Blackmagic Pocket 4K

Zapowiedzi sprzętowe, nowinki i inne potwierdzone informacje
QUBE
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

6.12.2018, 10:02

Arsen pisze:Źródło posta
cezary170 pisze:Kolejny standard to wydaje mi się ze jest np-f970. Ja się nastawiam na tą baterie.

I to jest niezły trop, ale żeby działała pojedynczo to w grę wchodzi zasilanie przez adapter w gnieździe baterii.

Zgadzam się przedmówcą. Bezpośrednie podłączenie poprzez adapter baterii (dummy batery) jest rozwiązaniem wg mnie właściwym. Stosowanie przetwornicy to pewnego rodzaju ryzyko - dodatkowy element pomiędzy akumulatorem a wewnętrzną przetwornicą kamery z ryzykiem uszkodzenia. Po drugie - efektywność przetwarzania, a po trzecie poprzez adapter mamy podgląd ilości energii (wskaźnik naładowania) - z przetwornicy tylko zero-jedynkowy jest 12V i nie ma 12V i ups... po ujęciu... pomijam fakt warunków pracy akku przy obciązeniu przetwornicą step-up. Sam stosuję zasilanie np-f330 poprzez dummy adapter FW50 - działa wskaźnik rozładowania, dużo niższa temp aparatu...
QB
a6500 na FT MG2, GP6, H1, H2N, Adobe MC CS6 na Yosemite
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

6.12.2018, 10:11

QUBE pisze:Źródło posta Po drugie - efektywność przetwarzania,

teraz przetwornice mają dziewięćdziesiąt parę procent sprawności więc nie przesadzajmy :)

QUBE pisze:Źródło posta z przetwornicy tylko zero-jedynkowy jest 12V i nie ma 12V i ups

no pomyśl..., oryginalna naładowana bateria zostaje w aparacie, jak padnie Ci ta zewnętrzna aparat bezproblemowo przełączy się na tą wewnętrzną i poinformuje Cię komunikatem na wyświetlaczu
masz mnóstwo /30-60 minut/ czasu na wymianę zewnętrznej baterii nie przerywając nawet nagrywania :D

QUBE pisze:Źródło posta pomijam fakt warunków pracy akku przy obciązeniu przetwornicą step-up

ja tu nie widzę problemu, i pomijam fakt, że to są dość tanie i popularne akumulatory
więc jak ich żywotność będzie mniejsza to nie jest to przecież problem
QUBE
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

6.12.2018, 10:28

alias pisze:Źródło posta
QUBE pisze:Źródło posta Po drugie - efektywność przetwarzania,

teraz przetwornice mają dziewięćdziesiąt parę procent sprawności więc nie przesadzajmy :)

Marzeniem jest kolego @alias dziewięćdziesiąt parę procent sprawności w takich przetwornicach, realnie 80% dla przetwornic step-up typu made in PRC...
QUBE pisze:Źródło posta z przetwornicy tylko zero-jedynkowy jest 12V i nie ma 12V i ups

no pomyśl..., oryginalna naładowana bateria zostaje w aparacie, jak padnie Ci ta zewnętrzna aparat bezproblemowo przełączy się na tą wewnętrzną i poinformuje Cię komunikatem na wyświetlaczu
masz mnóstwo /30-60 minut/ czasu na wymianę zewnętrznej baterii nie przerywając nawet nagrywania :D

Nie wiem jaki jest schemat zasilania 12 V w BMP4K - czy takie rozwiązanie jest możliwe i aktywne.

QUBE pisze:Źródło posta pomijam fakt warunków pracy akku przy obciązeniu przetwornicą step-up

ja tu nie widzę problemu, i pomijam fakt, że to są dość tanie i popularne akumulatory
więc jak ich żywotność będzie mniejsza to nie jest to przecież problem

To nie chodzi o żywotność - to chodzi o moment wyłączenia baterii poprzez wewnętrzne elektroniczne zabezpieczenie akumulatorów. Każda przetwornica wyssie z takiej bateryjki wszystko - super. Tylko problemem staje się jakość tych ogniw - "dość tanie" nie sądzę by były "dość dobre"...
QB
a6500 na FT MG2, GP6, H1, H2N, Adobe MC CS6 na Yosemite
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

6.12.2018, 10:59

QUBE pisze:Źródło posta Nie wiem jaki jest schemat zasilania 12 V w BMP4K - czy takie rozwiązanie jest możliwe i aktywne.

jest to opisane w manualu, przełączenie następuje przy braku napięcia zewnętrznego i przy jego spadku poniżej wartości 9,6V

QUBE pisze:Źródło posta Każda przetwornica wyssie z takiej bateryjki wszystko - super.

