No i tak się to powinno robić

smirek
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 11:41

trzeba przyznać , allegro trzyma poziom
MarcinM
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 11:47

a ja nie lubię tej taniej ckliwości allegro. poza tym - dlaczego matka nie zapytała córki jak chce być przebrana? dlaczego zrobili z matki kretynkę której córka pokazuje na tablecie sukienkę taką jak ona ma, a matka potem jest zaskoczona tym, że córka chce być taka, jak ona? odkąd zobaczyłem tę sukienkę to podejrzewałem jak się skończy, bo to takie lukrowe i oczywiste...

a poza tym ja w ogóle nie lubię allegro. to źli ludzie - ostatnie zmiany dla sprzedających (likwidacja komentarzy i praktycznie uniemożliwienie odzyskania prowizji, bo potrzebne jest potwierdzenie klienta) to przykład ich skrajnego wyczerpania intelektualnego. i żadne kiczowate reklamy z rodzicami którzy nie rozmawiają z dziećmi o ich potrzebach tego nie zmienią.
alias
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 12:03

MarcinM pisze:Źródło posta a poza tym ja w ogóle nie lubię allegro. to źli ludzie - ostatnie zmiany dla sprzedających (likwidacja komentarzy i praktycznie uniemożliwienie odzyskania prowizji, bo potrzebne jest potwierdzenie klienta) to przykład ich skrajnego wyczerpania intelektualnego. i żadne kiczowate reklamy z rodzicami którzy nie rozmawiają z dziećmi o ich potrzebach tego nie zmienią.

jednak to robił ktoś na zamówienie allegro a nie samo allegro, a twórcy reklamy nie ustali nowych zmian w serwisie ;)

MarcinM pisze:Źródło posta a ja nie lubię tej taniej ckliwości allegro. poza tym - dlaczego matka nie zapytała córki jak chce być przebrana? dlaczego zrobili z matki kretynkę której córka pokazuje na tablecie sukienkę taką jak ona ma, a matka potem jest zaskoczona tym, że córka chce być taka, jak ona? odkąd zobaczyłem tę sukienkę to podejrzewałem jak się skończy, bo to takie lukrowe i oczywiste...

do nas ta ckliwa reklama nie musi przemawiać, pomyśl jaki jest jej target i czy do niego trafia?
smirek
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 12:14

dokładnie - liczy się target
przeciętna "Matka -Polka" na pewno się wzruszy ;-)
Arsen

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 12:29

Dokładnie, to jest reklama adresowana do kobiet. Mi też niespecjalnie podchodzi za to świąteczna z 2015 rozwala mnie za każdym razem jak ją oglądam. Wiele osób zarzuca "Nowemu Początkowi" zbyt ckliwe zakończenie i na chłodno patrząc faktycznie chyba takie jest, ale po wyjściu z kina jeszcze parę dni zajęło mi zanim całkowicie ochłonąłem. Tak, jestem ojcem. Reklamy kierowane są do osób mających własną rodzinę.

Czemu matka nie spytała córki? Też mnie to razi, ale to są kobiety, a na dodatek jedna bardzo mała więc taki scenariusz wcale nie jest nieprawdopodobny :D. Świetny komentarz do tego spotu napisała użytkowniczka no_nick na joemonster:

"Kiedyś spędziłam cztery wieczory pod rząd, żeby przyszykować córce przebranie wróżki na jesienny bal przebierańców (pierwszy w jej przedszkolnej karierze). Nie mogłam nigdzie kupić sukienki w odpowiednim kolorze, więc kupiłam materiał i ją uszyłam, od podstaw. Ręcznie, bo nie miałam maszyny do szycia. Nie umiem szyć:) Do tego były skrzydełka z poprzyczepianymi kolorowymi liśćmi (moczone wcześniej w glicerynie, żeby dłużej wytrzymały - wykupiłam chyba cały zapas gliceryny z apteki).

