Sortowanie plików w FCPX

arelemm
Awatar użytkownika

Sortowanie plików w FCPX

2.10.2018, 14:10

Tak od jakiegoś czasu działa mi to znacząco na nerwy ;) a mianowicie:
1.Importuje sobie pliki do fcpx z dwoch urządzeń: gh4, gh5s. Każde do osobnego bina.

2. Przychodzi sytuacja, w której tworze sobie kolejnego bina „tematycznego” powiedzmy „przygotowania”

3. Wrzucam do niego pliki z obu urządzeń i:
CHCIAŁBYM JE PRZESORTOWAĆ PO CZASIE NAGRANIA, ktory mam zsynchronizowany w obu urządzeniach, ale fcpx zarówno w bibliotece jak i w panelu informacje (i to nawet extended) nie wczytuje takich danych z exifa plików. Jest waga pliku, kiedy zostal zaimportowany (nie wiadomo po co) i 10 innych tylko nie czas/start zapisu który pomógłby ułożyć pliki z obu kamer albo z 10 kamer „blisko siebie”.

Czy ktoś poradził sobie jakoś z tego typu problemem?
Z góry dziękuję za pomoc :)
Najrad
Awatar użytkownika

Sortowanie plików w FCPX

2.10.2018, 15:16

A która wersja FCPX? Nigdy się z takim problemem nie spotkałem. Owszem, jeżeli konwertujesz AVCHD na PRORES w zewnętrznym programie, to zmieniają sie daty utworzenia plików - co logiczne zresztą. Natomiast przy imporcie plików z karty ( mam na myśli również karty skopiowane na HDD) zawsze jest w plikach Content Created, a co za tym idzie rok miesiąc dzień godzina minuta sekunda.
Obrazek
Chyba, że czegoś nie zrozumiałem?
arelemm
Awatar użytkownika

Sortowanie plików w FCPX

2.10.2018, 18:50

Hej. Wersje FCPX mam 10.4.3

Dobrze mnie zrozumiałeś. Wiem, że jest parametr Content Created ale zaznaczanie go nic mi nie daje bo program jakby nie pobierał tej informacji. Tak to u mnie wygląda:
Obrazek

Natomiast jak zaznaczę jakikolwiek klip wideo i dam informacje o nim to nie ma parametru Content Created. Wygląda to tak:

Obrazek
Obrazek
Najrad
Awatar użytkownika

Sortowanie plików w FCPX

2.10.2018, 20:04

To co pokazałeś, to grupowanie według utworzenia plików i powinno działać! Tyle, że nie wyświetla się to w inspektorze. Pliki powinny się pogrupować w oknie ich wyboru ( nigdy nie mogę zapamiętać jak te okna sie nazywają) Jak się k...a dodaje fotkę na forum? Masz strasznie wąskie to okienko gdzie jest lista plików - jeden monitor? - jak go rozciągniesz, to pokażą się dodatkowe rubryczki w których będzie Content Created. Ale mimo wszystko nawet nie widząc tych rubryk, powinieneś mieć pliki posortowane w oknie wyboru. Prywatnie powiem, że ja nie mogę dojść do ładu z plikami, które dostaję do montażu od lokalnej firmy. Osobiście poustawiałem mu daty, godziny i minuty w obu kamerach, a przy imporcie i tak jest róznica 1godz 16 minut. Muszę to korygować w FCPX - na szczęście ma taką opcję.
Pod moim poprzednim postem jest malutki niebieski pytajnik, kliknij PPM i "otwórz obrazek w nowej karcie" zobaczysz jak mam ja.
arelemm
Awatar użytkownika

Sortowanie plików w FCPX

3.10.2018, 17:07

Najrad zgadza się, że w widoku LIST MODE można przesortować po content, ale jak tylko po przesortowaniu zmieniam widok na CLIP DISPLAY, na którym pracuję to od razu wraca do sortowania, chyba po nazwie i ...ciul :/

Wróć do „Final Cut”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal