Aparat ze stabilizowaną matrycą

Jeżeli tylko lubisz pogadać o zagadnieniach filmowych, to tu jest dobre miejsce
szczemp

Aparat ze stabilizowaną matrycą

28.11.2017, 14:16

Kumpel planuje zmienić sprzęt. Na razie nie jest to pilna sprawa, a bardziej luźne rozważania. Akurat pojechał na jakiś projekt w dzicz, a ja obiecałem mu coś się dowiedzieć.
Do rzeczy. Jest bardziej fotografem niż filmowcem i ma sprzęt nikona. Puszki są już kilkuletnie, ale szkła stara się mieć przyzwoite. Coraz częściej dostaje jakieś zlecenia na filmowanie przy okazji sesji foto. Raczej są to filmy promujące jakieś obiekty (hotele, pensjonaty, restauracje) niż wydarzenia. Najważniejszym wymogiem jest stabilizacja matrycy. Może być aps-c, może być full frame. Dobrze byłoby 4k. Może być lustro, może być bezlustro. Ma do wydania 5k na body i jakieś kitowe szkło, choć wątpię, żeby za tyle była stabilizowana matryca.
Skoro ma dobre szkła nikona, to może wystarczy jakaś wyższa puszka nikona? Ale Nikon chyba nie ma stabilizowanej matrycy. Zatem coś z czym można używać obecne obiektywy. Oczywiście jest też możliwość sprzedać je i zacząć kompletować zestaw w innym systemie.

Wróć do „Dyskusje”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Chmura tagów:

Filmowanie lustrzankamivideodslrBlackmagic Pocket Cinema Camera 4KSony A6300 A6500 A7 mark 3Zhiyun Crane 2 | WeeBill LabMoza Air 2Canon C100 mk2 C200 C300SamyangDJI Ronin-S Mavic Air Phantom ProSony FS7 FS5GradingPanasonic GH5s GH5Gimbal