Dzieci z autyzmem to dosyć delikatne stworzenia - przed każdą taką "akcją" trzeba odpalić kampanię informacyjno-marketingową (co będzie się działo, krok po kroku, dlaczego będzie fajnie), a i tak nigdy nie można mieć pewności, że dziecko w to wejdzie - zamiast uciec z krzykiem i schować się w jakimś kącie.

Pomimo wielu zachęt i próśb pań w przedszkolu, Ewa tak się jednak całej imprezy wystraszyła, że nawet tego stroju nie ubrała. Nie weszła do sali. Strój ciągle wisi w szafie, skrzydełka trzeba było wyrzucić, bo liście szlag w końcu trafił.

W czasie karnawału był drugi bal przebierańców, więc pytam ją, za co chciałaby się teraz przebrać. "Nemo". No to zrobiłam przebranie Nemo (łatwo nie było:)) - znowu nie mając gwarancji, że w ogóle założy.

Tym razem założyła:)"


Bo wiecie, ludzie bez dzieci myślą, że są w stanie pojąc niektóre sprawy, ale choćby nie wiem na jakie wyżyny empatii się nie wspinali to nie ogarną i już. To tak jak etatowcy, którzy próbują wejść w skórę tych prowadzących działalność.
MarcinM
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 12:43

podałeś przykład dziecka autystycznego - to zupełnie, kompletnie inna sytuacja.

ja się zgadzam, że reklama jest skuteczna - nigdzie nie napisałem, że nie jest - napisałem "a ja nie lubię". to tak samo jak z reklamą którą omawialiśmy ostatnio - środka na stonki - estetycznie badziewna, ale wygrała nagrody za skuteczność, a reklama po to jest.
Pablo
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 13:37

Reklama jest fajna i dobra, dlatego że spełnia swoją funkcję. Nie można jej też odmówić walorów artystycznych.
A co do Allegro, to też początkowo myślałem, że to "źli ludzie". Ale teraz widzę, że to po prostu zmiana strategii. W zagranicznych mediach już zaczynają pisać o rosnącej konkurencji dla Amazona. I faktycznie idą w tą stronę, coraz mniej koncentrując się na byciu wyłącznie pośrednikiem między osobami indywidualnymi a osobami indywidualnymi lub sklepami.
Arsen

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 14:03

Nie podałem przykładu dziecka autystycznego, źle to zinterpretowałeś. Podałem przykład matki, zresztą da się to odczytać z mojego postu.

O czym świadczy komentarz tej mamy na joemonster? O tym, że reklama podziałała na nią na tyle skutecznie, że sama zapragnęła podzielić się swoją historią. Dziecko z irytującego w jednej chwili staje się urocze. Przynajmniej dla części (większości?) odbiorców, bo mnie denerwuje do samego końca :P, a co za tym idzie nie potrafię zachwycić się tą reklamą.

Proszę, jak na zamówienie odpowiedź kierowana do MarcinaM ;). Komentarz ojca na podobne przemyślenia do Twoich:
No to chyba nie masz małego różowego w domu. W praktyce wygląda to tak że duży nie wie i się pyta, a mały odpowiada że też nie wie, potem testują sto wariantów, wybrzydzają, następnie są niezadowolone, a na samym końcu wybierają zawsze ten pierwszy.
Źródło: wykop. Mini-słowniczek: różowy = samica gatunku ludzkiego.

Wiadomo jak to często bywa na ekranie rzeczywistość jest podkręcona, bo to niby lepiej się sprzedaje, ale dzieci to irracjonalność na dwóch nóżkach.
MarcinM
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 14:30

Arsen pisze:Źródło posta Nie podałem przykładu dziecka autystycznego, źle to zinterpretowałeś.


"Dzieci z autyzmem to dosyć delikatne stworzenia "

co do reszty - przecież w reklamie wyraźnie widać, że dziecko przynosi tablet i pokazuje matce co chce mieć, więc wrzucanie randomowych komentarzy z netu ma się do tej reklamy jak Kaczyński do porządnego człowieka.
Arsen

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 17:15

To nie są moje słowa.

Coś się tak wzburzył, że mi tu Kaczyńskim wyjeżdżasz? To nie są randomowe komentarze. To są odpowiedzi rodziców (czyli targetu tej reklamy) na dokładnie takie same zarzuty jak Twoje.
luke
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 17:40

Marcin, myślę, że po prostu nie jesteś targetem tej reklamy. Wybacz osobiste pytanie: masz dzieci? To nie jest żaden atak. Po prostu rodzice w specyficzny sposób odbierają takie przekazy i łatwo się wzruszają. A jeśli masz to pewnie sam kumasz o co chodzi.
mav
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 18:23

Faktycznie rodzice mogą nieco inaczej odbierać filmik. Przypomną sobie podobne sytuacje - sam nie wierzę, że to piszę - ale historyjka wydaje mi się mimo wszystko prawdopodobna i rozumiem te wszystkie nielogiczności, typu "marudzące dziecko" czy "wesoły plot-twist". Dzieci nieraz potrafią dowalić czymś zupełnie niespodziewanym. W swojej naiwności może nawet szykować taką "niespodziankę". Oczywiście finał dość cukierkowy i "pod mamusie".
Tylko dla FilmUserów: Tylko stali FilmUserzy widzą tę zawartość. Zostań nim w kilka chwil!
A73, FS700, kran dron zdzich i takie tam | Moje realizacje | Sprzęt filmowy do wynajęcia
MarcinM
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 18:36

Arsen pisze:Źródło posta To nie są moje słowa.


ja nie napisałem, że to są Twoje słowa, tylko podałeś przykład komentarza w którym są te słowa

Arsen pisze:Coś się tak wzburzył, że mi tu Kaczyńskim wyjeżdżasz? To nie są randomowe komentarze. To są odpowiedzi rodziców (czyli targetu tej reklamy) na dokładnie takie same zarzuty jak Twoje.


czyli dokładnie są to randomowe komentarze, a nie wyniki badań. na podstawie kilku komentarzy nie można twierdzić, że coś jest prawidłowością.

Dodano po 4 minutach 5 sekundach:
luke pisze:Źródło posta Marcin, myślę, że po prostu nie jesteś targetem tej reklamy. Wybacz osobiste pytanie: masz dzieci? To nie jest żaden atak. Po prostu rodzice w specyficzny sposób odbierają takie przekazy i łatwo się wzruszają. A jeśli masz to pewnie sam kumasz o co chodzi.


ale co to ma do rzeczy? napisałem, że reklama jest skuteczna i dobrze stargetowana. a to, że zawiera idiotyzmy, to już inna sprawa. zdaję sobie sprawę z tego, że 95% społeczeństwa i tak nie będzie tego analizowało.
Arsen

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 19:49

Komentarze randomów, ale nie randomowe. Dotyczą bezpośrednio Twoich przemyśleń, przecież również niepopartych badaniami. To tylko głos drugiej strony. Dzieci są irracjonalne, zdrowe także. Rodzice to przerabiają codziennie przez lata więc ma to sporo do rzeczy przy odbiorze tych "idiotyzmów". Dla Ciebie to idiotyzm do potęgi n-tej, a dla pewnych rodziców to może być idiotyzm codzienności albo przynajmniej idiotyzm w ramach normy ;)
Tylko dla FilmUserów: Tylko stali FilmUserzy widzą tę zawartość. Zostań nim w kilka chwil!
MarcinM
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 22:53

Arsen, ale to nie jest kwestia uznaniowa i poglądowa. Jeżeli córka pokazuje matce jej sukienkę, to jak ona potem może być tym faktem zaskoczona, że ona chce być jak jej matka? Przecież to jest oczywiste... tak samo z tymi strojami - gdyby od razu zapytała, to córka by jej pokazała tablet i wtedy... by nie było reklamy ;)

