Produkcja 20 krótkich filmów szkoleniowych

Ogłoszenia dotyczące wszelkiego rodzaju pracy
Genelec

Produkcja 20 krótkich filmów szkoleniowych

25.10.2017, 11:11

Witam,

Zwracam się do Was z nieco nietypową kwestią a mianowicie pomocą w oszacowaniu potrzebnego budżetu na zlecenie produkcji. Bez zaplanowanego budżetu nie jestem w stanie oszacować kosztów inwestycji (i ewentualnego dofinansowania) a w efekcie ruszyć w ciągu najbliższych kilku miesięcy z produkcją. Docelowo oczywiście chciałbym zlecić komuś kompetentnemu wykonanie tego wszystkiego (najchętniej jako jedno zlecenie do realizacji w skończonym czasie).

Potrzebuję od Was zgrubnych/szacunkowych wycen opisanego przeze mnie poniżej projektu. Jeżeli założeń jest za mało to proszę o dodatkowe pytania. Ja wiem, że nikt nie lubi zaczynać od tej strony ale bez tego nie da się ruszyć do przodu. Oczywiście będą to szacunki i zdaję sobie sprawę, że powinienem założyć jeszcze do tego pewien zapas (akurat na planowaniu się znam).

Temat:
Krótkie filmy szkoleniowe 2-3 minuty (finalnie) w ilości ok 20szt (w przyszłości więcej, ale skupmy się na tym co bardziej konkretne.
Większość filmów dotyczyć będzie różnych sytuacji biurowych i będzie działo się w tych samych miejscach (biuro, kawiarnia, ew. lotnisko – max 3 plany wspólne dla wszystkich filmów). Do tego należy przewidzieć trochę prostej animacji (2D). Udźwiękowienie organizuję we własnym zakresie (mam do tego dobrego człowieka). Na planie potrzebne będzie ok 3-4 aktorów. Chętnie na kogoś przerzuciłbym całą produkcję (poza dźwiękiem).

Jakość:
Potrzebuję produkcji wysokiej jakości (dobrze nakręconych i zmontowanych). Docelowym formatem będzie max HD bo publikowane będą w zamkniętym portalu i dostępne przez komputer, tablet i smartfon. Typowa produkcja pod e-learning.

Prawa autorskie:
Przeniesienie praw autorskich majątkowych na zleceniodawcę (bez ograniczeń).

Miejsce:
Gdzie to będzie realizowane i montowane nie ma dla mnie znaczenia. W razie czego ja jestem z trójmiasta.


To tak w skrócie. Oczywiście dopytujcie jak czegoś nie ma.


Z góry dziękuję i pozdrawiam
alias
Awatar użytkownika

Produkcja 20 krótkich filmów szkoleniowych

25.10.2017, 14:15

ja bym tam wysłał zapytanie ofertowe do kilku firm sporządzone na bazie tego co napisałeś
w razie czego firmy dopytają o brakujące szczegóły
w szybkim czasie będziesz miał rozeznanie cenowe
Genelec

Produkcja 20 krótkich filmów szkoleniowych

25.10.2017, 14:23

Dzięki za radę. Niestety nie mam rozeznania na rynku i nie wiem kogo warto odpytać. Pomyślałem, że tak jak na każdym forum część osób to profesjonaliści lub freelancerzy i ktoś będzie zainteresowany tematem.
alias
Awatar użytkownika

Produkcja 20 krótkich filmów szkoleniowych

25.10.2017, 15:00

Genelec pisze:Źródło posta Pomyślałem, że tak jak na każdym forum część osób to profesjonaliści lub freelancerzy i ktoś będzie zainteresowany tematem.

i dobrze pomyślałeś, dodatkowo jest kilka grup na FB z tej branży gdzie też możesz zapytać
czym więcej tym lepiej :)
MarcinM
Awatar użytkownika

Produkcja 20 krótkich filmów szkoleniowych

25.10.2017, 17:34

Rozumiem, że masz scenariusz.

Szacunkowo licząc 1 dzień zdjęciowy - 20.000-30.000 złotych (sensowni aktorzy, ale oczywiście nie znani), 2x operator + sprzęt (pytanie czy prosta kamera, czy chcesz kran albo jazdę kamerową), oświetleniowiec + sprzęt, wizaż, reżyser). Jeżeli masz 3 różne lokacje, a do nagrania 20 różnych filmów po 2-3 minuty, to może być ciężko zmieścić się w 1 dniu zdjęciowym, a raczej rzekłbym, że nie jest to możliwe.

Postprodukcja - dużo zależy od tego jaka to animacja, ale pewnie mniej niż 10.000 złotych za animację, muzykę, montaż tych 20 filmów nie będzie.

Dodatkowo musisz liczyć ceny za lokację. Biuro - dość prosto, ale kawiarnia - muszą zamknąć na cały dzień, lotnisko - dodatkowe zgody itp, więc potrzebny jest również kierownik produkcji.

Reasumując, jeżeli tak jak napisałeś "Potrzebuję produkcji wysokiej jakości (dobrze nakręconych i zmontowanych)", to myślę, że cena zaczyna się od 60.000 złotych, a idzie w górę w zależności od sprzętu, aktorów, skomplikowania animacji, tego, czy potrzeba dodatkowego scenografa itp.
Genelec

Produkcja 20 krótkich filmów szkoleniowych

25.10.2017, 19:58

I to jest już konkret. Dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Warto popytać niż potem być zdziwiony, że nikt nie chce pracować za przysłowiowe 5 zł :D

Wróć do „Praca”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 4KSony A6300 A6500 A7 mark 3Zhiyun Crane 2 | WeeBill LabMoza Air 2Canon C100 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FS7 FS5GradingPanasonic GH5s GH5Gimbal