestowanego sprzętu.
kulfi82
Awatar użytkownika

Feiyu Tech a2000

1.10.2017, 21:25

ziemas pisze:Źródło posta Mogę kupić za 2750zł z przesyłką w cenie nowego Zdzicha z rączkami... Chyba warto dołożyć do już przetestowanego sprzętu.

Zdzich Ci dwóch kilo nie targnie a pewnie do tylu będziesz dobijał z 577 czekałbym więc na to co pokaże Z2, albo szukał u innego producenta. Obawiam się jednak, że w tej kwocie możesz mieć pewien problem. Wracając do Jakuba Kaźmierczyka to akurat jego film jest jednym z płynniejszych na jakie się natknąłem. Tak jak mówi Ft ma w PL swojego dystrybutora i agencję PR i w to akurat wierze .. facebooka już przejęli :D
"Ojciec Zdzicha"
ziemas

Feiyu Tech a2000

1.10.2017, 21:51

Tu jest fajnie. Czy to w programie dorabiana stabilizacja?
https://www.youtube.com/watch?v=APdpCdae5e4
kulfi82
Awatar użytkownika

Feiyu Tech a2000

1.10.2017, 22:56

Zdecydowanie lepiej niż wszystko do tej pory.. zwróć tylko uwagę, że na gimbalu masz A7SII ze stabilizacją matrycy i Zessia. Mimo wszystko nadal widzę dziwne pływanie na boki.
"Ojciec Zdzicha"

Wróć do „Stabilizacja”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 4KSony A6300 A6500 A7 mark 3Zhiyun Crane 2 | WeeBill LabMoza Air 2Canon C100 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FS7 FS5GradingPanasonic GH5s GH5Gimbal