Ja piszę o faktach w tej konkretnej sytuacji. Dziewczynka nie wygląda na autystyczną i wyraźnie pokazuje co chce. I randomowe komentarze o innych sytuacjach dzieci autystycznych są w tym przypadku bez związku z tematem.
mav
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 23:23

Sugerujesz, że to jedyna sukienka, jaką matka miała na sobie przez całe życie? ;) mogła zapomnieć o tym zdjęciu na potrzeby fabuły.
A73, FS700, kran dron zdzich i takie tam | Moje realizacje | Sprzęt filmowy do wynajęcia
MarcinM
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 23:30

jasne, na potrzeby fabuły to mogła nie być jej matka, tylko porywaczka, która nie wiedziała, że jej matka nosiła taką sukienkę i dowiedziała się dopiero z tablicy w szkole ;)
Stefan
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

22.03.2017, 23:49

Ja się lekko wzruszyłem bo wiem, co przechodzą niektóre samotne matki z dziećmi w takim wieku. I "chcę być taka jak moja mama" to jest największy komplement, jaki można usłyszeć.

Czy takie ckliwe reklamy są fajne? Trudno powiedzieć, do mnie trafiła i potrafię na nią patrzeć w oderwaniu od tego co reklamuje (czyli trafiła do mnie jako fajny krótki filmik a nie jako reklama sensu stricto), chociaż rozumiem też, że jeśli oceniamy takie produkcje, to trzeba się patrzeć na całość.

I jeszcze jedno - jeśli mielibyście polecić jakąś firmę to odradzilibyście tę ekipę tylko za to, że zrobili reklamę dla allegro? :-)
"każda przyslona znaczy co innego, wyraża inne emocje"
(c) jakaś grupa z facebooka
Arsen

No i tak się to powinno robić

23.03.2017, 02:47

MarcinM pisze:Źródło posta randomowe komentarze o innych sytuacjach dzieci autystycznych są w tym przypadku bez związku z tematem

Strasznie uparty jesteś i zastanawiam się: naprawdę nie rozumiesz, nie chcesz zrozumieć, czy nie chcesz przyznać że rozumiesz.

Naprawdę wnioskujesz po obejrzeniu tej reklamy, że w momencie jak córka przyniosła matce tablet to ta skojarzyła, że miała na sobie bardzo podobną sukienkę 8 lat temu? Na moje to jest takie typowe "3 noce nie spałam, bo robiłam strój, a ta chce się przebrać za starą maleńką... no ooookej". Olśnienie następuje w momencie, jak widzi swoje zdjęcie na szkolnej gazetce (lubiłeś zdjęcia jako dziecko? ja bardzo - często przeglądałem albumy, a slajdy rzucane na ścianie to był szał mojego dzieciństwa). Tak to zinterpretowałem po pierwszym obejrzeniu zanim alias wrzucił go na forum i tak to widzę dalej. Twoja opinia, jak to opinia jest subiektywna, a usiłujesz nam powiedzieć, że reprezentujesz obiektywizm i to my źle widzimy sprawę. Niby dlaczego?
NOC. WNĘTRZE DOMU.
Matka widzi sukienkę, w której pozowała do zdjęcia jak mała miała 5 miesięcy i dziwi ją wybór córki.

Chyba jednak nie. Nie pasuje to do zakończenia, gdzie mamy zaciekawienie-wzruszenie-olśnienie.

Bardziej mnie irytuje, że one ze sobą nie rozmawiają i jak córka pokazała matce tę sukienkę w internecie to nie nawiązały żadnego dialogu, dlaczego akurat taki wybór. Także też mam zgrzyt w tym samym punkcie zwrotnym, ale na innym podłożu. Stąd zakończenie jest dla mnie logiczne, aczkolwiek przewidywalne, czułem podskórnie ten schemat. Kwestię ciągłego niezdecydowania małej jak widać niektórzy rodzice próbują sobie racjonalizować na różne sposoby poprzez własną optykę - ja bym nie lekceważył tych głosów mając na uwadze do kogo ta reklama jest głównie adresowana oraz fakt, że jest ich więcej. Mnie dalej irytuje i w moich oczach końcówka nie odkupiła jej grzechów :P. Tylko to jest reklama robiona z myślą o wywołaniu konkretnego stanu emocjonalnego u widza i dla dużego grona odbiorców dziewczynka z pieprzonej księżniczki stanie się najsłodszym dzieckiem świata - "Olaboga jak mogłem się tak pomylić w jej ocenie ;)". Ostatecznie zatem reklama jest dla większości odbiorców bardziej wzruszająca niż irytująca.
Stefan pisze:Źródło posta wiem, co przechodzą niektóre samotne matki z dziećmi w takim wieku

