Blackmagic Pocket 4K

Zapowiedzi sprzętowe, nowinki i inne potwierdzone informacje
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

13.12.2018, 09:50

Arsen pisze:Źródło posta Kuszenie klienta tanimi produktami to element marketingu i strategii biznesowej.

oczywiście, i nikt nie ma co do tego wątpliwości,
co nie zmienia faktu, że nie powinno się z tego korzystać
wprost przeciwnie, trzeba czerpać ile się da

Arsen pisze:Źródło posta Nie jest tak, że póki co Da Vinci ma licencję nieograniczoną czasowo i obejmującą wszystkie aktualizacje?

DR miał, ma i będzie maił taki model licencjonowania, o czym firma niejednokrotnie zapewniała ;)
8kmichal
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

13.12.2018, 10:27

Jeśli Dr to Xiaomi, to Premierka to Galaxy Note 7 :shock: :lol:
cezary170
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.12.2018, 09:51

Pamietam jak było mówione ze w grudniu będzie dostępny od ręki, a tu dalej czekanie na zamówienie z września.
8kmichal
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.12.2018, 17:56

Obrazek

As the debate of sharp, bokeh and “cinematic” images produced by either the Metabones ($649) or economical Viltrox ($130) the differences may surprise you when compared to the highly regarded Voigtlander 17.5mm .95 and SLR Magic 25mm .95

The blind test should be watched first because knowing what brand you are looking at may skew your opinion. https://vimeo.com/306075139
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.12.2018, 19:36

8kmichal pisze:Źródło posta dzisiaj, o 17:56

Michał, jak rozumiem to porównawcze zdjęcie ze SpiderManem specjalnie nie ma sensu
skoro wszędzie jest przysłona 1,4 a voigtlander nie idzie przez dodatkową soczewkę?
yotka
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.12.2018, 19:43

alias pisze:Źródło posta Michał, jak rozumiem to porównawcze zdjęcie ze SpiderManem specjalnie nie ma sensu
skoro wszędzie jest przysłona 1,4 a voigtlander nie idzie przez dodatkową soczewkę?

W pockecie 1 po podpięciu speedboostera (oryginalnego) kamera wyświetla już przeliczony f; np. przy sigmie 18-35 mam chyba f/1.1 na pełnej. Więc możliwe, że tu też tak jest i porównanie jest jednak miarodajne.
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.12.2018, 19:51

a może tu taż wyświetla po przeliczeniu? ale o fotce widać że chyba nie
kulfi82
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

31.12.2018, 00:01

alias pisze:Źródło posta amatorsko

fakt
"Ojciec Zdzicha"
Robert-flash
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

31.12.2018, 12:58

Czy są już jakieś praktyczne wnioski odnośnie BPCC4k? Czy ktoś już to wreszcie ma?
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

1.01.2019, 03:33

noworocznie ;)

Obrazek

Obrazek
videofan

Blackmagic Pocket 4K

8.01.2019, 17:51

Orientuje się ktoś, czy jeżeli w puszce korzystamy z jakiegoś LUTa to czy on jest tylko na podglądzie czy materiał już jest tak rejestrowany z LUTem?
I czy kolory po nałożonym lucie pokrywają się dokładnie pomiędzy tym co widzimy na monitorku kamery a tym co później widzimy na komputerze? Oczywiście na skalibrowanym monitorze.
yotka
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

8.01.2019, 18:19

videofan pisze:Źródło posta Orientuje się ktoś, czy jeżeli w puszce korzystamy z jakiegoś LUTa to czy on jest tylko na podglądzie czy materiał już jest tak rejestrowany z LUTem?

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba kiedyś czytałem/oglądałem, że można i tak, i tak (są dwie opcje).
videofan

Blackmagic Pocket 4K

8.01.2019, 18:53

To byłby wypas.
A wie ktoś czy podczas nagrywania używając manual focusa obraz jest zoomowany dokładnie w tym miejscu w którym "tapniemy" ekran, czy powiększa się tylko środek albo jakiś wcześniej wybrany obszar?

Kolejna opcja zasilania. Plus za mocowanie, prawie jak grip.
https://www.coreswx.com/store.coreswx/p ... pbe-bmpc4/
Ale za ta cenę to wolę kupić 20szt baterii Nevell albo innego zamiennika i wymieniać baterię co pół godziny i wystarczy na prawie trzy razy tyle czasu.
wemlo
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

8.01.2019, 20:01

videofan pisze:Źródło posta Kolejna opcja zasilania. Plus za mocowanie, prawie jak grip.

Prawie robi jednak dużą różnicę - moim zdaniem :-)
videofan

Blackmagic Pocket 4K

8.01.2019, 20:18

No tak, gdyby zrobili do tego normalnego gripa jak do lustrzanek to byłoby najlepiej. Albo gdyby tak gdzieś znaleźć obudowę taką pasującą pod aparat jak ta, wsadzić tam pakiety 18650 i zrobić z tego własnej produkcji zasilanie. Pewnie lepiej na kabelek a w puszcze mieć dla bezpieczeństwa ori baterię.
Trzeba wywołać Sylwka K do tablicy. Może by jeszcze interes na tym zrobił :D
wemlo
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

9.01.2019, 09:55

To co najbardziej mnie odstrasza od tej kamery to zasilanie własnie. Nie wyobrażam sobie sprawdzania za każdym razem czy mam jeszcze 20% baterii (a według wielu źródeł własnie w takim momencie najlepiej zmienić baterię, bo każda kolejna minuta może skończyć się niekontrolowanym wyłączeniem, nawet przy 15-17% baterii). Mały grip byłby najbardziej poręczny, ale z drugiej strony, pewnie nie wiele się do niego zmieści (jeśli dwie baterie LP-E6 to trochę mało). Pasował by jakiś power bank w postaci gripa, który potrzymał by ta kamerkę przynajmniej 2 godziny. Moim zdaniem BlackMagic sam utorował sobie drogę pod sprzedaż nowego akcesorium, czyli takowego gripa własnie... tyle że muszą go jeszcze zrobić. :-)

Dodano po 2 godzinach 33 minutach 52 sekundach:
Ostatnio na FB widziałem co najmniej dwa ogłoszenia odnośnie sprzedaży BMPCC4K... Oczywiście ktoś kupił poza PL, pobawił się i jednak stwierdził że to nie dla niego. Ciekawe czy takich przypadków będzie coraz więcej... Na chwilę obecną nie wielu mogło się chociaż pobawić :-)
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

9.01.2019, 10:35

wemlo pisze:Źródło posta Ostatnio na FB widziałem co najmniej dwa ogłoszenia odnośnie sprzedaży BMPCC4K... Oczywiście ktoś kupił poza PL, pobawił się i jednak stwierdził że to nie dla niego. Ciekawe czy takich przypadków będzie coraz więcej... Na chwilę obecną nie wielu mogło się chociaż pobawić

nie wiem czy to te same ogłoszenia, ale jeden ze sprzedających miał w rzeczywistości 3 szt. ;)
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

14.01.2019, 12:05

kiedyś pisałem, że w pockecie będzie można nagrywać na pendrive
no i mam kandydata
na razie jeszcze nie w sprzedaży, ale pewnie wkrótce coś więcej usłyszymy
pen jest od razu z kabelkiem co mi się podoba, tylko kształt mi się nie podoba :D

https://bgr.com/2019/01/09/sandisk-4tb- ... -ces-2019/

Wróć do „Newsy”