Wybór kamery

Dział dla początkujących
piotruzn01

Wybór kamery

11.08.2017, 16:17

Witam, potrzebuję porady odnośnie wyboru kamery półprofesjonalnej. Nagrałem już kilka filmów, ale chcę zacząć realizować bardziej złożone projekty. Moje główne wymogi to mała głębia ostrości (rozmyte tło), wymienna optyka i dobra jakość nagrywanego obrazu. Myślałem o używanej kamerze Blackmagic Cinema Camera EF 2.5K. Czy warto ją kupić??
Mój budżet to około 5000zł na samą kamerę bez optyki. Wymiary i waga dowolne. Kamera może być używana. Jestem otwarty na propozycje. Pozdrawiam i proszę o porady.
Bartek1
Awatar użytkownika

Wybór kamery

11.08.2017, 17:34

Sony a6300 i Panasonic gh4 też mieszczą się w tej cenie. Jak wystarczy Ci fhd to pomyśl o BM pocket cinema camera.
Zależy do czego chcesz używać tej kamery/aparatu.
Jak zależy Ci na wysokim iso to Black magic cinema camera i gh4 nie spełnią Twoich wymagań.
Ogólnie kamery BM w tym budżecie nie nadają się do reportaży, ale fabuły, teledyski to miejsce gdzie będą błyszczeć.
piotruzn01

Wybór kamery

12.08.2017, 12:35

Dziękuję za pomoc!! :D

Wróć do „Filmowe przedszkole”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 6KSony A6300 A6500 A7mk3 A7S3Zhiyun Crane 3S | WeeBill LabCanon C70 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FX6 FX9GradingPanasonic S1 S1h GH5s GH5Gimbal