Zhiyun WeeBill Lab

Zapowiedzi sprzętowe, nowinki i inne potwierdzone informacje
Admin
Awatar użytkownika

Zhiyun WeeBill Lab

30.10.2018, 10:41

Zhiyun zaprezentował nowy gimbal - WeeBill Lab
Obrazek
Zhiyun Weebill będzie dostępny w połowie listopada. Cena detaliczna: 2799, -.

Podsumowanie kluczowych funkcji
  • 3-osiowy stabilizator do systemowych aparatów
  • Obciążenie do 3 kg
  • Może być używany w dwóch pozycjach: tradycyjne pionowe lub podwieszane
  • Szybsze i łatwiejsze równoważenie dzięki nowemu systemowi stabilizacji 2.0
  • Pamięć konfiguracji
  • Podwójne płytki mocowania kompatybilne z Arca-Swiss
  • Intuicyjna obsługa za pomocą ekranu OLED oraz przycisków bezpośrednich i pokrętła sterowania
  • Tryb Go maksymalnie szybki czas reakcji podczas fotografowania szybkich scen
  • Użyj smartfonu lub tabletu jako czujnika ruchu
  • Rozszerzone funkcje dzięki aplikacji ZY Play
  • Do 10 godzin pracy z podwójnymi akumulatorami litowo-jonowymi
  • Naładuj aparat z akumulatorów gimbala
Dane techniczne
  • Typ: stabilizator 3-osiowy (gimbal) do systemowych aparatów fotograficznych
  • Zakres kąta pochylenia: 360 °
  • Zakres kąta panoramy: 360 °
  • Zakres przechyłu: 360 °
  • Odchylenie w stanie statycznym: +/- 0,01 do +/- 0,04 °
  • Odchylenie w ruchu: +/- 0,05 do +/-, 3 °
  • Zalecane obciążenie: 3 kg
  • Czas pracy na jedno ładowanie: 10 godzin
  • Typ akumulatorów: 2x bateria litowo-jonowa (typ 18650), 2600 mAh każda
  • Czas ładowania: 2,5 godziny
  • Zakres temperatury: od -10 ° do + 45 ° C
  • Wymiary: 70 x 190 x 300 mm
  • Waga: 970 g
  • Funkcje specjalne: Tryb Go dla szybkich scen. Bezprzewodowe połączenie z smartfonem.
  • Dodatkowe funkcje dzięki aplikacji ZY Play (Android i iOS): Panorama, Focus Timelapse, Motion Timelapse, Timelapse z długimi czasami ekspozycji i inne.
  • Inne: Panel sterowania z ekranem OLED, klawiszami szybkiego dostępu i pokrętłem regulacyjnym. Ładowanie przez USB kompatybilnych aparatów.
  • Dołączone akcesoria: przewodnik: Szybki start, mini statyw, akumulatory, ładowarka, kabel USB-C, kabel USB Micro, przejściówka USB Micro na USB-C.
Źródło: https://www.zhiyun-tech.com/WEEBILLLAB
Admin też człowiek (z kamerą:)
yotka
Awatar użytkownika

Zhiyun WeeBill Lab - Crane 3?

30.10.2018, 10:47

Adminie, mylisz chyba urządzenia. Zhiyun teraz wypuszcza 2 linie, "ciężki" crane i "lekki" weebill.
Crane wygląda jednak nieco inaczej i ma większy udźwig. Weebill to bardziej taki crane 2 z nowymi funkcjami i o dziwnym kształcie.
Obrazek
Admin
Awatar użytkownika

Zhiyun WeeBill Lab

30.10.2018, 10:55

Ok, poprawiłem :)
A crane 3 już jest w sprzedaży, czy jeszcze nie? Bo jeśli jest, to przegapiłem. Nie żebym chciał kupić, tylko nie wiedziałem, że już jest
Admin też człowiek (z kamerą:)
fotorimex
Awatar użytkownika

Zhiyun WeeBill Lab

30.10.2018, 10:58

Nie ma. Dziś dostaliśmy info nt. Weebill Lab. Pierwsza dostawa planowana jest na 23.11.2018. Sugerowana cena detaliczna 2800zł brutto. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu i po lepsze ceny ;)
http://www.fotorimex.pl | Canon, Nikon, Sony, Pentax, Olympus, Panasonic, GoPro, DJI, Tamron, Sigma, Samyang, Tokina, Manfrotto, Benro, Sirui, Velbon, Rode, Tascam, Shure, Saramonic, Atomos, Libec, Akurat, Zhiyun, Feiyu-Tech oraz wiele innych
8kmichal
Awatar użytkownika

Zhiyun WeeBill Lab

30.10.2018, 11:42

Focus elektroniczy jak widać nie będzie działał z Gh5 i Gh5s - niestety tylko dodatkowy zewnętrzny (poprawcie, jeśli się mylę).
fiba

Zhiyun WeeBill Lab

30.10.2018, 18:00

Czekam aż wezmę na testy bo dla mnie wygląda baaardzo zachęcająco. Wg. mnie zdecydowanie lepsza opcja od Ronina-S którego (pomimo sympatii do DJI) zdyskwalifikowałem ze względu na wagę i sposób trzymania.
alias
Awatar użytkownika

Zhiyun WeeBill Lab

30.10.2018, 18:03

a jak się do obu ma MOZA Air 2?
fotorimex
Awatar użytkownika

Zhiyun WeeBill Lab

20.11.2018, 15:57

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam go od ręki w zestawie podstawowym.
http://www.fotorimex.pl | Canon, Nikon, Sony, Pentax, Olympus, Panasonic, GoPro, DJI, Tamron, Sigma, Samyang, Tokina, Manfrotto, Benro, Sirui, Velbon, Rode, Tascam, Shure, Saramonic, Atomos, Libec, Akurat, Zhiyun, Feiyu-Tech oraz wiele innych
fiba

Zhiyun WeeBill Lab

20.11.2018, 16:52

Ja się mocno napaliłem ale widziałem jedną recenzje na YT że słabo sobie radzi ze stabilizacją pod większym obciążeniem - nie mówię o założonych kamerach itp. tylko np. Sony A7s z cięższym zoomem. Czekam aż będzie gdzieś dostępny stacjonarnie w moim mieście żeby przetestować jak to faktycznie działa.
alias
Awatar użytkownika

Zhiyun WeeBill Lab

20.11.2018, 16:56

pytania do 'ojca Zdzicha':
jaka będzie polska nazwa dla Zhiyun WeeBill Lab?
Zdzichu rozbił łeb, czy coś inaczej?
alias
Awatar użytkownika

Zhiyun WeeBill Lab

20.12.2018, 08:44

Admin pisze:Źródło posta A crane 3 już jest w sprzedaży, czy jeszcze nie? Bo jeśli jest, to przegapiłem. Nie żebym chciał kupić, tylko nie wiedziałem, że już jest

tu masz napisane, że "Sprzedaż Zhiyun Crane 3 Lab rozpocznie się w styczniu 2019. Cena detaliczna: 4299 zł. z VAT (23%)."

https://www.optyczne.pl/13250-news-Zhiy ... _5_kg.html

Obrazek

p.s.
napiszcie proszę, jak się takiego cudaka trzyma? wygodne to będzie?
zed

Zhiyun WeeBill Lab

wczoraj, 09:32

Czy już ktoś ma, używa ? Chodzi mi o Zhiyun WEEBILL LAB.

Wróć do „Newsy”