ta z linku wyłącza się poniżej określonego napięcia i informuje o tym zmianą świecenia diody z ciągłego na pulsujące
nie rozładowuje akumulatora do końca

Dodano po 22 minutach 6 sekundach:
a przy okazji,
klatka minimalistyczna

https://pl.aliexpress.com/item/HONTOO-B ... 0000000000

Obrazek

Obrazek
zed

Blackmagic Pocket 4K

6.12.2018, 12:05

PCM w baterii nie pozwoli jej rozładować poniżej określonego napięcia. W adapterze baterii też powinna być przetwornica lub chip, przynajmniej do Lumixów bo inaczej jest potrzebne napięcie 8,2V jak z ładowarki a nie 7,2V z baterii.
wemlo
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

6.12.2018, 13:37

QUBE pisze:Źródło posta Nie wiem jaki jest schemat zasilania 12 V w BMP4K - czy takie rozwiązanie jest możliwe i aktywne.

jest to opisane w manualu, przełączenie następuje przy braku napięcia zewnętrznego i przy jego spadku poniżej wartości 9,6V

QUBE pisze:Źródło posta Każda przetwornica wyssie z takiej bateryjki wszystko - super.

ta z linku wyłącza się poniżej określonego napięcia i informuje o tym zmianą świecenia diody z ciągłego na pulsujące
nie rozładowuje akumulatora do końca

Dodano po 22 minutach 6 sekundach:
a przy okazji,
klatka minimalistyczna

https://pl.aliexpress.com/item/HONTOO-B ... 0000000000

Obrazek

Obrazek

Umiejscowienie tego dysku SSD na tym drugim zdjęciu to jak dla mnie kompletna porażka..
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

6.12.2018, 13:42

wemlo pisze:Źródło posta Umiejscowienie tego dysku SSD na tym drugim zdjęciu to jak dla mnie kompletna porażka..

nie sugeruj się tym, to jedynie przykład
zajrzyj w link i przewiń go dalej, mocujesz go gdzie chcesz ;)
wemlo
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

6.12.2018, 15:56

wemlo pisze:Źródło posta Umiejscowienie tego dysku SSD na tym drugim zdjęciu to jak dla mnie kompletna porażka..

nie sugeruj się tym, to jedynie przykład
zajrzyj w link i przewiń go dalej, mocujesz go gdzie chcesz ;)

A nie no jeśli tak to zupełnie inna para kaloszy, faktycznie rzuciłem okiem na zdjęcie i od razu komentarz :-)
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

8.12.2018, 18:28

ponownie TILTA

Obrazek
MarcinM
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

9.12.2018, 17:52

Plastyka obrazu jest jak w szlachetnym papierze.

https://vimeo.com/305341328?fbclid=IwAR ... 6zuHzE0qjI
8kmichal
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

9.12.2018, 20:52

Można gdzieś dostać w tym roku z fakturą :) ? (nie wiem, czy nie wyjdzie podatek w grudniu, i zawsze to jakiś sensowny argument przemawiający za zakupem...).
Choć nadal się zastanawiam, czy to mądry i dobry kompan do mojego gh5s a - chociaż liczę, że dzięki niemu można rozwinąć skrzydła, podobnie jak po samej przesiadce do DR (czy Capture1 ze zdjęciami). :)
alias
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

9.12.2018, 21:28

8kmichal pisze:Źródło posta Można gdzieś dostać w tym roku z fakturą ? (nie wiem, czy nie wyjdzie podatek w grudniu, i zawsze to jakiś sensowny argument przemawiający za zakupem...).

na początku grudnia miało być zrealizowane moje zamówieni, a jak tylko tak dla picu je złożyłem
więc gdyby było realizowane, to Ci odstąpię jego odbiór ;)
Ostatnio zmieniony 9.12.2018, 22:12 przez alias, łącznie zmieniany 2 razy.
MarcinM
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

9.12.2018, 21:46

8kmichal pisze:Źródło posta Capture1

dlaczego to pozwoliło Ci rozwinąć skrzydła?
8kmichal
Awatar użytkownika

Blackmagic Pocket 4K

9.12.2018, 21:52

Odkąd przesiadłem się z Adoba, zacząłem się dogłębnie uczyć nowych programów, ciekawych f-cji i bajerów - zamiast gonić za sprzętem, czasami wystarczy dokładnie grzebać w tym co mamy. Moim zdaniem jeśli chodzi o edycję zdjęć - Capture1 jest dużo lepszym programem niż Lr, w którym pracowałem od wielu lat. Zastanawiam się nad Pocketem, by odkryć moc drzemiącą w RAW ach i innej plastyce obrazu - niewielkim kosztem można w tym sprzęcie osiągnąć bardzo dużo (obserwując internety).

Wróć do „Newsy”