Panasonic Lumix Gh4

Bezlusterkowce Panasonica
8kmichal
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

17.01.2018, 08:31

Ja mam jak wspominałem dea Newelle. Używam ich na te mniej ważne zlecenia i w celach prywatnych, kiedy nie przeszkadza mi że nagle padnie, czy krócej będzie trzymać. Daleko, bardzo daleko im do oryginałów, ale w tej cenie...
Krzychu
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

21.08.2018, 12:37

Potrzebuję nieco pojemniejsze źródło zasilania do swoich GH4 i natknąłem się na taki adapter USB
którego niewątpliwą zaletą jest to , że pozwala zasilać puszkę z powerbanku. Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Janusz_b
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

21.08.2018, 13:13

Krzychu pisze:Źródło posta Potrzebuję nieco pojemniejsze źródło zasilania do swoich GH4 i natknąłem się na taki adapter USB
którego niewątpliwą zaletą jest to , że pozwala zasilać puszkę z powerbanku. Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Z opisu na ali wynika, że niektórzy użytkownicy mieli problem z wyłączaniem się kamery - może niektóre powerbanki nie wyrabiają prądowo. Ja stosuję podobne rozwiązania - też coupler (ślepa bateria) do moich GH4/GH5, tyle, że używam powerbanku z wyjściem 12v (w moim przypadku to TEXCUS) Pozwala to na nagranie 6 -7 godzin (powerbank 10000mAh). plusem tego rozwiązania jest również możliwość wykorzystania kupionego w zestawie z couplerem zasilacza 230/12v wtedy, gdy nagrywamy ze statywu i mamy pod ręką gniazdko 230V
Janusz_B
DVX200 i GH5, GH4, G7 ze słoikami na sporej półce.
Krzychu
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

21.08.2018, 13:23

Janusz_b pisze:
Krzychu pisze:Źródło posta Potrzebuję nieco pojemniejsze źródło zasilania do swoich GH4 i natknąłem się na taki adapter USB

Z opisu na ali wynika, że niektórzy użytkownicy mieli problem z wyłączaniem się kamery - może niektóre powerbanki nie wyrabiają prądowo. Ja stosuję podobne rozwiązania - też coupler (ślepa bateria) do moich GH4/GH5, tyle, że używam powerbanku z wyjściem 12v (w moim przypadku to TEXCUS) Pozwala to na nagranie 6 -7 godzin (powerbank 10000mAh). plusem tego rozwiązania jest również możliwość wykorzystania kupionego w zestawie z couplerem zasilacza 230/12v wtedy, gdy nagrywamy ze statywu i mamy pod ręką gniazdko 230V

Kurcze , a czy te 12V to przypadkiem nie za duże napięcie? Nie obawiasz się , że coś zjarasz? Przecież napięcie baterii do GH4 to chyba 7,4V.
Janusz_b
Awatar użytkownika

Panasonic Lumix Gh4

21.08.2018, 14:12

Krzychu pisze:Źródło posta
Janusz_b pisze:

Kurcze , a czy te 12V to przypadkiem nie za duże napięcie? Nie obawiasz się , że coś zjarasz? Przecież napięcie baterii do GH4 to chyba 7,4V.

Masz rację, żle napisałem :oops: :oops: - ten powerbank TEXCUS ma przełącznik napięcia wyjściowego (oprócz standardowych 5v) 12V/9V. Oczywiście korzystam z napięcia 9 v, bo takie napięcie wyjściowe ma zasilacz sieciowy do couplera.
Dzięki za czujność - przypadkiem mogłem wprowadzić kogoś w błąd.. :shock:
Janusz_B
DVX200 i GH5, GH4, G7 ze słoikami na sporej półce.

Wróć do „Panasonic”