Coraz częściej spotykam się z takim odbiorem i pytaniem "gdzie jest ojciec?". Pewnie tyra na kredyt za ten dom i na paliwo do Forestera :D
PanzerMamba
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

23.03.2017, 07:50

To ja też doleję trochę oliwy do tego płomienia 8-) :mrgreen:
Przyznam, że nawet nie oglądałem tej reklamy, mimo że wszyscy wokół się zachwycają :mrgreen:
Po stopklatce z miniaturki filmu wiem czego się spodziewać, wiem, że będzie poruszające, ckliwe, chwytliwe, sercowe, miłe itd. Ale po prostu nie mam ochoty. Opcje są dwie - albo nie mam ochoty tego oglądać, bo allegro jest już tak przewidywalne, albo po prostu nie mam ochoty na ten zestaw emocji.

Kiedyś sieci komórkowe miały takie ckliwe, chwytliwe reklamy. Też po pewnym czasie stały się nudne i zaczęli robić te gówniane "zabawne" spoty...
alias
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

23.03.2017, 09:22

PanzerMamba pisze:Źródło posta Opcje są dwie - albo nie mam ochoty tego oglądać, bo allegro jest już tak przewidywalne, albo po prostu nie mam ochoty na ten zestaw emocji.

tak się wszyscy przejęli tą reklamą, że nikt jeszcze nie poruszył kwestii technicznych obrazu czy dźwięku, aktorstwa, montażu, kolorów, muzyki, dekoracji, napisów...
wiec może obejrzyj pod tym kontem, bez emocji :D
M4jster

No i tak się to powinno robić

23.03.2017, 09:24

To ja też doleję trochę oliwy do tego płomienia 8-) :mrgreen:
Przyznam, że nawet nie oglądałem tej reklamy, mimo że wszyscy wokół się zachwycają :mrgreen:
Po stopklatce z miniaturki filmu wiem czego się spodziewać, wiem, że będzie poruszające, ckliwe, chwytliwe, sercowe, miłe itd. Ale po prostu nie mam ochoty. Opcje są dwie - albo nie mam ochoty tego oglądać, bo allegro jest już tak przewidywalne, albo po prostu nie mam ochoty na ten zestaw emocji.

Kiedyś sieci komórkowe miały takie ckliwe, chwytliwe reklamy. Też po pewnym czasie stały się nudne i zaczęli robić te gówniane "zabawne" spoty...


Szybciej byś go obejrzał niż opisywał dlaczego Ci się nie chce go oglądać.
Mi za to podoba się progres bardzo.pl, mimo, że nie są ekipą z czołówki to i tak widać, że znają się na rzeczy.
mav
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

23.03.2017, 10:15

Do worka intepretacji można jeszcze dorzucić taką wersję: w momencie, w którym matka zauważa, że ktoś inny kupił taki sam strój, zaślepia się chorą ambicją zrobienia czegoś lepszego, uszczęśliwienie dziecka na siłę, ale głównie po to, by samemu zabłyszczeć wśród innych rodziców. Tak ją to pochłania, że w ogóle nie rozmawia z córką, czego córka by chciała, tylko goni za własnym celem. Po kilkunastu porażkach i nie przespanych nocach, w momencie, gdy córka przynosi gotowca, ta zmęczona dla "świętego spokoju" po prostu to kupuje i już nawet się nie zastanawia co to, po co to, czemu tak.
:mrgreen:
A73, FS700, kran dron zdzich i takie tam | Moje realizacje | Sprzęt filmowy do wynajęcia
alias
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

23.03.2017, 10:23

MarcinM pisze:Źródło posta poza tym chyba nie masz żony jeżeli twierdzisz, że kobieta nawet po 8 latach nie skojarzy swojej sukienki.

nie żartuj sobie, moja po trzech miesiącach już nie kojarzy tyle tych szmat nakupowała
już bardziej ja niż ona znam jej ciuchy :oops:
luke
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

23.03.2017, 14:12

Widzę, że klip robi karierę na demotywatorach, entuzjastyczne komentarze, sporo wyświetleń. Jednym słowem - sukces.
Moim zdaniem świetna reklama.
kms

No i tak się to powinno robić

23.03.2017, 14:50

Według mnie również świetna reklama. Ludzie, trochę dystansu i luzu w d*** ;) Reklama zrobiona jest na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem technicznym jaki i merytorycznym. Trafia w serca, daje do myślenia, przyjemnie się ogląda ;) Kto nie ma dziecka, ten nie zrozumie, że zrobi się dla niego wszystko ;) Nie traktujcie wszystkiego zero-jedynkowo. Pozdrawiam ;)
Arsen

No i tak się to powinno robić

26.03.2017, 22:33

Do poziomu jakościowego reklamy Allegro nie mam zastrzeżeń. Polecam dla kontrastu każdemu kto do tej pory nie widział kampanię #JesienneZmiany Ikei, bo to ciekawy materiał porównawczy. Tym bardziej, że to próba mierzenia się z tą samą materią tylko od zupełnie innej strony. Mi się podoba, ale po reakcjach odbiorców widać, że społeczeństwo nie jest na to raczej gotowe na takie podejście.

Sami widzicie, że trochę zrobił nam się klimat jak na grupach facebookowych dla rodziców :lol: ... i szczerze przyznam, że pisząc tutaj miałem nadzieję na to żeby dyskusja potoczyła się właśnie na te tory. Normalny odbiorca podda się po prostu emocjom i jeśli nie wyczuje zbyt silnego fałszu to mu się powinna spodobać. Nawet bardzo - szczególnie rodzicom, których angażuje emocjonalnie i trafia prosto w serce.

Liczby świadczą same o sobie - sam youtube to ponad 1,5 mln E wyświetleń w niecały tydzień i ponad 97% łapek w górę. Olbrzymi sukces. W Allegro i w agencji Bardzo na pewno bardzo zacierają ręce z zadowolenia. Spójrzcie na tytuł tematu: "No i tak się to powinno robić". W punkt (choć powtórzę, że mi reklama nie przypadła do gustu).
luke
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

27.03.2017, 08:31

Arsen pisze:Źródło posta społeczeństwo nie jest na to raczej gotowe

uwielbiam takie podejście :twisted:
Innymi słowy nie jest jeszcze do końca przerobione przez wszystkie lewactwa, multi kulti itp. Na szczęście.
razor89md
Awatar użytkownika

No i tak się to powinno robić

27.03.2017, 10:23

Panowie cała ta dyskusja jest przykładem, że ich reklama jest skuteczna ... nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili ;)

Ja jestem mega zachwycony tą reklamą, mimo iż jak dla mnie obnaża słabość i zaślepienie tej kobiety, chce ona być lepsza od innych nawet w tak błahej sprawie jak strój dziecka na bal :)

Do mnie trafia, zapadła mi w pamieć, mam nadzieję, że większości firm będzie szło w tą stronę ;)
Sony a7s + Commlite + szkła Canon, Samyang

Wróć do „Nasze fabuły, reklamy, reportaże, teledyski”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 4KSony A6300 A6500 A7 mark 3Zhiyun Crane 2 | WeeBill LabMoza Air 2Canon C100 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FS7 FS5GradingPanasonic GH5s GH5Gimbal